Do góry

Polish Art Europe Ltd

Kategoria:
Organizacje i stowarzyszenia
Obszar:
Cała Szkocja

Opis

Polish Art Europe (PAE) z siedzibą w Szkocji, jest stowarzyszeniem, które promuje polską sztukę i kulturę w Europie.

Od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 Wielka Brytania stała się najczęściej wybieranym przez Polaków miejscem osiedlania się. Wierzymy, że projekty organizowane przez Polish Art Europe oprócz promowania prac polskich artystów w Europie, przyczynią się do zrozumienia złożoności zjawiska, jakim jest emigracja i podkreśli potrzebę intensywniejszej wymiany i dialogu także na poziomie kulturowym.

Najbardziej oczywistym, jest to, że Polish Art Europe może pomóc ukazać, raczej niewidoczny na co dzień, przekrój polskiej emigracji na czele z polskimi artystami i muzykami, którzy mają wiele do zaoferowania szkockiej scenie kulturalnej, jednak ze względu na naturę emigracji oraz brak znajomości w środowisku nie są w stanie tego wyeksponować samodzielnie.

Zbieranie prac polskich artystów w Europie i wystawianie ich na wystawach, jak również organizacja eventów promujących polską kulturę jest silnym uderzeniem medialnym, które już zaczyna przedzierać się do świadomości nie tylko Szkotów.

Mamy nadzieję, iż z zauważenia faktu tworzenia sztuki przez emigrantów zostaną czerpane obopólne korzyści. Polscy artyści za granicą zostaną zachęceni do kontynuowania pracy w zawodzie natomiast przedstawiciele 'creative industries' dostrzegą potencjał w postaci wykwalifikowanych i uzdolnionych artystów kryjących się w szeregach anonimowych emigrantów. Wybijający się za każdym razem na prowadzenie zarobkowy wymiar emigracji powinien zostać zastąpiony poprzez ukazanie chęci emigrantów do współdziałania na wielu polach, także na polu kultury.

Kontakt

Numery telefonów:
Stac.
075 9038 6163 (Polish Art Europe)
Pozostałe
Facebook
Skype
greatpumpkinhead
Profil

Lokalizacja

Ulica:
41/8 Home Street
Miasto:
Edynburg
Kod pocztowy:
EH3 9JP