Do góry

Papi, daddy, Adam i Brandon – normalna rodzina

Jacek i Andrzej poznali się w Polsce i razem wyemigrowali do UK. Tu zawarli związek parnerski. W 2013 roku adoptowali dwóch braci, a teraz planują małżeństwo. Jak podkreślają, chcą być normalną rodziną. W Polsce ich małżeństwo, a nawet związek parnerski, nie miałyby mocy prawnej. Jako para nie mogliby też adoptować dzieci.

Jacek, Andrzej, Brandon i Adam. Fot. Archiwum prywatne

Z Jackiem i Andrzejem rozmawiał Jacek Różalski.

Przedstawcie się.

Jacek: Jestem Jacek, mam 42 lata, męża i dwóch wspaniałych synów w wieku 7 i 9 lat. Mieszkamy w Brighton. Ja prowadzę firmę piorącą dywany w domach klientów.

Andrzej: Ja mam na imię Andrzej, 39 lat. Pochodzę z Łodzi, choć wiele lat spędziłem w Gdańsku. Jestem fryzjerem. Od niedawna mam salon fryzjerski w Brighton.

Kiedy się poznaliście?

Andrzej: W 2008 roku. Od razu zamieszkaliśmy razem. Wynajęliśmy mieszkanie w Gdańsku. Po dziewięciu miesiącach zdecydowaliśmy się na wyjazd do UK.

Jacek: Wybraliśmy Wielką Brytanię, bo ja już tu wcześniej mieszkałem. W 1999 roku jako student Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Poznaniu przyleciałem do Edynburga na półroczne praktyki studenckie. Później trafiłem do Brighton, gdzie spędziłem następne 5 lat. Na kolejne kilka lat wróciłem do Polski. Dzięki temu poznałem Andrzeja. Już będąc razem postanowiliśmy wyjechać za granicę. Ja znałem już brytyjskie realia, więc w 2009 roku wylądowaliśmy w Brighton.

Andrzej: Moje początki tutaj nie były łatwe. Po pierwsze nie znałem wtedy angielskiego. Całe życie byłem fryzjerem, a fryzjer jednak musi coś mówić. W końcu zdecydowałem się pójść do szkoły językowej. Dopiero tam załapałem język.

Jacek, Andrzej, Brandon i Adam. Fot. Archiwum prywatne

Jesteście małżeństwem?

Jacek: Jeszcze nie. Od 2010 roku jesteśmy w związku partnerskim. Ale ze względu na synów chcemy wziąć ślub. Moglibyśmy po prostu pójść do urzędu i dokonać formalności, ale postanowiliśmy, że odbędzie się to uroczyście. Będziemy mieć prawdziwy ślub, a później wesele z gośćmi.

Andrzej: Kochamy się i mamy taką samą potrzebę uroczystego sformalizowania naszego związku, jak pary heteroseksualne. Niektórym wystarczy, że się kochają i mieszkają razem. Nam do pełni szczęścia jest potrzebne uroczyste potwierdzenie tego, co nas łączy A związek partnerski to dla nas jednak za mało. Tak jak inni, chcemy być szczęśliwi. Być rodziną.

Chcieliśmy mieć dzieci

Dlatego zdecydowaliście się na adopcję?

Andrzej: Jestem gejem, ale też zawsze chciałem mieć dzieci. To może zabrzmi infantylnie i wiele osób może w to nie uwierzyć, ale opowiem pewną historię z mojego życia. Gdy skończyłem 18 lat poszedłem do wróżki na Piotrkowskiej w Łodzi. Wtedy już wiedziałem, że jestem gejem, a ona mi wywróżyła, że będę miał dwóch synów. W tym momencie pomyślałem: „Straciłem tylko na tę wróżbę pieniądze. Co ta kobieta wygaduje?!”. A to się sprawdziło. Mam Adama i Brandona.

Jacek: Odkąd pamiętam, zawsze miałem bardzo dobry kontakt z dziećmi. Gdy byłem u rodziny czy znajomych, gdzie były dzieci, zawsze lubiłem się z nimi bawić, opiekować. Uważałem, żeby im się nic nie stało. I było widać, że dzieci mnie lubią.

Kiedy podjęliście decyzję, że chcecie adoptować dzieci?

Jakieś pół roku po zawarciu związku partnerskiego. Poznaliśmy parę gejów, która adoptowała dwójkę dzieci i zapisaliśmy się do stowarzyszenia New Family Social, które między innymi pomaga parom jednopłciowym w adopcjach. Pamiętam, że podczas jednej prelekcji usłyszeliśmy, że taka możliwość przysługuje tylko tym parom, które znają się minimum trzy lata. Nie chodziło o zawarcie związku, tylko sam początek znajomości. Musieliśmy więc trochę poczekać, bo my znaliśmy się wtedy dwa i pół roku.

A czy fakt, że nie mieliście jeszcze wtedy brytyjskiego obywatelstwa miał znaczenie?

Żadnego.

Rozważaliście opcję, że któryś z was byłby naturalnym ojcem?

Andrzej: Tak. Rozmyślaliśmy o surogatce, ale stwierdziliśmy, że lepiej będzie, gdy stworzymy rodzinę i dom komuś, kto już jest na tym świecie i nie ma rodziny.

Jacek: Jest tyle dzieci, które zostały porzucone lub straciły rodziców. Odrzuciliśmy więc inne opcje i zdecydowaliśmy się na adopcję.

Chcieliście mieć tylko synów?

Jacek: Nie było rozważań chłopcy czy dziewczynki.

Andrzej: Chcieliśmy mieć dzieci. Choć gdy doszliśmy do porozumienia, że będzie to jednak adopcja, to nie ukrywam, że chciałem, żeby to była dziewczynka.

Jak długo trwał proces adopcyjny?

Jacek: Zaczęliśmy się starać o dzieci poprzez organizację charytatywną na początku 2012 roku. Cała procedura trwała rok, czyli do stycznia 2013. Dzieci pierwszy raz zjawiły się w naszym domu 25 kwietnia 2013 roku.

Dzieci oglądaliście najpierw na zdjęciach?

Andrzej: To może zabrzmi okrutnie, ale taka jest procedura przy każdej adopcji. Ogląda się katalog i patrzy na zdjęcia. Widzieliśmy całe mnóstwo innych dzieci. Ale pewnego dnia zadzwoniła do nas social worker i powiedziała, że jest dwóch chłopców.

Jacek: Pierwszy raz zobaczyliśmy ich w internecie. Andrzej spojrzał na zdjęcie Adama i powiedział: „Wygląda dokładnie tak jak ja, gdy byłem w jego wieku”.

Andrzej: Zobaczyłem na tym zdjęciu siebie. Adam jest łudząco do mnie podobny. Potwierdzają to też moi znajomi z lat szkolnych. Od razu więc w grę weszły emocje. Ale to było jeszcze przed rozpoczęciem całej procedury. Wtedy jeszcze nawet nie wiedzieliśmy, czy będziemy zaaprobowani jako rodzice adopcyjni. Nie mieliśmy pojęcia, czy chłopcy do nas trafią.

Serce podchodzi do gardła

Jak sprawdzano, czy nadajecie się na rodziców?

Jacek: Procedura jest żmudna i trochę trwa. Potrzebne są nie tylko referencje, ale też niekaralność i dobry stan zdrowia. Do tego stopnia, że musieliśmy się kontaktować z naszymi polskimi przychodniami zdrowia w Polsce i prosić o wydanie wyników naszych badań do 10 lat wstecz. Mimo tego, już na miejscu mieliśmy na przykład badanie wzroku, słuchu. Jak ktoś się decyduje na adopcję dzieci, to musi jednak być zdrowy i mieć siły, żeby móc dzieci nie tylko wychować, ale też po prostu zabezpieczyć im byt.

Andrzej: Poza tym trzeba mieć odpowiednie warunki. Dzieci muszą mieć oddzielną sypialnię. Ale nie trzeba mieć własnego domu czy mieszkania. Można je wynajmować. Jednym z najważniejszych kryteriów jest oczywiście znajomość języka angielskiego. Adam i Brandon mówili wtedy przecież tylko po angielsku.

Co było dalej?

Andrzej: Przed spotkaniem z dziećmi mają miejsce rozmowy z rodzicami zastępczymi. W naszym przypadku z panią, która czasowo opiekowała się chłopcami. Dzieci wcześniej oglądały też albumy ze zdjęciami. Byliśmy na nich my oraz nasze mieszkanie. Chłopcy dostali też poduszki, na których były nasze podobizny. Przygotowuje się w ten sposób dzieci na zmianę, która ich czeka. Oswaja z ludźmi, którzy staną się ich nową, a często pierwszą rodziną. Mówi się dzieciom, że będą miały nowy dom.

Jacek, Andrzej, Brandon i Adam. Fot. Archiwum prywatne

Przeszliście pozytywnie procedurę adopcyjną. Wiedzieliście już, które dzieci chcecie adoptować. Nadszedł dzień pierwszego spotkania z nimi. Jak wypadło?

Jacek: Pojechaliśmy do Londynu, bo tam przebywali chłopcy. Zamieszkaliśmy w hotelu w pobliżu miejsca, gdzie mieszkali.

Andrzej: Ja umrę mając przed oczami obraz, gdy pierwszy raz ich zobaczyłem. Zanim weszliśmy do mieszkania, zauważyliśmy stojącego w oknie Brandona. Emocje i odpowiedzialność nie pozwalają wtedy na zbytnie wzruszenie, ale serce podchodziło mi do gardła.

Andrzej: Przywitali się z nami, po czym Adam się schował. Był bardzo zawstydzony. Brandon tymczasem pokazał nam swoje zabawki. Po chwili zaczęliśmy się bawić w chowanego. Wtedy przyłączył się Adam. Nabrał odwagi i pokazał nam swój pokój. Było widać, że chłopcy nas zaakceptowali, że się nas nie boją, że nam zaufali.

Jacek: Bardzo chcieliśmy, żeby wszystko się udało. Te chwile, gdy ich pierwszy raz zobaczyliśmy na zawsze zostaną w pamięci.

Andrzej: Pracownicy socjalni, którzy nam towarzyszyli byli pod wielkim wrażeniem, jak dobrze przebiegło pierwsze spotkanie. Dzięki temu zostaliśmy zaakceptowani jako przyszli rodzice. Adam i Brandon mogli pojechać z nami do domu.

Jacek: Bez problemów zostali członkami naszej rodziny. Jak u wszystkich dzieci zdarzają się trudne dni. Na szczęście nigdy nie chorowali.

W jakim byli wieku, gdy ich pierwszy raz zobaczyliście?

Jacek: Adam miał 4,5 roku, a Brandon 2,5 roku.

Jak synowie zwracają się do was teraz?

Andrzej: Do mnie mówią Daddy, a do Jacka Papi. Choć coraz częściej mówią do nas Tato. Uczymy ich polskiego.

Jacek: Adam jest jednym z najlepszych uczniów w klasie. Jest bardzo dobry z matematyki. A Brandon sobie radzi.

Dwóch ojców, dwie mamy

Jest między wami podział ról? Jeden zajmuje się sprzątaniem, drugi tylko pierze?

Andrzej: Gdy dzieci się u nas zjawiły wziąłem w ówczesnej pracy urlop i siedziałem w domu z synami przez rok. Jacek zarabiał pieniądze, a ja opiekowałem się Adamem i Brandonem, i miałem na głowie cały dom. Gdy dzieci poszły do szkoły, obowiązki rozłożyliśmy po połowie, ale nie ma ścisłego podziału, że ja tylko gotuję, a Jacek sprząta. Każdy robi to, co w danym momencie jest potrzebne.

Jacek: Jak w każdej normalnej rodzinie.

Andrzej: Od kilku miesięcy trochę więcej obowiązków spadło jednak na Jacka, bo ja od września ubiegłego roku mam swój własny salon fryzjerski i siedzę w pracy sześć dni w tygodniu, od 10 rano do 6 po południu.

Andrzej: Ale dajemy radę.

Czy synowie mieli kiedyś problemy z powodu, że mają dwóch ojców?

Andrzej: Nigdy. W Polsce posiadanie dwóch ojców to byłaby sensacja, tu jesteśmy traktowani jak normalna, kochająca się rodzina. Tu nie jesteśmy tematem dla prasy. Takich par jak my są w UK tysiące. Nasze dzieci uczą się na lekcjach o różnych schematach rodziny: że może być dwóch ojców, dwie mamy, jedna mama, jeden ojciec. Tutaj dzieci uczą się tego w zerówce. A nie tak jak w Polsce, że jedynie słuszna rodzina, to chłopak i dziewczyna. Przecież i w rodzinach heteroseksualnych w Polsce zdarza się, że umiera mama i dzieci w jednym domu wychowuje ojciec i na przykład dziadek, czyli dwóch facetów. I co, dzieci z tego powodu stają się gejami? Bzdura.

Wiecie, kim są biologiczni rodzice waszych synów?

Jacek: Wiemy tylko, że ich matką jest Polka. O ojcu niczego nie wiemy. Agencje mówią przyszłym rodzicom tylko te rzeczy, które mogą przekazać. Dla nas jednak było ważne, że matka naszych synów jest Polką.

Dlaczego?

Jacek: Chcemy przekazać synom polskie tradycje. Zapoznać ich z polską kulturą, historią. Nauczyć ich języka. Gdy poznaliśmy chłopców, oni mówili tylko po angielsku.

Jak normalna rodzina

Bywacie z synami w Polsce?

Andrzej: Bardzo rzadko. Nie mamy powodów. Moi rodzice już nie żyją. Z Polski przylatują do nas moje siostry. Jacek ma tylko ojca w Polsce, który też woli przylatywać do nas.

Ale ostatnio byliście w Polsce. Dwóch mężczyzn z dwoma malcami o innej karnacji trzymanymi za ręce. Jak na was reagowano?

Andrzej: W Warszawie siedzieliśmy w jednej restauracji znajdującej się w centrum miasta. Każdy z nas trzymał synów za rękę. Naprzeciwko znajdowała się inna restauracja, w której nie było ani jednego klienta, a cały personel stał przy drzwiach, gapił się na nas i komentował. Nie słyszeliśmy co dokładnie mówią, ale nie mieliśmy wątpliwości, że coś o nas. Gdyśmy wychodzili, wszyscy z tej restauracji wyszli na ulicę i patrzyli za nami. W pewnym momencie odwróciłem się do nich i zapytałem: Dlaczego się tak na nas patrzycie? Wtedy się schowali. To nie było na prowincji, w małym miasteczku. To było centrum Warszawy, stolicy Polski.

Adam i Brandon. Fot. Archiwum prywatne

W takim razie pytanie o powrót do Polski będzie chyba czystą retoryką?

Andrzej: Nie ma takiej opcji.

Jacek: A niby po co? Tu jest nasz dom.

Andrzej: W Polsce nawet nie moglibyśmy adoptować naszych synów. Kierunek, w którym wszystko w Polsce zmierza nie nastraja pod tym względem optymistycznie. Łagodnie mówiąc. Droga do normalności w Polsce jest wciąż długa i bardzo wyboista. Podejrzewam, że rozwiązania brytyjskie nawet w jednej dziesiątej nie będą w Polsce zaakceptowane.

Jacek: W Polsce fakt, że tworzymy rodzinę, dom, że się kochamy nie ma żadnego znaczenia. Dla władz polskich dzieci nie mogą mieć dwóch ojców. Kropka. Dlatego synowie nie mają polskiego obywatelstwa. Brytyjskiego też na początku nie mieli, bo ich matka jest Polką. Ale już mają. Wszyscy mamy już brytyjskie obywatelstwo. Polska by nas odrzuciła.

Po tym co powiedzieliście, proszenie was o porównanie życia geja w Polsce z tym, co spotyka was w UK jest już chyba zbędne?

Jacek: Tu nie ma czego porównywać. To dwa różne światy.

Andrzej: Niby Sopot i Brighton to dwa nadmorskie kurorty, a i tego nie da się porównać. Anglicy mają zakodowane, że nie zwraca się uwagi na inność, nie komentuje ludzi, bo się inaczej zachowują czy ubierają.

Jacek: Brighton nie jest może reprezentatywne dla Wielkiej Brytanii, bo jest uznawane za gejowską stolicę Zjednoczonego Królestwa. Tu nie ma problemu, gdy na ulicy chłopak z chłopakiem idą trzymając się za ręce, czy gdy dadzą sobie buziaka. Tu na nikim nie zrobi najmniejszego wrażenia. W pewnym stopniu jest to efekt prawa, które zabrania dyskryminacji i karze wszelkie jej przejawy, w tym skierowaną wobec osób o innej orientacji seksualnej. Ale właśnie dzięki tym regulacjom prawnym, w całej Wielkiej Brytanii nikt nikogo nie może bezkarnie skrzywdzić z powodu bycia gejem.

Andrzej: W życiu nie odważyłbym się przejść za rękę z Jackiem przez Długi Targ w Gdańsku. W Brighton nie mam z tym problemu. Uważam, że dopóki nie robisz drugiemu człowiekowi krzywdy, rób co chcesz. I nie ukrywaj, jaki jesteś naprawdę.

Jacek: W Brighton możemy sobie na to pozwolić. Żyć z naszymi dziećmi jak normalna rodzina. Jesteśmy tu bardzo szczęśliwi.

Komentarze 193

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#110.06.2017, 09:05

Oj...podniesiecie niektórym ciśnienie z rana;)

Profil nieaktywny
bofort
#210.06.2017, 09:23

Ja ignoruje, bo jak sie prawde napisze o takich wydarzeniach to sie dostaje bana, wiec nie ma miejsca na wymiane pogladow jezeli jedna strona nie dopuszcza do wolnej wypowiedzi.

Profil nieaktywny
znowuban
#310.06.2017, 09:31

Prawde piszac;

Rodzina tych panow, jest dowodem na to, ze swiat normalnieje I wracac do tradycji malzenstwa, wreszcie konczy z ta wszechobecna rozwiazloscia i zgnilizna.

Teraz tato tato, mama tato i synkowie beda zyli podobnie jak prawdziwe chrzescijanskie rodziny.

Ciekawe, czy nowy koalicjant DPA zburzy ten rodzinny paradise.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#410.06.2017, 09:33

Swieta prawda.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#510.06.2017, 09:36

Możesz zawsze napisac bofort rozprawke w czym takie związki szkodzą normalnej rodzinie i jak przyczyniają sie do rozpadu i umierania Europy - ja za cholerę tego nie ogarniam, a takie teorie bardzo często padają:)

Profil nieaktywny
bofort
#610.06.2017, 09:42

Nie tutaj kijevna bo mnie wygumkuja, wiem z doswiadczenia, pewnie emito specjalnie takie teksty zapodaje co miesiac by userow o konserwatywnych pogladach usuwac.

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#710.06.2017, 09:46
kijevna
18 854
kijevna 18 854
#810.06.2017, 09:47

jestem pewna, że jak napiszesz na spokojnie i z sensem to będzie ok

Karol
Admin
6 499 15
Karol 6 499 15
#910.06.2017, 09:48

Wolność wypowiedzi na Emito zawsze była i zawsze będzie. Pod warunkiem oczywiście, że wypowiedź nie łamie prawa, nie zawiera obelg i traktuje współrozmówcę z szacunkiem.

Mazio
10 188 1
Mazio 10 188 1
#1010.06.2017, 09:49

Tak, to jest uniwersalna formuła moralności: nie rób drugiemu co tobie nie miłe. I to wystarczy, nie trzeba religii, przykazań, nawet prawa. Nie trzeba też "wróżek", ale to inna sprawa.

mirek.foto75
12
#1110.06.2017, 09:50

Nie mam nic przeciwko gejom. Niech sobie żyją jak chcą, ale adopcja dzieci w związkach homoseksualnych , to jest już chore.... Przecież te dzieci od maleńkości beda się uczyć życia homoseksualnego.....

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#1210.06.2017, 09:53

There you go... do roboty trzeba jednak się udać:)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#1310.06.2017, 09:53

Sam fakt ze stosujesz 'bait' jak to sie ladnie okresla, nie swiqdzczy dobrze o tym jaki masz stosunek do dyskusji i jak ona bedzie wygladac.

Czy jest normalne? Nie, nie jest.

Czy jest normalne by dziecko mialo dwoch ojcow lub dwie matki? Nie, nie jest.

Czy lepiej by dziecko zylo w domu dziecka? Nie.

Wez kazda ksiazke o rozwoju dziecka i poczytaj jak dziecko rozpoznaje role obojga plci rodzicow itd.

Potem popatrz na ksiazki ktore mowia ze to normalne zachowanie, wszystko cienkim patykiem pisane.

Szkoda i tyle, jak sobie chca zyc to ich sprawa ale po co w to dzieci mieszac to nie ogarniam.

Dziekuje i pozdrawiam.

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#1410.06.2017, 09:53

To do kijevny bylo

Karol
Admin
6 499 15
Karol 6 499 15
#1510.06.2017, 09:54

@Mazio #10:

Tak, to jest uniwersalna formuła moralności: nie rób drugiemu co tobie nie miłe. I to wystarczy, nie trzeba religii, przykazań, nawet prawa.

@Mazio, czasem myślę, że nasz emitowy regulamin też powinniśmy zamienić na jedną formułkę: "Bądź miły".

Profil nieaktywny
bofort
#1610.06.2017, 09:54

Dodam jedynie, ze rozbawilo mnie to stwierdzenie:

"Droga do normalności w Polsce jest wciąż długa i bardzo wyboista."

He, he do normalnosci?

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#1710.06.2017, 09:54

(ad 11 - znakomita wiekszość homoseksualistów pochodzi z normalnych hetero rodzin - mówisz, że gdzie się tego homoseksualizmu nauczyli?;)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#1810.06.2017, 09:55

Infidel - czekam dnia kiedy podobne słowa o baicie i poziomie dyskusji skierujesz do naczelnego prowokatorka... chyba się jeszcze nie spotkałam. Ale teraz juz naprawde uciekam:)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#1910.06.2017, 09:56

17 masz statystyki? Bo ja wiem ze wieksza ilosc osob homo to osoby po przejsciach albo z kultur gdzue sie to akceptuje np malezja afghanistan,, filipiny...wiec nie pos o statystykach chyba ze masz dowody...

Mazio
10 188 1
Mazio 10 188 1
#2110.06.2017, 10:03

Homoseksualizm może być powodowany przez przyzwolenie kulturowe, czego dowodem była starożytna Grecja czy Japonia do całkiem niedawnych czasów. Nie wpłynął on na upadek obu tych kultur. Aspekt kulturowy nie determinuje jednak naturalnego pociągu do jednej z płci. Jedna z nowszych i nie potwierdzonych jeszcze teorii naukowych mówi o zaburzeniu pewnych białek w życiu płodowym, które sprawia że osobnik rodzi się z pociągiem do własnej płci. Nie wiem czy w drodze wychowania można więc zmienić naturalny pociąg, określony naszą biologią. Nie wychowałem się w rodzinie homoseksualnej, nikt też nie rozwijał moich zainteresowań w kwestii seksu. W którymś momencie życia zauważyłem sam, że te denerwujące dziewuchy są jednak w jakiś sposób pociągające i ... śliczne. Dodam jeszcze ostatni banał - w świecie tak pełnym heteroseksualnych par z pogranicza patologii, związek tej samej płci oparty na miłości i szacunku jest mniej toksyczny niż para, która w niedziele chodzi do kościoła, a cały tydzień tworzy wokół atmosferę nienawiści.

Zbychu_zPlebani
6 895
#2710.06.2017, 10:29

szwagier flache mi wisi bo padla aluzja do kosciola. jeeeeee!

Aleksandra2
5
#2810.06.2017, 10:50

Najwazniejsze ze dzieci maja dom i sa kochane. Pojecie normalnosci tu nie ma znaczenia bo kazdy ma inna definicje normalnosci.

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#2910.06.2017, 10:54

mam kumpli gejów. sympatyczne, inteligentne chłopaki. przyznają że w domu jest pustawo bez dzieci, że przygarnęli kotka by choć w ten sposób wypełnić pustkę. uważają że geje nie powinni adoptować dzieci, bo to w wielu przypadkach im zaszkodzi. pomimo moich nalegań nie chcieli wyjasnić co się za tym kryje.

dzieciaki na fotkach wydają się szczęśliwe, miejmy nadzieję tak właśnie jest i że nic im w takim domu nie grozi.

iwo
7 701
iwo 7 701
#3010.06.2017, 11:36

dzieci szkodza czy hetero czy homo:) to nie sa kotki, kolo ktorych nie trzeba latac..

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#3110.06.2017, 11:42

chyba nie miałaś kotków :P

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#3410.06.2017, 12:14

ad 19 Infidel - nie mam statystyk - ale poszukaj sobie od kiedy homoseksulaiści mogą adoptować dzieci i wyciagnij wnioski

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#3510.06.2017, 12:17
ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#3610.06.2017, 12:19

@33 pewnie, lepiej miec silna, tradycyjna i religijna rodzine, gdzie ojciec regularnie jak tradycja nakazuje pierze matke, swiatopoglad tez jest jedyny sluszny a o lgbt sie nie mowi wcale, ew. w kontekscie grzechu, sodomii i pojscia do piekla, co nie?

Wtedy to by czlowiek wpierdzielal schabowe no, nic tylko uszy by sie trzesly.

iwo
7 701
iwo 7 701
#3710.06.2017, 12:34

uwielbiam polskie malzenstwa..

-Hej czesc wpadam do PL wychodzisz?

-maz pyta kto bedzie

-nie wiem pojdziemy po barach zobaczymy

-nie sorry nie moge, bo maz zazdrosny/dzieci musze umyc itd itp

-hej gdzie idziesz

-do kina/teatru/baru

-z mezem? eee nie? z kolega

-eeee (mindblowing)

-slyszalam ze u was maz gotuje obiady

-no jak chce zjesc to sobie ugotuje, pracujemy, wiec kto wraca pierwszy gotuje

-eeeee (mindblowing)

-robimy cos?

-dobrze zapytam meza o pieniadze

Do pary studenckiej laska daje zyciowe rady:

-pamietaj facet musi sie wyszumiec, facet lubi wyjsc z kolegami i konieta nie moze sie z tego powodu awanturowac

-(F%%K) ja mindblown:)

Do 8letniej dziewczynki:

-dawaj na quada

-ale ja nie umiem jezdzic bo jestem dziewczynka

-Co kupic na prezent? moze konsole?

-nie, nie konsole przeciez to dziewczynka

takie tam zaslyszane przez lata. Swietne partnerskie malzenstwa i swietne hetero wychowanie:)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#3810.06.2017, 12:39

Zapewne tylko dzieki temu te dziewczynki nie zostały lesbijkami;0

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#3910.06.2017, 12:46

Koty sa gorsze niz dzieci, bo w pewnym momencie dziecko nauczy sie zalatwiac , robic sobie jesc i nie narobi ci do buta jak je wkurvish. Wiec pisanie, ze kolo kotlw sie nie lata to widac, ze pisane przez kogos kto koty w internetach tylko oglada;)

iwo
7 701
iwo 7 701
#4010.06.2017, 12:47

hhehe

iwo
7 701
iwo 7 701
#4110.06.2017, 12:56

kot chociaz zyje gora 5 lat a jak sie znudzi albo nasra za wiele razy do buta to mozna oddac, albo otworzyc okno zeby sobie poszedl:)

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#4210.06.2017, 13:02

5 lat, iwo? geez. mam nadzieje ze dziecmi zajmujesz sie lepiej :P

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#4310.06.2017, 13:10

Okno, pamietaj, ze jak bydle wredne to i tak wroci i od razu narobi do buta

iwo
7 701
iwo 7 701
#4410.06.2017, 13:11

haha a ok wlasnie spraewdzilam, ok zyja dluzej:)

lubie psy.. koty zawsze sie kreca

ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#4510.06.2017, 13:11

uojeza, moj kot ma juz 8... a kotka, ktora zostala w Polsce 14...

https://en.wikipedia.org/wiki/Creme_Puff_%28cat%29

Mazio
10 188 1
Mazio 10 188 1
#4610.06.2017, 13:21

Moja kotka ma 10 lat. Rok temu usuneliśmy jej guza i to był wielki kryzys. Liczę jednak, że będzie mnie obdarzała swoją kocią miłością jeszcze drugie tyle.

suchy1989
20
#4710.06.2017, 15:40

Witam ! Na wstępie proszę admina o wyrozumiałość ! Uważam , że to jest poprostu chore przez duże CH ! Gej niech sobie będzie gejem . Lesbijka lesbijką ale do ku.wy nędzy odczepcie sie od dzieci ! Nie dziwie się , że Panowie nie wrócą do Polski bo u Nas , by to nie przeszło ! Co taki mały człowiek bedzie miał w głowie ?! Co to za wartości rodzinne ?! Rodzina : mama + tata+dzieci = rodzina ! Tego Nas uczono od małego ! To co się teraz dzieję jest nie do opisania ! Ciągle zewsząd słychać : dyskryminacja , rasizm , homofobia ! W dzisiejszych czasach najbardziej dyskryminowany jest człowiek BIAŁY , który nie może już praktycznie nic . Wypowiedział bym się o tym trochę inaczej ale...(patrz wyżej).Nie możesz nazwać afroamerykanina jego kolorem skóry, bo jesteś rasistą . Nie możesz nazywać ludzi z dalekiego wschodu (tych od ostatnich \ incydentów / w manchester , londyn słyszałem też , że może być glasgow ), od ludzi nie myjących się , ponieważ Jesteś islamofobem . Geja nie możesz nazwać częścią od roweru , bo będziesz homofobem ! Tak więc jedno pytanie przychodzi mi na myśl ! Co może pracujący normalny człowiek o kolorze skóry jak śnieg ?! Co może - siedzieć cicho i nie daj boże wypowiedzieć się negatywnie na któryś z powyższych tematów . I tutaj mój apel : Ludzie otwórzcie oczy . Jest już za późno ale , jeszcze nie wszystko stracone ! Pozdrawiam Wszystkich Rodaków na emigracji ! Musimy trzymać się razem , bo jak nie my to nikt nam nie pomoże !

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#4810.06.2017, 15:57

Czego nie możesz biały człowieku? NIe mozesz się ożenic z kobietą i miec dzieci? NIe możesz się wykształcić? Zdobyć pracy? Nie możesz wyjechać z kraju dokąd chcesz? Nie możesz zwiedzić świata? Nie możesz głosować? Nazywanie innych ludzi okresleniami uchodzacymi za obraźliwe jest ci niezbędne do życia? Faktycznie to straszne...

Przeczytaj listy, które wkleił Bajker i zastanów się czy chciałbyś takiego nieszczęscia dla swoich dzieci czy bliskich.

Srup - rozprawka gdzie jest?;)

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#4910.06.2017, 16:03

Suchy nie wypowidaj sie tak bo ci konto zablokuja,lepiej przemilczec i swoje myslec.Poczulem to na walsnej skorze jak miesiac temu byl artykul i napisalem co mysle i nie bylo to rasitwoskie czy hemofobiczne,a zostalo mi zablkowane konto niby na dwa tygodnie a wyszlo ponad miesiac.Takze radze nie pisac nic.Zreszta ja juz glosilem to odpowiednim oragna w polce w sprawie dyskryminacji rodziny i wartosci,ktore sa lamane na tym portalu.Byla szkocja.net i nie bylo tego.Widocznie nieodpowiedni ludzie pracuja w redakcji.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#5010.06.2017, 16:03

kijevna... no jak czego? :) bialy-jak-snieg chcialby sobie tu napisac pare slow od bialego serca o 'pedalach' i 'czarnuchach', ale sie obawia, ze go zaraz wszyscy potraktuja jak homofoba i rasiste... bog jeden wie czemu :) wiec sie bidakowi watroba psuje ...od glowy jakos :)

Zbychu_zPlebani
6 895
#5110.06.2017, 16:13

"bialy" to jest bialy bardziej jak swinia niz snieg

Dotja
Redakcja
205 56
Dotja 205 56
#5210.06.2017, 16:13

@suchy - kijevna już chyba wyjaśniła sprawę.

@raffaele2 - jestem bardzo ciekawa co to za organa, którym zgłasza się publikację artykułu o istniejących alternatywnych modelach rodziny.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#5310.06.2017, 16:15

Nie zdradze jakie organa,ale zapewnianio mnie ze zajma sie sprawa.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#5410.06.2017, 16:17

...Pozdrawiam Wszystkich Rodaków na emigracji ! Musimy trzymać się razem , bo jak nie my to nikt nam nie pomoże !...

To trzymasz sie z tymi z artukulu czy nie ?

...Rodzina : mama + tata+dzieci = rodzina ! Tego Nas uczono od małego !...

Czyli zona i maz bez dzieci to nie rodzina? Samotna matka z dzieckiem to tez nie? A samotny ojciec to juz wogle brak slow ( a co sobie dopiero ktos pomysli jak to takiego ojca przyjdzie kolega, co tam za sodoma i gomora musi sie dziac !!! ;/ )

Dotja
Redakcja
205 56
Dotja 205 56
#5510.06.2017, 16:17

@raffaele2 daj spokój, nie bądź taki tajemniczy. Na pewno wielu osobom przyda się ta wiedza. Chyba, że takie organa nie istnieją.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#5610.06.2017, 16:19

Wybacz suchy, stracilabym szacunek dla siebie i swoich wartosci, gdybym miala 'trzymac sie razem' z takimi osobami jak ty, pelnymi nienawisci do wszystkich, ktorzy nie sa biali jak snieg i ktorzy nie maja rodziny wg schematu 'mamusia+tatus+dzidzia', ktorzy mysla inaczej niz suchy oraz ktorzy uzywaja mniej wykrzyknikow niz suchy :)

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#5710.06.2017, 16:20

Nie wkrecaj mnie,nastepny raz jak bede na 24 York Street to wezme ze soba wode swiecona i skrobie ten budynek aby wyplecic zlo.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#5810.06.2017, 16:21

skrob, skrob...

Dotja
Redakcja
205 56
Dotja 205 56
#5910.06.2017, 16:28

@raffaele2 - czy chodzi o to, że ja Cię wkręcam? Ja proszę o więcej informacji, których z tajemniczych przyczyn nie chcesz podać. Ciekawi mnie, czy faktycznie w Polsce jest już tak źle, że nie można przeprowadzać i publikować wywiadu z homoseksualną parą. Mimo wszystko szczerze w to wątpię, jakiś minister ostatnio tryumfalnie oświadczał, że "w Polsce nie ma dyskryminacji, bo homoseksualizm nie jest karalny", czy jakoś tak.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#6010.06.2017, 16:29

A jest jeszcze opcja, mama+tata+ dziecko z lewackiego in vitro ;)

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#6210.06.2017, 16:36

Chlopie tym wpisaem masz zablokowane konto na bank.Uwazaj co piszesz bo ten portal stal sie ich,czyli tych innych.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#6310.06.2017, 16:37

Dobra nie bede w tym temacie wypowiadal sie w zadnej kwestji,gadajcie sami do siebie.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#6410.06.2017, 16:38

Moze raffaele2 napisal do Rzecznik Praw Obywatelskich ? ;)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#6510.06.2017, 16:45

Albo do Rzecznika Praw Ochorny Konsumenta... tego od jedynej własciwej konsumpcji;)

szyszakMieszka
819
#6610.06.2017, 16:46

Jak juz "ktoś" tu słusznie zauważył to,że znakomita część ludzi srodowiska LGBT została wychowana w klasysznych hetero rodzinach zapewne powinien wiedziec,ze wlasnie te doswiadczenia a nie inne determinują ich chęć posiadania dzieci i wchodzenia w relacje rodzicielskie pomimo iz absolutnie "wybrali" inną formę własnych relacji partnersko-związkowych.Osobiście ani mnie homiseksualizm nie drazni ani nie mam do niego sympatii, toleruje, wiem natomiast,że jednak znakomita czesc LGBT jest przeciwna adoptowaniu dzieci poprzez swoje stodowisko pomimo tendencyjnemu dorabianiu ryja kato-hetero-sadystom.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#6710.06.2017, 16:49

Wybrali? Hmmm...

To jeszcze pewnie jakoś uzasadnili ten sprzeciw?

astroman
8 077
astroman 8 077
#6810.06.2017, 16:50

Nie organa tylko organ ... lokalnego proboszcza ;P.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#6910.06.2017, 16:50

A moze do Episkopatu ? ;)

astroman
8 077
astroman 8 077
#7010.06.2017, 16:54

No ta, ekskomunikę na emito nałożyć może tylko episkopat, parafia za cienka ;).

Zbychu_zPlebani
6 895
#7110.06.2017, 17:02

wy katole zamijcie sie swoimi sprawami nic wam do tego. jest wolnosc. to urzednik decyduje a nie wy. heh, obroncy dzieci sie znalezli. pamietajcie:

"dzieci i ryby glosu nie maja" amen.

ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#7210.06.2017, 17:05

a moze do TV Trwam? lub radia Matwarz?

"portal stal sie ich(...)tych innych"

I mysle ze w tym lezy problem. Ludzie sa inni. Kazdy jeden. Ktos nie pasje do naszego swiatopogladu to juz jest "inny" i pretekst to podzialu na "my" i "oni".

Uwazam za calkiem ironiczne, ze najwiecej o wolnosci, w tym wolnosci slowa, krzycza ci, ktorzy najchetniej narzucali by innym jak maja zyc. Najchetniej to oczywiscie postawili by mur, by sie odgrodzic zeby tamci nie mieli na nich wplywu i nie musiec ich ogladac, ale przy okazji regularnie przez ten mur zagladac i na sile zmuszac "innych" do zycia wg jedynych slusznych regul.

Ale to przeciez ich wolnosc jest zagrozona!

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#7310.06.2017, 17:07

Tak , podobno Nie ma cenzury ? Co Na to emito ? Ach , jak tak mnie usuwa , to se popisze na ten temat na innych portalach . Oczywiscie o wolnosci wypowiedzi w pojeciu emito

astroman
8 077
astroman 8 077
#7410.06.2017, 17:12

Jasne, najlepiej na forum Nieżelaznej ;P

ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#7510.06.2017, 17:12

@szyszkMieszka "wybrali", dobrze, ze napisales to w cudzyslowiu.

Bo oni tego nie wybrali. Nikt nie wybiera swojej orientacji.

Czyli twierdzisz, ze dzieci wychowane w zwiazku homoseksualnym nie beda chcialy zakladac rodzin? Wchodzic w reakcje rodzicielskie? Czy o co chodzi?

iwo
7 701
iwo 7 701
#7610.06.2017, 17:22

Normalne natomiast jest gdy glowa panstwa wraz z rzadem klaszcza i spiewaja bujajac sie jak na koncercie w Opolu w odwiedzinach u Rydzyka:)

Normalne tez jest ze banda otumaniona religia ustawia szereg zasad jak zyc dla babki (wiadomo pigulki po to babeczki ktore sie puszczaja jedzOM

Normalne jest, ze dzieci zabiera sie z domow, bo nie ma warunkow mieszkalnych

Normalne jest tez ze idac do banku bank wiedzac, ze nie masz zdolnosci kredytowych oferowal ci bardzo ryzykowne kredyty w obcej walucie

Ale najbardziej jednak normalne jest, ze kazdy urzead piubliczny e.g. skarbowy, ZUS, miejski traktuje swoich petentow z definicji jak zlodzieja...

i to jest wlasnie normalnosc - to sa glownie powody dla ktorego wyjechalam z PL do tego nienormalnego kraju z 2 kurkami i jazda po zlej stronie gdzie kazdy zyje i daje zyc innym:)

magdalenaka
4
#7810.06.2017, 20:22

Nie czytam komentarzy bo domyślam sie ich treści .. a wam gratuluje i cieszę sie ze mieliście szanse założyć prawdziwa rodzine ;)

funcica
46
funcica 46
#7910.06.2017, 20:47
shel
1 063
shel 1 063
#8010.06.2017, 21:03

miny dzieciaków na zdjęciach mówią wszystko

Zbychu_zPlebani
6 895
#8110.06.2017, 21:26

#80

o co pani chodzi? chca do 1ej komuni. wyciagniety jezyk i zamkniete oczy to znak przyjecia eucharystii. wolnosc jest to mama z tata ich wezmie. pozdrawiam rodzine normalna.

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#8210.06.2017, 21:45

Czemu zaraz jak ktos pisze tradycyjny model rodziny i mowi o konserwatyzmie, to inni zaraz gadaja o biciu i picu? Lol, z jakich wy dysfunkcyjnych srofowisk pochodzita? ;) U mnie nikt nikogo nie bija, czasem mnie kobieta, ale to na slasku normalka.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#8310.06.2017, 21:52

Czyli to co u ciebie narmalne, ze ktos cie leje , to u innych dysfunkcyjne srofowisko?

;)

shel
1 063
shel 1 063
#8410.06.2017, 21:57

@81

i tyle w temacie

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#8510.06.2017, 22:03

No powiedzcie sami, czemu jak ktos wspomni o 'tradycyjnym' modelu to zaraz widzicie, goscia z piwem z kiepem w pysku ubranego w zono-bijke i stado brudnych dzieci, jak dla mnie to chore i zarazem dowod na to, ze tym ktorym zalezalo na rozbiciu tego modelu - UDALO SIE.

jmariusz3
18 740
jmariusz3 18 740
#8710.06.2017, 22:12

To tez mam pytanie.

Czemu jak czytacie tekie arykuly jak ten to, to oczami wyobraznij widzicie facetow uprawiajacych sex przy dzieciach. Baaaa dzieci gwalcone, a wszysto to nadrywane i wrzucane na jakies porno strony na pedofili. No powiedzcie czemu?

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#8810.06.2017, 22:13

muzułmański terrorysta zabija w imię Allaha - nie nazywaj go muzułmaninem, to wariat! nie wolno stosować uogólnień i stereotypów!

Ktoś pisze źle o gejach - tradycyjna rodzina to zło i patologia! Polacy to (tu wpisz dowolny epitet, najlepiej wiele epitetów)

tak wygląda właśnie pseudotolerancja wychowanych przez socjotechnikę.

shel
1 063
shel 1 063
#8910.06.2017, 22:16

Tradycyjny model rodziny ulega ciągłym zmianom i nie wygląda już tak samo jak 50 czy 100 lat temu. Rozejrzyjcie się wokół siebie.

shel
1 063
shel 1 063
#9010.06.2017, 22:17

mamy się cofnąć do średniowiecza

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#9110.06.2017, 22:17

nie podoba mi się pisanie źle o kimś tylko ze względu na jego orientację seksualną. tak samo jak nie podoba mi się powielanie prymitywnych i krzywdzących stereotypów normalnej, pełnej, heteroseksualnej rodziny. przeginacie po obu stronach i obie strony są siebie warte w tym konflikcie.

shel
1 063
shel 1 063
#9210.06.2017, 22:28

... żeby zatrzymać zmiany społeczne i obyczajowe trzeba wyłączyć prąd...

...tylko jak my będziemy pisać po ciemku

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#9310.06.2017, 22:31

Generalnie jednak postęp jest - już większośc doszła i pogodziła się z tym, że geje, lesbijki i parę innych wariacji istnieje i występowało w naturze jak świat światem oraz, że nie bardzo da się to leczyć. Jeszcze jakis czas temu ta świadomośc nie była powszechna.

Zobaczymy jak pójdzie z resztą swiadomości.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#9410.06.2017, 22:48

"muzułmański terrorysta zabija w imię Allaha - nie nazywaj go muzułmaninem, to wariat! nie wolno stosować uogólnień i stereotypów!

Ktoś pisze źle o gejach - tradycyjna rodzina to zło i patologia! Polacy to (tu wpisz dowolny epitet, najlepiej wiele epitetów)"

Noo, Tomek, bardzo to nagiales i przekreciles dla wlasnej wygody ...lub tak, by bardziej podatni odpowiednio skojarzyli i przytakneli - czy to przypadkiem nie jest socjotechnika? :)

shel
1 063
shel 1 063
#9510.06.2017, 22:48

"Mimo tendencji do powstawania nowych modeli rodzin, zafascynowania nowymi typami relacji, rodzina tradycyjna nigdy nie odejdzie w zapomnienie i zawsze będzie wartością, do której odwoływać się będziemy." Dobranoc :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#9610.06.2017, 22:53

muzulmanski terrorysta jest muzulmaninem - ale nie kazdy muzulmanin jest muzulmanskim terrorysta :)

nikt tez tu nie powiedzial tym, ktorzy takie bluzgi puszczaja pod adresem tych dwoch facetow, ze tradycyjna rodzina = zlo i patologia :)

kogo masz tu na mysli? Mazia? ten kawalek: "w świecie tak pełnym heteroseksualnych par z pogranicza patologii, związek tej samej płci oparty na miłości i szacunku jest mniej toksyczny niż para, która w niedziele chodzi do kościoła, a cały tydzień tworzy wokół atmosferę nienawiści." ?? :) cos tu nie tak z tym stwierdzeniem?

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#9710.06.2017, 22:55

ad 94 - tradycyjna manipulacja, chyba czas przestać zwracać uwagę.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#9810.06.2017, 22:58

97 nie moge tak nie patrzec za kazdym razem, bo jeszcze sam w to uwierzy ;) :D

PAWELLLL
2
#9911.06.2017, 00:38

Normalna rodzina to mezszczyzna i kobieta. Dzieci nie da sie poczac bez udzialu kobiety. Sorry chlopaki ale nigdy nie bedziecie normalna rodzina. To co robicie to odmiennosc i sprzecznosc z natura. Jesli wszyscy bylibysmy tacy jak wy to populacja spadla by do zera. Skoro homoseksualizm jest taki fajny to po co wam dzieci ktore poczeto w heteroseksualnym zwiazku. Rubcie sobie co wam pasuje ale po co sie z tym afiszowac.

iwo
7 701
iwo 7 701
#10011.06.2017, 01:17

"Skoro homoseksualizm jest taki fajny to po co wam dzieci ktore poczeto w heteroseksualnym zwiazk"

albo dlaczego chcecie pic mleko, jesc jajka albo czy male owieczki.. to tez z hetero:)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#10111.06.2017, 01:58

A cemu oni nie zaadoptowali dziewczynki? Czyzby d wychowania dziewczynki potrzebna kobieca reka byla??

ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#10211.06.2017, 07:14

@101 w artykule jest dosc wyraznie napisane, ze chcieli adoptowac dziewczynke (zobacz odpowiedz na pytanie "Chcieliscie miec tylko synow?")

Ale wbrew pozorom adopcja nie do konca polega na wybraniu tego, co sie chce, to jest bardzo mozolny proces.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#10311.06.2017, 07:32

Ad99. Sprzeczne z natura jest latanie, przemieszczanie sie inaczej niz na nogach, spora czesc medycyny ( wez sobie Pawelku np. nie myj i nie lecz zebow), pisanie w internetach tez nie za bardzo naturalne, ale tego Pawelek nie widzi... ile dziei sie rodzi, a kobiet nie umiera dzieki zwyklemu cc? Poki nadal sa dzieci przez rodzicow nie chciane to lepsza taka rodzina niz bidul.

I jeszcze zla wiadomosc- jakby wszyscy faceci byli jak ty to tez by byly spore problemy z dzietnoscia.

ChaoticBiker
3 033
ChaoticBiker 3 033
#10411.06.2017, 07:52

spanie w lozku w ogrzewanym domu tez jest sprzeczne z natura, powinnismy spac na ziemi w wilgotnej jaskini.

A i chodzenie w ubraniach tez jest sprzeczne z natura.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#10511.06.2017, 08:05

No teraz to sie Pawelek dodatkowo rozmarzy;)

shel
1 063
shel 1 063
#10611.06.2017, 08:06

Prawdziwa Sodoma i Gomora dopiero się zbliża :)

https://www.theguardian.com/technology/2015/dec/31/erica-the-most-beauti...

...zatensknimy jeszcze za tym co dzisiaj jest.

shel
1 063
shel 1 063
#10711.06.2017, 08:10

zatęsknimy...

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#10811.06.2017, 08:13

Ad106- idealne rozwiazanie dla niektorych, oby ich bylo na nie stac;)

shel
1 063
shel 1 063
#10911.06.2017, 08:22

wtedy mieć tradycyjnego partnera bedzie nie cool...

shel
1 063
shel 1 063
#11011.06.2017, 08:24

ale to będzie chyba już świat naszych dzieci

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#11111.06.2017, 08:26

Spoko- i tak jakos sie zwali wszystko a feministki;)

shel
1 063
shel 1 063
#11211.06.2017, 08:30

:) wtedy my naszym wnukom siedząc na ławeczce przed domem bedziemy opowiadać jak to kiedyś było naturalnie...

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#11311.06.2017, 09:38

...no i widzisz wnusiu, kiedys to wsuwali my mamuta na surowo, a potem wynalezli my ogien... ;)

Karol
Admin
6 499 15
Karol 6 499 15
#11411.06.2017, 10:34

@asbo, jeszcze nie tak dawno temu śmiano się z samochodów, bo były "nienaturalne". W skrajnych przypadkach nawet do nich strzelano:

Karol
Admin
6 499 15
Karol 6 499 15
#11511.06.2017, 10:43

A jeżdżenie rowerem powodowało niepoczytalność u kobiet:

Karol
Admin
6 499 15
Karol 6 499 15
#11611.06.2017, 10:44

Czytanie książek? "Harmful"

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#11711.06.2017, 10:45

Witajcie,zanim pojade do pracy,chce przymoniec co mowil kasiadz na wczorajszym kazaniu z okazji miesiecznicy smolenskiej.Moze czesc z was to ogladala.Polecam.Niestety nie moge znalezc nagrania z transmisji ale moze mi sie to uda w tym tygodniu takze wkleje.Pozdrawiam wszytkich.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#11811.06.2017, 10:47

Pacz tam wyżej pastor też 'wyklął' auta;)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#11911.06.2017, 11:09

Ad106- idealne rozwiazanie dla niektorych, oby ich bylo na nie stac;)

Ja tam wole swoja konkubine bic, taki robocop to jeszcz mi odda a ja wole tradycje.

astroman
8 077
astroman 8 077
#12011.06.2017, 11:11

at 117

W niedzielę do pracy ? No i po CZecim przykazaniu - ale kasa ważniejsza od życia wiecznego - banda hipokrytów :P

astroman
8 077
astroman 8 077
#12111.06.2017, 11:13

Też mam ;)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#12211.06.2017, 11:17

ad 119 - jak zaprogramujesz tak będziesz miał;)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#12311.06.2017, 11:22

Takie widoki nagłe mogły powodowac sporo kaszlu i nerwów - to by się zgadzało;)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#12411.06.2017, 11:54

Jest tez zwiazek miedzy iloscia toalet i liczba gwaltow.

linkcp
6
linkcp 6
#12511.06.2017, 15:54

w ok 730 lat p.n.e. żył człowiek o imieniu Izajasz, który przemawiał do zbuntowanych Żydów: Księga Izajasza, Rozdział 5, werset 20;

,,Biada tym,którzy mówią,że dobre jest złe, a złe jest dobre, którzy ciemność przedstawiają jako światło, a światło jako ciemność,którzy gorycz przedstawiają jako słodycz, a słodycz jako światło !

Ta tzw. ,,rodzina,, jest dowodem,że dzisiaj jest identycznie.

Jaki koniec czeka tych którzy tak żyją i popierają taki styl życia odpowiada Izajasz w następnych wersetach.

Zapraszam do przeczytania

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#12611.06.2017, 16:17

ad 125

'Biada tym,którzy mówią,że dobre jest złe...'

Ano, ja tez nie rozumiem, jak mozna mowic, ze ludzie, ktorzy oddali niechcianym dzieciom serce i dom, sa zli i obrzydliwi...

biedny rafaelle (plus paru innych), jeszcze nie wie, co go czeka, ale z pewnoscia doczyta tego Izajasza i sie dowie :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#12711.06.2017, 16:22

to i ja cus dorzuce :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#12811.06.2017, 16:23

ot, takie zrodelko prawdy wszelakiej z 1905 ;)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#12911.06.2017, 16:24

W którym archiwum Wy tą balangę macie? I czemu nic o tym nie wiem?;)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#13011.06.2017, 16:25
asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#13111.06.2017, 16:27
Swavik
99
Swavik 99
#13211.06.2017, 16:32

Myślę, że wielu tu komentujących znalazłoby się w sam raz w Irlandii Północnej

https://www.indy100.com/article/dup-theresa-may-tory-deal-alliance-minor...

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#13311.06.2017, 16:39

132

Nie musza sie tam nawet ruszac, Swavik, piekna Tereska dla wladzy zrobi wszystko - gore do Mahometa przyniosla

shel
1 063
shel 1 063
#13411.06.2017, 17:31

@132

Nie śmiałem się tak od wieków, dzięki.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#13511.06.2017, 21:25

Niestety dalej nie mam materialu filmowego z okazji 86 miesiecznicy.

Ale mam tekst kazania jakie zostalo wygloszone podczas myszy i go wam przestawiam.

Kazanie podczas mszy wygłosił ksiądz profesor Andrzej Filaber.

- Aborcja, eutanazja, in vitro są przedstawiane jako wartości europejskie. Ale w rzeczywistości to uleganie namowom szatana - tłumaczył ks. Filaber. Skrytykował też m.in. określenie "partner życiowy" oraz zajął stanowisko w sprawie homoseksualizmu: - Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości. Gdy człowiek wchodzi na drogę zła, to trzeba mu zwrócić uwagę. Agresywna postawa środowisk homoseksualnych jest ukazywana jako norma europejska. Nie można patologii przedstawiać jako wartości - mówił ks. Filaber. Marsze równości określił mianem pochodów "marginalnych grup społecznych". - Dziś wiele się mówi o islamofobii. Ale kiedy obraża się chrześcijaństwo, nazywane jest to sztuką. Dziś ludzi ogarnia jedna fobia - chrystianofobia.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#13611.06.2017, 21:26

Nie jest to pelne kazanie,ale dlaej czekam na na zapis video.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#13711.06.2017, 21:33

Zapisu nie będzie, bo przeciez nie pokaża co sie tam działo;)

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#13811.06.2017, 21:35

A co mialo sie dziac na mszy ogladalem cala i bylo bardzo spokojnie,dopiero podczas marszu zaatakowali tzw.Obywatele RP,ja bym ich nazwal obywatelami Rosji lub Niemiec,bo obywatel RP tak sie nie zachowuje.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#13911.06.2017, 21:39

Właśnie obywatel RP mógłby się tak zachować, w protescie przeciwko byciem obywatelem katolibanu jednocześnie.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#14011.06.2017, 21:41
raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#14111.06.2017, 21:42

Kazanie jest od 20 minuty nagrania.Jabyscie nie chcieli ogladac calej mszy.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#14211.06.2017, 21:45

Zapewniam, że nie mam najmniejszego zamiaru oglądać ani miunuty.

Jesus mówił o miłowaniu bliźniego, nie sadzeniu i nie rzucaniu kamieniami. Podobno też gdzieś tam było o wolnej woli nadanej człowiekowi... wystarczy tego się trzymać.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#14311.06.2017, 21:51

Moze najpierw obejrzysz,a potem komentuj,Chrystus kocha kazdego nawet homoseksulistow,obejrzj kazanie a puzniej sie wypowiadaj.

wyjatkowy
50
#14411.06.2017, 22:21

Rozumiem wszystko ..... niech sobie żyją i robią co chcą . Ale moim zdaniem adopcja dzieci w takim związku to już jest patologia . Jakie te dzieci będą miały wartości , jak będą sobie wyobrażały rodzine , gdzie jest mama gdzie jest ojciec ? To jest krzywdzenie dzieci które są niewinne i nie rozumieją tego wszystkiego . Dziecko zaufa każdemu kto jest miły , dobry dla niego , bo dziecko jest szczere , niewinne . Każdy ma prawi do swojego zdania wiec ja wyraziłem swoje .....Róbcie co chcecie ale niewinnych dzieci w to nie mieszajcie !!!

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#14511.06.2017, 22:40

Obejrzyj kazanie wyjatkowy,tam jest o tym mowa.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#14611.06.2017, 22:53

no widzisz, raffaele, przekonales mnie, chlopie... skoro Chrystus kocha homoseksualistow, ich rodziny i tych, ktorym pomagaja, to gdziez ja bym smiala ich nienawidzic... tez ich ogromnie lubie i szanuje to, co robia dla tych dzieci... mysle nawet, ze sam Chrystus pochwalil by ich za te postawe, prawda? w koncu cokolwiek uczynimy jednemu z tych braci maluczkich, Jemu czynimy? prawda, reffaele? :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#14711.06.2017, 22:56

(wiem, harrier, groch w koncie...tam siem udajem...)

iwo
7 701
iwo 7 701
#14811.06.2017, 22:57

ronaldo ma 3 dzieci bez matki-- dzieci na zadanie nie maja matki - to nie jest normalne..?:)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#14911.06.2017, 22:58

o to może nie będę sama;)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#15011.06.2017, 22:58

144

kocham te zaprzeczenia :)

'Rozumiem wszystko ..... niech sobie żyją i robią co chcą' ...byle nie to, i nie to, i tamto tez nie... de facto, niech robia to, co ja chce ;)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#15111.06.2017, 22:59

Chrystus kocha tez ronaldo, jego dzieci bez matki i Ciebie, iwo :) raffaele tez Was kocha :)

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#15211.06.2017, 23:01

Chyba napisalem ze wszytkich bez wyjatku,nie musisz byc papuga.Kazdy ma swoj rozmum.I sluchaj Boga nie ludzi.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#15311.06.2017, 23:02

czyli nie moge Cię posłuchac?

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#15411.06.2017, 23:03

bo jak posłucham człowieka co radzi słuchac Boga, nie ludzi to nie moge posluchac Boga?;) bo posłuchałam człowieka...

iwo
7 701
iwo 7 701
#15511.06.2017, 23:04

religie sa wymyslane by otumaniac glupi lud i ok super ludzie potzrebuja w cos wierzyc..

ale czego nie lubie szczegolnie w PL katolicyzmie to tego skonflitowania, nie mozna - ale wiadomo my robimy ale gdy inny robi to dramat

sakrament dla idei sakramentu - bo co ludzie powiedza

nie kradnij - ale polowa na czarno robi

nie zabijaj - no chyba ze chodzi o dzieci w ciazy nastoletnie - wtedy ok przeciez co sasiedzi powiedza na brzuchata corke

nie cudzoloz (czy jak to sie tam pisze) - bez komentarza

i moje ulubione o milowaniu blizniego jak siebie samego - byle nie zyd, gej, uchodzca czy lewak:)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#15611.06.2017, 23:07

ja bym tylko chciala, raffaele, uslyszec od Ciebie, czy i Ty kochasz wszystkich bez wyjatku, tak, jak Ci nakazuje Twoja religia... nie, wroc, nie religia - tak jak Ci nakazuje Twoj Bog?

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#15711.06.2017, 23:07

Bede sie za ciebie modlil iwo,aby gdy odejdziesz z tego swiata nie zaznal ognia piekielnego.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#15811.06.2017, 23:10

raffaele, raffaele... czy mozesz dac swiadectwo swej milosci blizniego, tu na tym skromnym forum?

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#15911.06.2017, 23:10

Tak,kocham wszytkich niezaleznie od tego kim sa jakiej orjentacji czy wyznania.Tak mi nakazuje nauczanie Jezusa Chrystusa.

Ale nigdy nie zaakceptuje klamstwa,patologii,i zla.I jako dziecko Jezusa musze dawac temu swiadectwo,jego nauczaniu.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#16011.06.2017, 23:12

Dziekuje. To musi byc dla Ciebie ogromnie trudne, zyc w tak wielkiej sprzecznosci.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#16111.06.2017, 23:16

Nie jest to trudne,modle sie codziennie za grzesznikow,choc gdy widze w Glasgow koscioly przerobione na dyskoteki i puby,to nie czuje sie z tym dobrze.

raffaele2
2 943
raffaele2 2 943
#16211.06.2017, 23:17

Nie bede sie juz wiecej na ten temat wypowiadal bo widze ze zly duch zawladnol tym tym artykulem.Milego wieczoru wszytkim.

iwo
7 701
iwo 7 701
#16311.06.2017, 23:20

raffaele2

#157Dziś - 23:07

Bede sie za ciebie modlil iwo,aby gdy odejdziesz z tego swiata nie zaznal ognia piekielnego.

hehe bylam ost na Ricky Gervais i on walsnie wspminal takich jak ty:) w kontekscie tego wpisu:)

https://twitter.com/rickygervais/status/369448604521345028

shel
1 063
shel 1 063
#16412.06.2017, 00:25

raffaele2 piszesz np. tak :

"nigdy nie zaakceptuje klamstwa,patologii,i zla.I jako dziecko Jezusa musze dawac temu swiadectwo"

otóż to wszystko: kłamstwo, patologia i zło występuje w kościele katolickim w skoncentrowanej formie niespotykanej w innych wspólnotach. Jeśli chcesz tak bardzo z tym walczyć to nie musisz daleko szukać na jakichś np. forach emito. Poszukaj u siebie jak bedziesz na mszy.

shel
1 063
shel 1 063
#16512.06.2017, 00:40
shel
1 063
shel 1 063
#16612.06.2017, 00:44

A o Józefie Wesołowskim, słynnym Paetzie i takich jak Głódź, Michalak pogromca policjantów i obrońca pedofila z Tylawy, a także Hosera też obrońcę pedofila i pogromcę ks. Lemańskiego.że nie wspomnę o stawianiu młodzieży przez papieża Polaka za wzór Degollado, za którego papież Benedykt przepraszał wiernych napewno słyszałeś więc sorry że ci tym zawracam głowę.

knapior
3 364
knapior 3 364
#16712.06.2017, 01:46

Bardziej od katolickich hipokrytów, nie cierpię tylko PISowców i anty szczepionkowców. Chociaż PISowców można podobno nawrócic...

knapior
3 364
knapior 3 364
#16812.06.2017, 01:56

Katolicki hipokryta=Pisowiec.

shel
1 063
shel 1 063
#16912.06.2017, 06:45

@161

Tak nieśmiało dodam że jeśli będziesz się modlił za grzeszników to pomódl sie za tych panów też, żeby nas więcej nie krzywdzili bo myśmy im niczego złego nie zrobili i niewiele nam zostało... please:

http://wyborcza.pl/1,76842,11164181,Komisja_majatkowa___skrywany_raport_...

shel
1 063
shel 1 063
#17112.06.2017, 06:50

W każdym badź razie tytuł jest taki:

Komisja majątkowa - skrywany raport rządu

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#17212.06.2017, 13:11
asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#17312.06.2017, 16:05

Ciesze sie, Infidel, ze tak Cie poruszaja slowa tego chrzescijanskiego pastora :)

A teraz patrz: kiedy sie z Toba nie zgadzam, nie wyzywam Cie od patoli, skoro nie mam podstaw, a w dyskusji odnosze sie do tego, co mowisz czy robisz, a nie do Twoich preferencji (o ile sa zgodne z prawem) :) wtedy Ty wiesz, ze mam inna opinie i ze bede jej bronic, i nawet, jesli masz 20 lat i 80 letnia zone, czy 80 i 30-letnia zone, nie bede snuc domyslow na temat Twoich preferencji, skoro robisz cos dobrego :) Nie wybralabym Twojego stylu zycia, miewam inne opinie, ale nie wyzwe Cie od zlych, zaklamanych, chorych, bo wiem, ze nie robisz ani nic nielegalnego, ani nikogo nie krzywdzisz. Ja widze roznice miedzy niezgadzaniem sie z czyms, a opluwaniem i uzywaniem mowy pelnej nienawisci wobec osob, ktore nie sa gorsze ode mnie, zle, nachlewajace sie, uzywajace przemocy... itp - sa po prostu inne.

Jesli stane tu, Infidel, i zaczne wyzywac Cie od patoli - to rozumiem, ze - wg Ciebie - jedynie sie z Toba nie zgadzam, zaklamany, zly patolu? :)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#17412.06.2017, 16:53

Ucze sie sie kazdego dnia, nie zawsze mi sie zdarza byc zlotym ptysiem, co poradze.

astroman
8 077
astroman 8 077
#17512.06.2017, 17:12

Bacteria is the only culture some people have :P.

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#17612.06.2017, 17:33

@173

inne babki z forum moglyby wziac z ciebie przyklad :)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#17712.06.2017, 18:00

#173 - moze to i madre, tylko powiem szczerze nie bardzo rozumiem, moze taki dzien, nie dospany jestem po weekendzie.

Nie wiedzialem kto jest autorem tych slow i nie sprawdzalem, zreszta to nieistotne gdybym wiedzial tez bym je wkleil.

Gdzies mi sie to rzucilo w oczy i dkopalem w necie.

Chodzilo mi o pierwsza linijke tego cytatu.

harrier
10 605
harrier 10 605
#17812.06.2017, 18:00

A czemu babki tylko? chlopki moglyby tez wziac przyklad z asbo, czemu nie?

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#17912.06.2017, 18:03

Oj, Tomek, "nie zawsze mi sie zdarza byc zlotym ptysiem" ;p

Niektore cytaty sa fajne, ale jak ich nie umiescisz w kontekscie, niewiele wnosza :) te tam... memy Infidela na ogol mnie serdecznie bawia, chociaz wiem, ze pakuje je w takim kontekscie, ze niekoniecznie sie z nimi zgadzam :)

Wezmy na przyklad takie cos:

...gdyby mi ktos powiedzial, ze Mussolini uzyl tego w przemowie, to by mi krew zburzylo :) ale wiem, ze kobita pisala to o nazistach, wiec ma to dla mnie wartosc w tym kontekscie :)

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#18012.06.2017, 18:05

O pierwszo linijke? no to trza bylo tak od razu :) bo ona bardzo uniwersalna jest, ta linijka ;)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#18112.06.2017, 18:15

pierwszo linijka najlepsza i to zawsze ona determinuje czy czytam dalej.

Litwo! Ojczyzno moja...Sru, nie czytalem.

Wybudowalem pomnik trwalszy niz ze spizu...Sru, nie czytalem.

A gdy poszedl krol na wojne...Sru.

Mozna mnozyc.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#18213.06.2017, 00:41

I pamietasz tysiac trzydziesci najwazniejszych pierwszych linijek... patologia ;)

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#18313.06.2017, 12:03

Patologia to byla jak mi pani na polskim, kazala robic gwalt na koledze...przez uszy, podziekujcie Gombrowiczowi....wywoalalo to u niej niesmak.

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#18413.06.2017, 12:07

O Gombrowicz... przydalyby sie fragmenty obowiazkowo pod koniec kazdej podstawowki, najpozniej wczesne gimnazjum!

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#18513.06.2017, 12:53

dupa panowie :)

gajasoh
78 444
gajasoh 78 444
#18613.06.2017, 13:18

a zgrabna aby?

Infidel
14 242
Infidel 14 242
#18713.06.2017, 13:23

Nie wazne czy zgrabna, wazne czy sie wystawia.

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#18813.06.2017, 13:43

jak przylapie na wystawianiu, to Wam powiem, czy zgrabna :)

astroman
8 077
astroman 8 077
#18913.06.2017, 15:39

Eee.. tam, dupa tam z dupą.

Uciec na swobodę ... do parobków ... na łąki, na pola, uciec, zwiać :)

kijevna
18 854
kijevna 18 854
#19013.06.2017, 17:27

Myślalam, że na północy to tam pola i łąki za progiem?;)

Sokole
9 215
Sokole 9 215
#19113.06.2017, 17:30

#181 dlatego Infidel zawsze lubilem Sergiusza Piaseckiego:

" Noc byla ciemna jak sumienie faszysty..."

tak powinno sie zaczynac ksiazki.

Jura
186
Jura 186
#19215.06.2017, 12:45

- Chrystus nie jednoczył w tolerancji, tylko w miłości. Gdy człowiek wchodzi na drogę zła, to trzeba mu zwrócić uwagę. Agresywna postawa środowisk homoseksualnych jest ukazywana jako norma europejska. Nie można patologii przedstawiać jako wartości - mówił ks. Filaber. Marsze równości określił mianem pochodów "marginalnych grup społecznych". - Dziś wiele się mówi o islamofobii. Ale kiedy obraża się chrześcijaństwo, nazywane jest to sztuką.

Jak jestem antykościelny, tak z tym zgadzam się w 100%.

Jura
186
Jura 186
#19315.06.2017, 12:49

kłamstwo, patologia i zło występuje w kościele katolickim w skoncentrowanej formie niespotykanej w innych wspólnotach

W islamie występuje w o wiele bardziej skoncentrowanej formie. Cytat z Public Intellectuals stał się znowu aktualny z powodu tych barbarzyńskich najeźdźców.