Do góry

W ostatniej ewakuacji z Wuhan na Wyspy dotarło 200 osób

Z ostatnich doniesień wynika, że na terenie Wielkiej Brytanii stwierdzono cztery kolejne przypadki koronawirusa. Oznacza to, że liczba zarażonych 2019-nCoV wzrosła do ośmiu osób.

W niedzielę rano do Wielkiej Brytanii dotarł drugi i ostatni samolot ewakuujący ponad 200 osób z dotkniętego epidemią koronawirusa chińskiego miasta Wuhan. Samoloty zostały wyczarterowane przez brytyjski rząd.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 105 Brytyjczyków, 95 obywateli innych państw europejskich oraz 13 osób personelu medycznego. Po wylądowaniu w bazie lotniczej RAF Brize Norton ewakuowani zostali przewiezieni do centrum konferencyjnego w Milton Keynes, gdzie będą przechodzić 14-dniową kwarantannę. Nie podano na razie narodowości pozostałych osób.

W Wuhan na pokład nie zabrano dwóch obywateli brytyjskich, u których przeprowadzone przed wylotem badania wykazały podwyższoną temperaturę, co może być jednym z symptomów koronawirusa. Brytyjska ambasador w Chinach Barbara Woodward powiedziała, że jak tylko będzie to możliwe władze spróbują sprowadzić ich na pokładzie innego lotu.

We ubiegły wtorek ministerstwo spraw zagranicznych zaleciło wszystkim Brytyjczykom przebywającym w Chinach, by opuścili ten kraj w miarę możliwości, bowiem w związku z wprowadzanymi ograniczeniami w przemieszczaniu się, w kolejnych tygodniach może to być coraz trudniejsze. Jak się ocenia, w Chinach przebywa obecnie ok. 30 tys. Brytyjczyków. Loty do Chin kontynentalnych wstrzymały linie British Airways i Virgin Atlantic.

10 lutego rząd ogłosił, że epidemia koronawirusa stanowi poważne i bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia publicznego Wielkiej Brytanii.

Komentarze 1

Profil nieaktywny
forextrade
#111.02.2020, 10:57

Oglądaj-FUTRO Z MISIA 2019 oraz inne filmy/seriale

www.ciinema.eu

===========================

Jedyne VOD ze stałym abonamentem, na które warto zwrócić uwagę.

Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.