Do góry

Przewoz psa do Polski

Temat zamknięty
Ironiaaa
51
29.06.2011, 18:05

Wybieramy sie na swieta Bozego Narodzenia z naszym psiakiem do PL.
Mamy paszport zrobiony, tak wiec to juz jest zalatwione.
Teraz caly czas nurtuje mnie kwestia tego jak dojechac w zimie do Polski w mniej niz 24h, bo tyle wlasnie mamy czasu od momentu wbicia pieczatki o odrobaczeniu do momentu przekroczenia granicy polskiej.
Ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie? Moze spotkal sie ktos z weterynarzem z ktorym da sie jakos ugadac zeby wbil do paszportu pozniejsza np. pozniejsza date?

aniela1102
5 985
aniela1102 5 985
#129.06.2011, 18:15

Jestes pewna ze 24h?

Ironiaaa
51
#229.06.2011, 18:27

Taka dostalam informacje, musze zadzwonic do weterynarza i jeszcze sie dopytac dokladnie. Ale kilka osob mi o tym mowilo, troche to przerazajacy czas, czlowiek i bez psa w tym czasie moze sie nie wyrobic a co dopiero z psem :/

Ironiaaa
51
#329.06.2011, 18:40

Wyglada to dokladnie tak odrobaczamy psa i poddajemy kuracji kleszczowej i wyjechac z kraju mozemy dopiero w momencie kiedy minie 24h od momentu odrobaczenia i odkleszczenia psa a pies musi dojechac do miejsca docelowego w nie dluzej niz 48h od momentu odkleszczenia.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#429.06.2011, 18:41

Ja jeździłem ze zwierzakiem do Polski i zadnego takiego wymogu nie było. Wymóg był przy powrocie, szczepionka wbita w paszporcie w czasie przekraczania brytyjskiej granicy musiała być pomiędzy 24 i 48 godz. od jej podania, więc albo coś źle zrozumiałaś, albo się coś zmieniło. Polska nigdy nie wprowadzała żadnych obostrzeń na przywóz lub tranzyt zwierząt, takie obostrzenia zawsze istniały na obszarze UK i to z prostego powodu, ten kraj jest był i jest wolny od wścieklizny i taki chce pozostać.

Ironiaaa
51
#529.06.2011, 18:58

Mam nadzieje ze zle zrozumialam... Teraz tak czy chodzi tylko i wylacznie o pieczatke weterynarza od ktorego dostalo sie preparat przeciwkleszczowy i przeciwtasiemcowy, czy cos wiecej (jakis czas temu obil mi sie o uszy jakis insepktorat weteryrynaryjny czy cos takiego)?

spider27 kiedy przewozilas psa ostatnio? Bo wiem ze teraz sie zmienilo sporo przepisow drogowych na terenie Niemiec i stad bedzie moje drugie pytanie. Jak z przewozem psa w aucie? Czy jesli posiadam auto typu combi pies musi byc w bagazniku w kracie czy moze byc luzem?

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#629.06.2011, 20:30

Pies w aucie może być luzem , to tylko przy przekraczaniu brytyjskiej granicy celnicy ( chociaż nie wszyscy ) zwracają na to uwagę , przewoziłam małego psa i był luzem w aucie żadnej klatki nie miał .

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#730.06.2011, 10:28

at 5
Chodzi o pieczątkę weterynarza w paszporcie, który potwierdza podanie zwierzęciu odpowiednich szczepionek. Wpis powinien być opatrzony datą i godziną podania szczepionek.
Ostatni raz ze zwierzakiem byłem w Polsce jakieś 5 lat temu, jak jeszcze była kontrola celna na polsko-niemieckiej granicy i zwierzak był w samochodzie luzem.
Nic nie wiem o nowych przepisach, ale jak masz samochód kombi, to nie powinno być żadnych problemów i wątpię, aby była potrzebna kratka oddzielająca przedział pasażerski od bagażowego, aby pies mógł podróżować, choć pewien tego nie jestem, ale byłby to strasznie głupi przepis, bo przecież ludzie w każdym kraju jeżdżą masowo z psami na spacery używając samochodów.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#830.06.2011, 10:51

Potwierdzam to co spider napisał
" Chodzi o pieczątkę weterynarza w paszporcie, który potwierdza podanie zwierzęciu odpowiednich szczepionek. Wpis powinien być opatrzony datą i godziną podania szczepionek. "
I na drogach z UK do Polski już nikogo nie interesuje czy w prywatnym samochodzie jest pies , gdyż trasa bez granic jest .

Opium
2 011
Opium 2 011
#930.06.2011, 12:17

@6 - luzem to ty masz resztki mozgu pod kopula kobieto

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1030.06.2011, 14:30

Opium... przewoziłaś psa ?..czy przyszłaś tu poszczekać ... ja przewoziłam ....a ty temat założyłaś ... mało tego tam nie możesz się wyżyć na mnie to tu musisz hmmm , dziwna jesteś .

Opium
2 011
Opium 2 011
#1130.06.2011, 14:37

zwierzat luzem sie nie przewozi, ignorantko, to nie przedmioty

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1230.06.2011, 14:52

...mój pies był luzem ... siedział mi na kolanach ...mądralińska .

Ironiaaa
51
#1330.06.2011, 17:52

Rozmawialam z kolezanka ktora na stale mieszka pod Berlinem, czesto jezdzi po Europie z psem. Ona mowi ze przepis jest taki ze pies ma niestanowic zagrozenia dla pasazerow samochodu i nie moze utrudniac jazdy z konkretnym okresleniem ze jesli jest w kabinie pasazera MUSI byc zapiety w szelki, a jesli w bagazniku to musi byc on oddzielony od kabiny pasazerskiej (jak - tego przepisy nie okreslaja). Znowu szukalam tez info na forach podrozniczych i ludzie pisza ze jednak lepiej jest miec klatke dla psa w samochodzie na terenie Niemiec, wtedy nie maja sie juz totalnie do czego przyczepic ( poza tym ze jeszcze moga powiedziec ze klatka nie jest zamocowana do samochodu).

Czyli tak reasumujac:
Jadac do Polski potrzebuje tylko paszport z wbitym szczepieniem na wscieklizne
Wracajac do UK potrzebuje paszport z wbitymi datami i godzina odrobaczenia i odkleszczenia. Granice UK moge przekroczyc po 24h od odrobaczenia i odkleszczenia ale nie pozniej niz 48h.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1430.06.2011, 18:04

Ano tak zawsze było jak podsumowałaś.

Profil nieaktywny
macieks
#1507.07.2011, 20:40

Zasady tylko przy powrocie

  • Strona
  • 1

Katalog firm