Do góry

Oswoić Depresję: 26 bezpłatnych wydarzeń online

„Oswoić Depresję. Zadbaj o siebie” to projekt skierowany do polskiej społeczności mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Ma on na celu popularyzację wiedzy przede wszystkim na temat depresji, ale także szerzej na temat zdrowia psychicznego. Podczas spotkań będzie można się dowiedzieć, czym jest depresja, jakie są jej objawy, gdzie szukać pomocy i jak wspierać bliskich, którzy się z nią zmagają. Warsztaty poświęcone będą również ogólnym zagadnieniom zdrowia psychicznego oraz jego wpływu na nasze codzienne życie.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia za 10 lat depresja będzie najczęściej występującą chorobą. Zależy nam na dotarciu do osób, dla których temat zdrowia psychicznego nie jest tematem codziennych rozmów, które ten temat dopiero oswajają. I o to oswajanie nam chodzi. O to, żeby o zdrowiu psychicznym można było rozmawiać bez lęku

– tłumaczy Gosia Kowalewska, jedna z koordynatorek projektu „Oswoić depresję”.

Wszyscy jesteśmy w grupie ryzyka

W tym roku proponujemy aż 26 warsztatów online, webinarów i spotkań, które ze względu na pandemię COVID-19 odbędą się w internecie za pośrednictwem platformy Zoom.

Późną jesienią, kiedy pogoda staje się coraz bardziej ponura, a dzień coraz krótszy, częściej odczuwamy obniżenie nastroju. Dodatkowo w tym roku mierzymy się z wcześniej niespotykanymi wyzwaniami wywołanymi pandemią koronawirusa, m.in. obawą przed zakażeniem, niepokojem społecznym, utratą pracy i poczucia bezpieczeństwa. Każdy z nas jest w grupie ryzyka zachorowania na depresję. Jednak w szczególności narażeni są emigranci, dla których poczucie osamotnienia i izolacji może być szczególnie uciążliwe w czasach, gdy odwiedzanie bliskich w Polsce nie jest tak proste i oczywiste jak kiedyś. Dlatego nasz program kierujemy przede wszystkim do Polaków w Wielkiej Brytanii, ale do udziału zachęcamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak sobie radzić z tą chorobą i gdzie szukać pomocy oraz o tym, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne

– podkreśla Magdalena Grzymkowska, koordynatorka projektu.

Więcej informacji o projekcie na Facebooku

Pełny program wraz z linkami do rejestracji:

Sobota, 14 listopada, godz. 10:00

Warsztat: Wykorzystaj swoją przeszłość

Nieraz przeszłość - wspomnienia, doświadczenia, pretensje, żale, sprawiają, że mocno te myśli goszczą w naszej głowie. Czujemy, że to co za nami jest, jak wielka kotwica, która nie pozwala nam zająć się tym co teraz. Nie czujemy się wolni.

Jeśli ciągle analizujesz, mielisz w swojej głowie to co było - ten warsztat jest dla Ciebie. Jeśli przed oczyma masz swoje porażki, błędy, stracone okazje - warto abyś zapisał/a się na ten warsztat. Warto zrobić krok z tego co było i nie można zmienić do tego, co przed Tobą, co Ci zostało. Przejdź od pytania „dlaczego”? do pytania co „dalej”?

Prowadzący: Mirek Błoniarz

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Sobota, 14 listopada, godz. 16:00

Depresja u nastolatków: warsztat dla rodziców

Depresja to poważna choroba, która wpływa na funkcjonowanie i może na jakiś czas wyłączyć z aktywnego życia- szczególnie gdy nie jest rozpoznana i leczona. Bardzo często jej objawy pojawiają się w wieku dorastania, który jest szczególnie wrażliwym okresem w życiu człowieka. Depresja może poważnie utrudniać funkcjonowanie i znacząco wpłynąć na przyszłość młodej osoby (a także jej najbliższych).

Pierwsza część warsztatu będzie okazją do wyjaśnienia czym jest depresja, jak ją rozpoznać i leczyć oraz jak praktycznie wspierać nastolatki chorujące na tę chorobę. Druga część to pytania i odpowiedzi.

Prowadząca: Aneta Pruszko-Thompson

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Niedziela, 15 listopada, godz. 11:00

Wspólny bieg oswoić depresję 2020

15 listopada między 11:00 a 14:00 załóż buty do biegania i przebiegnij (przejdź) 5 km. Niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić na bieżni, w parku, czy na swoim podwórku najważniejsze jest to, że w tym czasie połączy nas wspólna pasja i będziemy się dzielić ze sobą naszym doświadczeniem. Zachęcamy uczestników do dzielenia się zdjęciami z biegu, swoimi rezultatami, a także do dopingowania innych.

Po co? Podobno, aby uzyskać prawdziwy przypływ endorfin z ruchu, musisz dodać jedną z trzech rzeczy: większą intensywność, muzykę lub innych ludzi. Kiedy biegamy poza endorfinami w naszym mózgu uwalniają się jeszcze inne fascynujące substancje - endokannabinoidy. Substancje te wzmacniają przyjemność, jaką czerpiemy z więzi społecznych, poprawiają nam samopoczucie i obniżają nieprzyjemne odczucia. Jako ludzie jesteśmy przystosowani do tego, aby się ruszać i aby być z innymi ludźmi. Biegnijmy więc razem.

Prowadząca: Gosia Kowalewska

Więcej na Facebooku

Niedziela, 15 listopada, godz. 14:00

O depresji z Elą Polkowską, bohaterką książki “Nie bałam się o tym rozmawiać”

Największą wartością opowieści zawartych w książce "Nie bałam się o tym rozmawiać. Historie bez retuszu" jest ich autentyczność i szczerość. To prawdziwe losy kobiet, które odważyły się pokazać twarz i odsłonić to, co zazwyczaj starannie jest skrywane: domową przemoc, seksualną agresję, poniżenie i upodlenie ze strony najbliższych. Mówią do nas swoimi słowami, bez retuszu i koloryzowania. Przełamały własny strach i społeczne tabu, ale nie mają w sobie nic z ofiary. To kobiety wojowniczki, choć mijając je na ulicy, nie uwierzylibyśmy, z jakim bólem i cierpieniem musiały się zmierzyć. Są piękne, eleganckie, uśmiechnięte. Podobne do każdej z nas, niezwykłe, bo skutecznie walczyły o odzyskanie swojego życia, bo podjęły bardzo ważne choć często trudne decyzje. Pokazały, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Nawet w otchłani beznadziei.

Ela Polkowska jest jedną z nich. Opowie o swojej depresji, stanach lękowych, próbie samobójczej, ale też o terapii i jak jej się udało wyrwać ze szponów choroby.

Prowadząca: Magdalena Grzymkowska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Niedziela, 15 listopada, godz. 16:00

Jak rozmawiać z ludźmi, aby nas słuchali? jak ich słuchać, aby nam ufali?

Wiele konfliktów w naszym życiu, czy to osobistym, czy zawodowym, bierze się się z niewłaściwej komunikacji. Jeśli czujesz, że nie jesteś dobrze rozumiany lub rozumiana przez Twoje najbliższe otoczenie lub jeśli masz wrażenie, że niektóre komunikaty kierowane do Ciebie są mylące, ten warsztat jest dla Ciebie.

Dowiesz się z niego jak rozmawiać z innymi ludźmi, aby uniknąć konfliktu lub rozwiązać nieporozumienie. Poznasz tajniki dobrej, głębokiej rozmowy, dowiesz się, czym jest inteligencja konwersacyjna oraz przekonasz się, ile przyjemności i wiedzy możesz czerpać z rozmawiania z innymi.

Prowadząca: Magdalena Grzymkowska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Poniedziałek, 16 listopada, godz. 18:30

Spotkanie polskich profesjonalistów w Edynburgu

Spotkanie networkingowe polskich pracowników parających się zawodami pomocowymi w Edynburgu 16 listopada 2020 roku o 18:30. Event odbędzie się online z wykorzystaniem Zooma.

Definicja pomocy jest szeroka, bo mogą być to i pracownicy socjalni, wolontariusze, support-workerzy, link-workerzy, befrienderzy, terapeuci, psycholodzy, admini, case workerzy itp. itd. Chodzi nam przede wszystkim, żeby się poznać, usłyszeć w jakich projektach się udzielacie oraz rozwinąć sieć wsparcia dla Polaków w Edynburgu. Wiedza, w których instytucjach pracują Polacy oraz sposób przyjmowania skierowań okazała się niejednokrotnie bezcenna, a w obecnej sytuacji, może okazać się kwestią życia i…

Prowadząca: Magda Czarnecka

Kink do rejestracji: www.eventbrite.co.uk

Wtorek, 17 listopada godz. 18:00

Przygoda z RPG: głos z przeszłości

W grach fabularnych (Role-Playing Games, RPG) gracze wcielają się w określone postacie a następnie stają się uczestnikami wydarzeń opisanych w scenariuszu. Biorą w nich udział osoby niezależnie od wieku i płci. Gry to znacznie więcej niż rozrywka - istnieją powody, dla których stosuje się je w wojsku, biznesie, edukacji, rozwoju osobistym, żeby wymienić tylko najważniejsze obszary.

Gry fabularne, których uczestnicy przeżywają przygody w opisywanym przez Narratora/Mistrza Gry świecie umożliwiają stawianie czoła wyzwaniom, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie interakcji społecznych, przeżywanie emocji, rozwiązywanie zagadek a „wartością dodaną” jest poznanie nowych, ciekawych osób oraz spędzanie czasu w towarzystwie sobie podobnych entuzjastów.

Prowadząca: Kiro Żabińska-MacIntyre

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Środa, 18 listopada, godz. 17:30

Odetchnij z ulgą: warsztat z relaksacyjnych ćwiczeń oddechowych

Co by było, gdyby okazało się, że w jakimkolwiek miejscu i czasie i bez konieczności dostępu do zewnętrznych narzędzi, możemy wpływać na własne samopoczucie? Takie właśnie możliwości oferuje świadoma praca z oddechem.

Na warsztacie zapoznamy się z podstawami teoretycznymi, wyjaśniającymi zależności między oddechem i stanami emocjonalnymi. Przede wszystkim jednak skupimy się na nabywaniu praktycznych zdolności pracy z własnym oddechem, które pomogą nam poczuć rozluźnienie i wewnętrzny spokój.

Prowadząca: Anna Chmiel

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Czwartek, 19 listopada, godz. 17:00

Jak zmiana myślenia może pomóc w radzeniu sobie z depresją

Tematem wykładu oraz ćwiczeń będzie: "Jak zmiana myślenia może pomóc w radzeniu sobie z depresją”. W paradygmacie poznawczo-behawioralnym przyjmuje się, że istotnym elementem chorób psychicznych jest sposób myślenia - interpretowania otrzymywanych informacji i rzeczywistości. Na moim wykładzie poruszę w jaki sposób przez proste techniki poznawczo-behawioralne można wpłynąć na zmniejszenie objawów depresji bądź działanie profilaktyczne, aby ona nie nastąpiła.

Prowadzący: Jan Gruszka

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Czwartek, 19 listopada, godz. 19:00

Budowanie porozumienia: konflikty i relacje z dzieckiem

Kiedy i dlaczego pojawiają się konflikty między nami a dzieckiem? Czy można naprawić relację z dzieckiem? Nie czujesz czasem sympatii do swojego dziecka? Jak można poradzić sobie z konfliktem między mną a dzieckiem? Co jest w tym wszystkim dla Ciebie najtrudniejsze?

To temat rzeka, jak wiele innych w procesie wychowania i budowania relacji z dzieckiem. W trakcie tego dwugodzinnego warsztatu postaram się przedstawić Ci główne powody konfliktów z dziećmi oraz pomóc zrozumieć ich przyczynę, a także wspólnie wypracujemy rozwiązania. Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców, których dotyka ten problem.

Prowadząca: Joanna Susik

Link do rejestracji: eventbrite.com

Piątek, 20 listopada, godz. 16:00

Depresja w chorobach przewlekłych

Tematem wykładu oraz dyskusji będzie zjawisko depresji w chorobach przewlekłych. Porozmawiamy o tym jak choroby przewlekłe wpływają w kontekście depresji na pacjentów oraz o tym jak wpływają na ich najbliższych.

Prowadzący: Karol Dybowski

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Piątek, 20 listopada, godz. 18:00

**Leczenie depresji w NHS: rozmowa z dr Martiną Lec

Chorujesz na depresję? Podejrzewasz, że ktoś z Twoich bliskich cierpi na tę chorobę? Nie lekceważ symptomów! Depresja to poważna choroba, która nieleczona może doprowadzić do śmierci. Dowiedz się, jakie są opcje bezpłatnego leczenia depresji w ramach NHS. O tej chorobie oraz o tym, jaką pomoc mogą uzyskać Polacy na stałe mieszkający w Wielkiej Brytanii opowie dr Martina Lec, polska lekarka w Wielkiej Brytanii. W czasie spotkania uczestnicy będą mogli zadawać pytania.

Prowadząca: Magdalena Grzymkowska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Sobota, 21 listopada, godz. 11:00

Jak sobie radzić z trudnymi emocjami?

Ten warsztat jest dla Ciebie jeśli czujesz, że nie radzisz sobie ze swoimi emocjami i często czujesz się nimi przytłoczona. W trakcie warsztatu: przyjrzysz się przeżywanym przez siebie emocjom, lepiej zrozumiesz odczuwane emocje oraz poznasz funkcję jaką one pełnią, poznasz strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami, dowiesz się jak możesz realizować ważne dla siebie rzeczy, mimo odczuwania negatywnych emocji, lepiej poznasz siebie.

Prowadząca: Ewa Bielak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Sobota, 21 listopada, godz. 13:30

Subtelnie mam to gdzieś! O trudnej sztuce odpuszczania sobie

Zadręczamy się tym, aby wcielać w życie zasady , nakazy, wzorce, które wcale nam nie odpowiadają. Zadręczasz się tym, że mogłeś zrobić coś lepiej? Nigdy nie postępujesz wystarczająco dobrze? Wiesz, że nie powinieneś, ale ciągle to robisz. Odpuść sobie i żyj.

Zapraszam na warsztat o trudnej sztuce odpuszczania samemu sobie, o odzyskiwaniu swojego życia, o byciu pełnym i wartościowym człowiekiem, o tym jak pozbyć się tego wewnętrznego głosu, który nie przepuści żadnej okazji, żeby Cię skrytykować, wyszydzić i okazać pogardę.

Prowadząca: Joanna Susik

Link do rejestracji: eventbrite.com

Sobota, 21 listopada, godz. 16:00

Psyche ukryte w ciele: warsztaty o znaczeniu ciała w procesie samopoznania

Tematem spotkania będzie psyche ukryte w ciele. Warsztaty o znaczeniu ciała w procesie samopoznania. Podczas warsztatów zastanowimy się, gdzie w ciele kumuluje się stres. Jakie emocje i potrzeby ukryte są w objawach psychosomatycznych. Już samo zatrzymanie się i poświęcenie czasu na szukanie wsparcia jest pierwszym krokiem do zmiany w życiu lub poprawy samopoczucia.

Prowadząca: Ula Ratajczak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Niedziela, 22 listopada, godz. 11:00

Po co nam depresja?

Podczas spotkania trwającego trzy godziny, porozmawiamy o przyczynach depresji. Za początek rozważań biorąc podział na zewnątrz – i wewnątrz – pochodną depresję i ich objawy. Spróbujemy teorie te przetłumaczyć na język codzienny – język naszego samopoczucia; oraz zastanowić się nad sposobami oswojenia tej wiedzy, by stała się naszym sprzymierzeńcem w codziennym funkcjonowaniu.

Prowadzące: Gosia Russel, Paulina Nowak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Niedziela, 22 listopada, godz. 17:00

Depresja w związku. Jak nie przejąć depresji od partnera (wykład)

Depresja w związku. Jak nie przejąć depresji od partnera. Wykład na temat sposobów radzenia sobie z depresją u partnera. Jak zadbać o siebie, by nie ulec depresji osoby, którą kochamy.

Prowadząca: Ula Ratajczak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Poniedziałek, 23 listopada, godz. 19:00

O słuchaniu swojego ciała: warsztat z jogi, oddychania i relaksacji

W trakcie warsztatu odbędzie się krótka praktyka jogi (dostępna dla wszystkich poziomów zaawansowania), ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Podstawą warsztatu jest założenie, że często nie słyszymy potrzeb i napięć, które wypływają z naszego ciała. Zdarza nam się być bardziej „w głowie”: w swoich myślach, zmartwieniach i planach. Uważność skierowana na ciało to życzliwe przyjrzenie się temu jak się tak naprawdę mamy.

Prowadząca: Anna Kolman

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Wtorek, 24 listopada, godz. 10:00

Depresja po diagnozie. Jak poradzić sobie z trudną informacją

Jak poradzić sobie z trudną informacją. Diagnoza dziecka, nasza lub partnera może być przeżyciem traumatycznym. Jak poradzić sobie z zadaniami, z którymi musimy zmierzyć się po diagnozie, aby nie pogrążyć się w depresji.

Prowadząca: Ula Ratajczak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Wtorek, 24 listopada, godz. 19:00

Jak sobie radzić z negatywnymi, automatycznymi myślami?

Pomimo tego, że nasze myśli wpływają na nasze emocje, zachowania i ciało, wyłącznie pozytywne myślenie nie jest rozwiązaniem wszystkich życiowych problemów, wprost przeciwnie, może być zbyt wielkim uproszczeniem i nie prowadzi do długotrwałych zmian.

Nasz warsztat będzie o rodzajach negatywnych myśli, o tym jak powstają i jak sobie z nimi radzić. Przyjrzymy im się z dystansu, poszukamy alternatywnych interpretacji wydarzeń, rozważając pozytywne, negatywne i neutralne informacje. Techniki, o których będzie mowa na warsztacie pozwolą na lepsze zrozumienie tego, co dzieje się w naszym życiu i na znalezienie nowych, do tej pory niedostępnych rozwiązań.

Prowadząca: Monika Trojanowska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Środa, 25 listopada, godz. 18:30

Znajdź swoje „dlaczego”? O potrzebach i wartościach

„Spełnienie to nie loteria. To nie jest uczucie zarezerwowane dla kilku szczęściarzy, którzy mogą z ręką na sercu powiedzieć: kocham to, co robię” – Simon SInek.

W dzisiejszych czasach króluje paradoks wyboru. Oznacza to nic innego jak to, że zalewani jesteśmy tak ogromną masą rzeczy do wybrania, kupienia, zdecydowania, że coraz częściej czujemy się jak w labiryncie. Coraz trudniej jest nam określić, czego naprawdę chcemy i w jakim kierunku podążamy. Może nam w tym pomóc dokładne określenie naszych potrzeb, zdefiniowania naszych wartości i odkrycia naszych talentów i mocnych stron. I właśnie po to jest ten warsztat.

Prowadząca: Joanna Susik

Link do rejestracji: eventbrite.com

Czwartek, 26 listopada, godz. 11:00

Depresja po porodzie. Panel dyskusyjny z kobietami przed i po porodzie

Depresja po porodzie. Panel dyskusyjny z kobietami przed i po porodzie. Wiedza na temat objawów depresji poporodowej - jak ją rozpoznać. Wymiana doświadczeń w zakresie dbałości o swoje potrzeby w nowej sytuacji.

Prowadząca: Ula Ratajczak

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Czwartek, 26 listopada, godz. 19:00

Jak przełamać samotność i budować znaczące relacje: warsztat rozwojowy

Mówi się, że samotność jest ostatnim taboo. Boimy się do niej przyznać, żeby nie zostać uznanymi za „nie dających się lubić”, „gorszych”, „nieudaczników społecznych”. A przecież samotność jest doświadczeniem powszechnym i wynikającym z samego faktu bycia człowiekiem, z wrodzonej potrzeby kontaktu z drugą osobą. Kiedy jakość tego kontaktu nie jest taka, jakiej potrzebujemy, wówczas odczuwamy samotność. Jest to sygnał, że czegoś nam brak. Podobnie jak głód motywuje nas do zjedzenia posiłku, odczuwanie samotności ma na celu zmotywowanie nas do poszukiwania kontaktu z innymi. Czasem jednak nie wiemy, jak nawiązać kontakt z drugim człowiekiem tak, aby przełamać samotność. Wycofujemy się i doświadczamy dotkliwego bólu.

Prowadząca: Gosia Kowalewska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Sobota, 28 listopada, godz. 10:00

O mierzeniu się z przeciwnościami

Co nas nie zabije, to nas wzmocni… czy aby na pewno? Jak reagujemy na trudne doświadczenia? Spotkanie dla osób, które chciałyby poznać nowe sposoby podchodzenia do wyzwań oraz przeciwności losu, poćwiczyć tresowanie wewnętrznego krytyka, zobaczyć, co możemy zrobić z okresami frustracji, obniżonego nastroju, czy braku wiary, że cokolwiek się zmieni.

Podczas tego krótkiego warsztatu opowiemy sobie o kilku szybko (choć zwykle krótko) działających remediach, jak spróbujemy jednej lub dwóch metod wejścia w głębszy kontakt ze sobą i uruchomienia zasobów pozwalających nam zadbać o siebie, a jednocześnie odzyskać choć trochę energii i optymizmu.

Prowadząca: Kiro Żabińska-MacIntyre

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Sobota, 28 listopada, godz. 14:30

Warsztat: Depresja a duchowość

Podczas warsztatu porozmawiamy o duchowości i przyjrzymy się jak w pozytywny sposób może ona wpłynąć na proces wychodzenia z depresji. W trakcie spotkania zaprezentuję również wyniki badań, które podkreślają jak różne formy duchowości bądź religijności mogą pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne. Warsztat będzie opierał się na duchowości chrześcijańskiej. Zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu każdego kto jest zainteresowany duchowością i jej pozytywnym wpływem na depresję.

Prowadząca: Aleksandra Czop

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Niedziela, 29 listopada, godz. 16:00

**Social media w naszym życiu: Dyskusja + fragmenty filmu The social dilemma

Tweetujemy, lubimy, udostępniamy. Ale jakie zagrożenia niesie ze sobą nasza zależność od mediów społecznościowych, które coraz częściej są dla nas główną metodą kontaktu ze światem? W filmie dokumentalnym „The Social Dilemma” (pol. „Dylemat społeczny”) eksperci z Doliny Krzemowej ujawniają prawdę, która znajduje się po drugiej stronie ekranu i wyjaśniają, w jaki sposób media społecznościowe zmieniają oblicze naszej cywilizacji.

W ramach tego spotkania online uczestnicy spotkania wspólnie obejrzą fragmenty filmu, aby później zastanowić, jakie miejsce zajmują social media w naszym życiu. Dyskusja zostanie poprowadzona w formule kawiarni konwersacyjnej.

Prowadząca: Magdalena Grzymkowska

Link do rejestracji: eventbrite.co.uk

Komentarze 21

Profil nieaktywny
alibabka
#103.11.2020, 15:38

Moj czarny pies...

Igor89a
1 546
Igor89a 1 546
#203.11.2020, 19:13

Jelita oczyścić, a później dużo gotowanego w diecie.

Any questions?

Any takers?

Any pożyczkodawcy? ;)

Zbychu_zPlebani
7 759
#303.11.2020, 22:06

#1 Widzę że ta książka ma oryginalny tytuł "I had a black dog". alibabka, czytałeś ją? Zastanawiam się żeby zamówić. Na YT jest filmik z ilustracjami, dużo pozytywnych komentarzy.

Profil nieaktywny
alibabka
#403.11.2020, 22:16

Nie czytalem, moj psychoanalityk mi zrobil takie wizualizacje z cytatami z tej ksiazki i z ilustracjami, byly dobre, stad to znam...

Zbychu_zPlebani
7 759
#503.11.2020, 22:18

Dużo ludzi na YT opisuje swoją walkę z tą śmiertelną chorobą. Skoro piszą o tym to mam nadzieję że ją wygrali.

Profil nieaktywny
alibabka
#603.11.2020, 22:19

Takie w Power Pointcie, w postaci slajdow, oni chyba wszyscy tak maja...

Profil nieaktywny
alibabka
#703.11.2020, 22:21

Ech Zbychu, to nie rozmowa na forum publicznym, ja swoje przeszedlem, no i dalej nie mam z gorki...

Profil nieaktywny
alibabka
#803.11.2020, 22:26

Tez masz problemy? He he, mloda dupa, flaszka whisky, troche koksu i znow chce sie zyc ;)

Profil nieaktywny
alibabka
#903.11.2020, 22:27

Ja bralem chemie i to powyzej jest lepszym antidotum...

Profil nieaktywny
alibabka
#1003.11.2020, 22:33

Zreszta robilem ta psychoterapie przez skypa, porazka, ta mloda siksa dorabiala u jakiegos profesorka, zeby sie zalapac na aplikacje jakas, ja wiedzialem wiecej o zyciu niz ona, tym bardziej, ze mialem dwa lata psychologi na studiach...

Profil nieaktywny
alibabka
#1103.11.2020, 22:36

Szkoci sa lepsi, bo w koncu wyladowalem u nich po epizodzie psychotycznym...

Zbychu_zPlebani
7 759
#1203.11.2020, 22:39

Jakoś daję radę z moimi problemami. Whisky lubię, staram się pić z głową. Żeby nie wpaść w vicious circle. Chciałem to poczytać. Znałem dwie osoby tutaj w Szkocji które przegrały walkę. Jak byłem dzieckiem to na moich oczach bliska mi osoba popełniła samobójstwo. To nie temat na forum.

Profil nieaktywny
alibabka
#1303.11.2020, 22:41

Masz racje, tak oglednie mowie, to prywatne sprawy, chociaz jak o tym wspominam to sie oczyszczam, no to tez jest taki efekt...

Profil nieaktywny
alibabka
#1403.11.2020, 22:43

Zbychu, poczytaj to, kilka funtow to nie majatek, ja oswoilem swojego black dog...

dragneel
38
#1504.11.2020, 08:08

alibabka

Zbychu_zPlebani

Pierwsze slysze o tym "I had a black dog".

Tez musze sobie poszukac.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1604.11.2020, 23:40

Taaa, to oni tacy "antydepresanci" niby?. Lata wstecz, wybrałem się na sesję antyalkoholową. Dwie godziny potem spotkałem w knajpie terapeutę pijanego jak bela. Więc, ja ze swoimi depresjami pogadam sam. A propos, też, gdzieś, kiedyś, obiłem się o psychologie(tłumu)

Marikasu
4
#1807.11.2020, 18:26

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek.

Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl

i wyszukaj mnie po niku: MarikaXX napisz do mnie i spotkajmy sie!

starykon
2 806
starykon 2 806
#2009.11.2020, 06:09

Kontrowersyjne ale okazuje się skuteczne. Czyli wszystko dla ludzi byle z rozsądkiem:

https://zdrowie.wprost.pl/medycyna/10386364/naukowcy-psylocybina-wykazuj...