Do góry

ciąża w uk, poród w pl

Temat zamknięty
zolty
11
zolty 11
17.05.2012, 10:18

Jestem w 11 tyg ciąży. Planuję wróćić do Polski i tam urodzić. Czytałam, że na macieżyńskie można iść najwcześniej 11 tyg przed planowanym terminem porodu. Czy któraś z Was poszłą na urlop wcześniej? Chciałabym wrócić do Polski ok 4 miesiecy przed planowanym porodem. Macieżyńskie z uk planuję dostawać jak już będę w Polsce. Czy mój pracodawca, jeśli dowie się, że nie ma mnie w uk podczas macieżyńskiego, czy ma prawo do zabrania mi tego świadczenia? Proszę o pomoć co i jak powinnam robić, jakie dokumenty wypełnić itp, i czy jest szansa na wcześniejszy wyjazd do Polski? Z tego co słyszałam, to samolotem można latacylko do 7 miesiąca ciaży, więc trochę sprawa się komplikuje, jeśli na macieżyński mogę iść 11 tyg przed porodem. Proszę nie pisać mi abym poszukała informacji w google, ponieważ wszystkie tamtejsze posty sa z datą lat wczesniejszych. Dzięki

poluszka
2 687
poluszka 2 687
#117.05.2012, 10:40

Wszystkie info masz tutaj - swieze i na biezaco:

http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTa...

aaarszenik
London
12 706
#217.05.2012, 10:46

Latac zamolotem mozesz do 34 tyg ciazy. ( od 28-34 tyg wymagana jest zgoda lekarza)
Dopiero po 26 tyg ciazy polozna wystawi Ci dokument swiadczacy o tym ze jestes w ciazy, ktory musisz zalaczyc do wszelkich aplikacji o SMP lub MA.

Pracodawca nie ma prawa zabrac Ci macierzynskiego gdziekolwiek jestes, jednak najpierw musisz zrobic tak by Ci sie on nalezalo.

zolty
11
zolty 11
#317.05.2012, 10:50

Dziękuję za odpowiedź. Czyli wszystkie dokumenty związane z urlopem macieżyńskim muszę zacząć wypełniać dopiero po 26 tyg ciąży. A co jeśli chodzi o wcześniejwszy urlop? Czy jest jakaś szansa, abym mogła go dostać wcześniej niż 11 tyg przed terminem porodu? Czy któraś z was poszła na zwolnienie wcześniej?

aaarszenik
London
12 706
#417.05.2012, 10:57

pomylilam liczby, ten papier dostaniesz najwczesniej po 21 tyg ciazy

aaarszenik
London
12 706
#517.05.2012, 11:04

Nie wydaje mi sie ze mozesz zaczac Maternity leave wczesniej, oczywiscie jesli nie ma ku temu jakis medycznych przeslanek.

optara20
7
#617.05.2012, 11:27

a jak zamierzasz urodzić dziecko w Polsce? skoro tu pracujesz i tu jesteś ubezpieczona???? pytam bo tez bym tak chciała ale z tego co wiem to nie jest realne, ponieważ karta nhs jest tylko w razie nagłych przypadków a nie planowanych zabiegów

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#717.05.2012, 11:30

w prywatnej klinice na ten przyklad

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#817.05.2012, 11:35

ale ja nie rozumie jedenj rzeczy.
Zanim sie dzis wyloguje, to mi powiedza szanowne panie o co chodzi z tym zyciem na dwa fronty. Funty z "domkow" jakos nie smierdza ale reszta juz tak. Te kombinacje, polskie L4, brytyjskie ubezpieczenie, wozek w ruinair, antybiotyczki, kombinacyje?

O co wlasciewie kaman?

radnor
26 173 16
radnor 26 173 16
#917.05.2012, 11:36

Jak to o co bus, tutejsi lekarze to idioci. Świadczy o tym choćby odsetek umieralności noworodków dwa razy niższy, niż w Polsce.

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#1017.05.2012, 11:39

a moze chodzi o cos zupelnie innego

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1117.05.2012, 11:44

Rece opadaja Radnor,

Btw, sprzet na ktorym pracuja tutejsi specjalisci bedzie dostepny w polskich prywatnych klinikach za kilka lat. Ale coz skad moze o tym wiedziec pierwsza lepsza Mariolka.

Nie moge za chiny zrozumiec tego rozdarcia na tym syberyjskim zeslaniu w Szkocji.

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#1217.05.2012, 11:45

moze nie chodzi o lekarzy, co wy tak dzisiaj ciezko myslicie przeciez piekna pogoda jest

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1317.05.2012, 11:49

selma_selma
#10 | Dziś - 11:39

a moze chodzi o cos zupelnie innego

O co selma?

Wezmy przyklad pytania w tym watku? Wezmy stanmy po stronie pracodawcy, przychodzi do nas Mariolka ze wschodu i tam duka z dziwnym akcentem ze ona by w sumie no wie pan, to by se szybciej poszla na maternity, bo wiem pan, funty na payslipie nie smierdza i az dziw ze mi pan tyle placi(tu nastepuje przeliczenie na zlotowki po 5,50) ale ogolnie to jestescie dziwni, macie gupich lekarzy i mechanikow i nie dajecie na tace. My w poslce to mamy taaaaaakie zlote gory!

Aye right hen, get out ya twat!

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1417.05.2012, 11:50

ja spadam, na wczasy sie pakuje ciao!

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#1517.05.2012, 11:53

moze chodzi o to, ze dziecko ma sie urodzic w polsce nie w szkocji.....moze chce byc w tym czasie ze swoja rodzina, ktora z roznych powodow nie moze byc tutaj....moze jej matka umiera na raka......moze....moze....moze....moze gowno nas to powinno obchodzic, przeciez wszystko jest legalnie

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1617.05.2012, 11:55

morze jest glebokie i szerokie.

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#1717.05.2012, 11:57

wiec po kiego moczyc w nim jaszczura na darmo....

zolty
11
zolty 11
#1817.05.2012, 12:16

poprostu chcę aby poród by l w Polsce, i to jest moja sprawa dlaczego tak ma być. Założyłam ten wątek z pytaniem do osób, które były lub są w podobnej sytuacji co moja. Spodziewałam się oczywiście niepotrzebnych komentarzy, lecz nie zwracam na to uwagi. Jeśłi ktoś z was moze mi jeszcze pomóc odpowiadając na moje pytania, będę wdzieczna. Dzięki

poluszka
2 687
poluszka 2 687
#1917.05.2012, 12:29

w podanym przeze mnie linku masz odpowiedz na swoje pytanie. Dokladnie, ze szczegolami nawet.

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#2017.05.2012, 12:46

W związku z tym podam inny, przydatny link:

http://translate.google.pl/

;P

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#2117.05.2012, 12:57

I cale zycie tak na tej pomocy jada....

selma_selma
16 456
selma_selma 16 456
#2217.05.2012, 13:10

1. Once you become entitled to or if you are already getting SMP and then go abroad, your employer must pay you SMP.

2.

If you continue to be employed into the 11 weeks before the week your baby is due, you can choose the date when you want to start getting your SMP. You do not have to be actually at work to have this choice. For example, you might be off sick.
SMP will start from any day you choose once you have stopped work to have your baby. This means your SMP should start from the first day of your maternity leave.
If your employment ends before the start of the 11th week before the week your baby is due, your SMP will start at that 11th week.
SMP can be paid for up to 39 weeks, this is called the Maternity Pay Period (MPP).

3.
The start of your SMP will change if you are off work because of your pregnancy, either at the start of or in the four weeks before the week in which your baby is due. If this happens, SMP will start from the day following the first complete day you are off work for a pregnancy related reason in this four week period.

zolty
11
zolty 11
#2320.05.2012, 10:55

ok, dzięki, Zakładając ten post miałam jednak nadzieję dowiedzieć się czegoś od dziewczyn, które miały podobną sytuację do mojej. Czy jest jakieś przeciwskazanie, aby pobierać macieżyńskie będąc w Polsce, i czy mojego pracodawcę musi interesować to gdzie mieszkam na tym urlopie. tzn, będe musiała mu podać mój adres w Polsce do korespondencji ze mną, i czy w zwiazku z tym moge mieć jakieś problemy z pobieraniem macieżyńskiego? A co jeśli pod koniec urlopu wyślę pracodawcy wymówienie? Czy istnieje taka możliwość, ze będę musiała zwrócić pieniądze, które pracodawca mi płacił podczas macieżyńskiego?

aaarszenik
London
12 706
#2420.05.2012, 11:01

zolty odpowiedzi na twoje pytanie juz padly.

jesli zakwalifikujesz sie do maternity pay to mozesz pojechac gdziekolwiek chcesz i pracodawca nic nie moze z tym zrobic. Mozesz tez wyslac wymowienie, oczywiscie odpowiednio wczesnie i zadne pieniedze nie beda Ci zabrane.

aaarszenik
London
12 706
#2520.05.2012, 11:02

I jeszcze jedno bo az w oczy kole: macieRZynskie przez RZ

zolty
11
zolty 11
#2620.05.2012, 11:14

ok, dziękuję za odpowiedź

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis