Do góry

Nie tylko LOT-em. Jak można dostać się teraz do Polski?

Zawieszenie regularnych lotów rejsowych do Polski nie oznacza wcale, że w tej chwili dostępne są jedynie uruchomione w niedzielę połączenia LOT-em. Są też inne sposoby.

Tunelem

Przejazd Eurotunelem do Francji to najszybsza metoda przedostania się na kontynent z samochodem. Przejazd pociągiem trwa zaledwie 35 minut. Odjazdy są średnio co 20 minut.

Promem

Co prawda w przemówieniu z 16 marca prezydent Emmanuel Macron zapowiedział zamknięcie granic Francji, ale decyzja ta nie wpływa na działanie transportu pod Kanałem La Manche i przepraw promowych na przykład z Dover do Calais lub nawet z Portsmouth, Plymouth i Poole do Caen, St Malo, Cherbourga, czy Hawru. I choć od 17 marca we Francji obowiązuje zakaz opuszczania miejsca zamieszkania bez ważnego powodu, to zakaz ten nie obejmuje powrotu do miejsca zamieszkania, również tego położonego za granicą.

Przez Francję i Niemcy

Swoje granice z Francją, Szwajcarią, Austrią i Danią zamknęli też Niemcy. Są jednak wyjątki dla obywateli niemieckich i osób posiadających prawo pobytu w Niemczech. Na punktach granicznych między Francją a Niemcami na wysokości Strasburga i Miluzy (Mulhouse) policja zezwala na wjazd do Niemiec polskich obywateli deklarujących zamiar tranzytu do Polski.

Przez Belgię i Holandię

Wciąż otwarta jest granica pomiędzy Belgią i Holandią a Niemcami. Przeprowadzane są tam kontrole, ale nie obowiązuje zakaz wjazdu. Nie ma więc problemu, aby skorzystać z przepraw promowych. P&O Ferries oferuje przeprawę z Hull do Rotterdamu, Stena Line z Harwich do Hoek van Holland, a DFDS Seaways z Newcastle do Amsterdamu. Na kontynent można dostać się też promem z Hull do belgijskiego portu Zeebrugge.

Nie tylko LOT-em

Można też samolotem i niekoniecznie LOT-em, choć z przesiadką. Chyba najwygodniejszą trasą będzie lot do Berlina, skąd do granicy niemiecko-polskiej można dojechać pociągiem, samochodem lub lokalnymi środkami transportu publicznego. A później już dokąd kto chce.

Znacie jeszcze inne sposoby przedostania się do Polski?

Komentarze 4

jagienka55
1
#118.03.2020, 08:04

A co z wyjazdem z Polski? Wszyscy piszą jak dojechać do Polski, a nikt nie radzi jak wyjechać. Czy dalej kursują promy i jest transport autobusowy do UK?

Kamyk25
3
#218.03.2020, 11:27

Tzn co ? A mogę np poleciec z Edynburga do Berlina i tam już zostać czy muszę koniecznie jechać do Polski ?

Bartunioo1
14
#402.04.2020, 13:34

https://twojvod.pl/ - najlepsza wyszukiwarka filmow i seriali online!