Do góry

Child tax credit i working tax credit

Temat zamknięty
PB79
27
PB79 27
23.04.2012, 12:26

Witam,
Jestem od miesiąca w londynie, zacząłem pracować (30 godzin tygodniowo, mam 33 lata). Moja żona z dziećmi są w Polsce i mają dojechać jak tylko się tutaj ustablizuję. Mam pytanie dotyczące dwóch benefitów ctc i wtc:

1) Czy mogę się o nie już teraz starać ? Czy nie ma jakiegoś okresu przejściowego albo ilości tygodni przepracowanych ? Czy fakt, iż żona z dziećmi są w Polsce nie dyskwalifiuje mnie do tego
2)Czytałem, iż mogę się o to starać samemu lub z żoną. Zastanawiam się co będzie korzystniejsze jeśli tak faktycznie jest, czy nie lepiej poczekać aż przyjedzie żona i potem żłożyć aby nie trzeba było
3) Ile payslipów jest potrzebne do wniosku o te benefity
4) Czy wniosek składa się o jeden tc czy od razu o oba ?

Dziękuje z góry za pomoc

pozeracz
11 518
pozeracz 11 518
#124.04.2012, 22:24

skoro ich tu nie ma to jak dla mnie śmierdzi to wyłudzeniem. ale może jestem w błędzie. inna sprawa, że nie jestem kompetentny w tym temacie, gdyż nie pobieram takowych i nie wiem nawet czy mi się należą. podejrzewam, ze raczej na 100% nie

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#224.04.2012, 22:33

PB79, najlepiej bedzie jak zadzwonisz na infolinie revenue i zapytasz sie. Jezeli nie czujesz sie dobrze z angielskim, popros o tlumacza. Z tego co sie orientuje to taxy nie naleza sie jezeli zony i dzieci tu nie ma. Tak samo nie dostaniesz

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#324.04.2012, 22:34

*Housing Benefit (mialo byc)

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis