Do góry

Dane klientów T-Mobile wykradzione

Prawdopodobnie pracownicy operatora telefonii komórkowej T-Mobile wykradli i sprzedali dane kilku tysięcy klientów – donosi telewizja Sky. T-Mobile zawiadomiła urząd ochrony danych The Information Commissioner, który wszczął dochodzenie.

Rzecznik operatora oświadczył, że dane zostały sprzedane bez ich wiedzy. Była to największa kradzież tego typu o jakiej słyszał. Jego zdaniem przypadek ten pokazuje, że karą za takie wykroczenia powinno być więzienie, aby skutecznie przeciwdziałać takiej przestępczości.

Skradzione dane trafiły prawdopodobnie do konkurencyjnych operatorów. Dotyczyły one osób, którym w najbliższym czasie kończy się umowa.

Za kradzież danych dla zysku przewidziana jest w Wielkiej Brytanii kara grzywny, która może wynosić 5 000 funtów. Ministerstwo Sprawiedliwości rozważa ostrzejsze kary dla nielegalnego handlu danymi osobowymi.

Komentarze 2

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#119.11.2009, 07:25

jest kryzys trzeba jakos zyc

Bazooka
108
Bazooka 108
#219.11.2009, 22:37

no coż, t-mobile sam jest sobie winny, że dostęp do danych wielu osób nie był odpowiednio zabezpieczony przez wewnętrzne procedury. jeśli pracownik jest w stanie skopiować sobie spory kawałek bazy danych niezauważenie i tak po prostu wynieść, to karę powinna ponieść również sama firma (pomijając nadszarpniętą reputację).