Do góry

Wsparcie psychologiczne dla Polaków

14 marca w Edynburgu odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Rozwoju, Terapii i Wsparcia Psychologicznego FENIKS.

Feniks jest projektem non-profit, którego celem jest pomoc osobom przebywającym poza granicami ojczyzny w rozwiązywaniu problemów natury psychologicznej wynikających z emigracji. Trudności te mogą być związane z pracą i rozwojem osobistym, mogą także dotyczyć głębszych zaburzeń wymagających dłuższej terapii.

Zespół FENIKSA tworzą psychologowie i psychoterapeuci ze stażem pracy w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii. Łączy ich chęć pomocy Polakom, którzy potrzebują konsultacji psychologicznej lub pragną rozwijać swój osobisty potencjał poprzez udział w szkoleniach i warsztatach. FENIKS jest zarejestrowaną w Szkocji organizacją charytatywną.  W Edynburgu działa od listopada zeszłego roku.

Centrum ma swoją siedzibę w podziemiach kościoła w St. Stephen Centre (St. Stephen Street, Stockbridge, Edynburg - mapa).

Obecnie FENIKS zajmuje się głównie prowadzeniem konsultacji psychologicznych, ale niebawem rozpocznie też organizowanie szkoleń i warsztatów rozwoju osobistego. Zespól FENIKSA jest przekonany, że centrum będzie dynamicznie się rozwijać – już w chwili obecnej jeden pokój terapeutyczny nie pokrywa zapotrzebowania. W przyszłości centrum planuje również powiększenie zespołu. Plany rozwoju są jednak zależne od dofinansowania – jak każda organizacja charytatywna FENIKS ma przed sobą nie lada zadanie  – ubieganie się o wsparcie finansowe dla swojej działalności ze źródeł zarówno polskich jak i szkockich.

Na oficjalne otwarcie centrum przybyli goście, którzy wspierali zespół FENIKSA od momentu jego powstania. Szczególne wyrazy wdzięczności zostały skierowane do polskiego konsulatu, który wspomógł finansowo remont i urządzenie pokoju terapeutycznego. Bez tej pomocy FENIKS miałby duże trudności w rozpoczęciu działalności terapeutycznej.

Więcej informacji o centrum znajdziesz na www.feniks.org.uk

Komentarze