Do góry

Kierowcy Lothian rozegrali mecz, aby wspomóc Ukraińców

Polacy pracujący w Lothian Buses zorganizowali charytatywny mecz piłki nożnej. W ten sposób zebrali pieniądze dla ciężko chorych dzieci i dorosłych z Ukrainy, którzy ucierpieli w wyniku agresji wojsk rosyjskich.

Polscy kierowcy z Lothian Buses. Fot. Materiały prasowe

Lothian Buses to firma, która codziennie wozi mieszkańców tego szkockiego regionu położonego wokół szkockiej stolicy. Dlatego na przeciwko Polaków stanęli ich szkoccy koledzy.

Mecz rozegrano 29 maja na stadionie Spartans Football Ground.

Pierwsze minuty nie były dla Polaków szczęśliwe. W 25 minucie wynik na tablicy pokazywał 3:0 dla szkockich kierowców. Dopiero bramka zdobyta w 30 minucie dodała Polakom skrzydeł. Niestety po chwili znów stracili bramkę i było 4:1. Na szczęście jeszcze przed przerwą udało się zdobyć drugiego gola.

W 70. minucie na tablicy widniał wynik 4:5 dla polskiego zespołu, ale wtedy ponownie przydarzył się błąd i było 5:5.

Ostatecznie mecz zakończył się chwalebnym (i sprawiedliwym ;-) dla obu drużyn wynikiem 6:6.