Do góry

21.10 Glasgow: Peja, SLU, CNO2

Rychu Peja po raz kolejny zagra w Szkocji. Koncert odbędzie się 21 października w Glasgow w Barrowlands.

CNO2 (skrót od Całkiem nowe oblicze 2) - dziewiąty album studyjny polskiej grupy hip-hopowej Slums Attack. Został wydany 15 września 2012 roku nakładem wytwórni Fonografika. Płyta w całości została wyprodukowana przez DJ-a Decksa.

Aktualizacja od organizatorów (21.10.2012, g. 10:01): Pozostały ostatnie bilety na koncert, który odbędzie się dziś wieczorem!

SLU to polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop, znana również jako Slums Attack. Powstała w 1993 roku w Poznaniu z inicjatywy Ryszarda Andrzejewskiego, znanego jako Peja, i Marcina Maćkowiaka występującego pod pseudonimem Iceman. Od 1998 roku skład Slums Attack stanowią Andrzejew ski oraz Dariusz Działek znany jako DJ Decks.

Supporty: Pride (Jan Scholz), Mogieł (Damian Mogielski) i Smo (Szymano Smo), Paraletic Universe: Dj Sokół (Jakub Sokołowski), Szarak, mR. P (Dominik Mrp Mazur).

Peja

Peja to najwyższa półka - ścisła czołówka polskiego hip hopu. Dziewiętnaście lat nieprzerwanej działalności artystycznej. W 2011 roku pierwsze miejsce na liście trzydziestu najlepszych polskich raperów wg magazynu Machina.

Karierę rozpoczął w 1993 roku jako siedemnastolatek, kiedy wraz z Marcinem Maćkowiakiem (wtedy występującym pod pseudonimem DJ. Def, później znany jako Iceman) założyli grupę muzyczną Slums Attack. Ich pierwsze nagrania, wydane nakładem własnym, ukazały się w 1993 roku i były inspirowane amerykańskim nurtem gangsta (np. singiel "Mordercy").

W podobnym stylu powstały kolejne nagrania - zarówno te domowe, jak i pół studyjne: "Demo Staszica" i "Demo ze Studio Czad". Zaczęli wydawać album za albumem: "Zwykła codzienność" (1997) i pierwszy w historii zespołu teledysk do kawałka "Czas przemija", przed realizacją, którego zespół opuszcza Iceman. Zastępujący go DJ. Decks daje nowy napęd grupie, która wydaje kolejne 2 studyjne albumy: "Całkiem nowe oblicze" (1999) oraz "I nie zmienia się nic…" (2000).

W roku 2001 zespół wydaje płytę "Na legalu?", która łącznie sprzedała się w 100 000 egzemplarzach i została nagrodzona Fryderykiem w kategorii album roku hIP hOP. W roku 2002 powstaje album "Uliczne historie". Tu przypomnieć trzeba, że wynagrodzenie ze sprzedaży płyty zespół przekazał w całości na cele charytatywne.

W 2004 roku powstają utwory takie jak "Kurewskie życie" i "Reprezentuje biedę".

Rok 2005 przynosi dwupłytowy album "Najlepszą obroną jest atak" (w skrócie "NOJA"). W kolejnych latach "Szacunek ludzi ulicy" (2006) - złota płyta oraz solowe albumy Peji jako RPS (od Rychu Peja SoLUfka): "Styl życia G’ N.O.J.A" (2008) - również złota i platynowa oraz złoty album "Na serio" (2009), do którego Peja zaprosił m.in.: Piha, Palucha, Gandziora i Kobrę.

Ważne miejsce w działalności artystycznej rapera zajmuje DJ. Decks (Dariusz Działek), z którym muzyk związany jest od 1998 roku.

Rychu to nie tylko jego rap - to przede wszystkim symbol sukcesu. Jego droga prowadzi od smutnego dzieciństwa spędzonego na poznańskich Jeżycach, przez biedę i poniewierkę, aż, dzięki talentowi i determinacji oraz niezwykłej sile woli, do pozycji właściciela wytwórni płytowej promującej młodych artystów i businessmana - właściciela marki odzieżowej Terrorym.

Pomocą w tych zmaganiach z życiem w drodze do sukcesu na pewno był sport, którym Rychu zainteresował się w 1988 roku. Będąc wychowankiem klubu Olimpia Poznań uczestniczył w Drużynowych Mistrzostwach Polski młodzików i juniorów w judo. Brał udział w turniejach w Niemczech, Austrii i Danii, a w latach 1991 i 1992 został dwukrotnie mistrzem Polski Młodzików.

Rychu Peja od zawsze mieszka w Poznaniu z obecną żoną Pauliną, która jest jego managerem koncertowym. Artysta jest miłośnikiem muzyki i kolekcjonerem płyt różnych wykonawców również spoza gatunku hip hopu m. in: Slayer, J Sebastian Bach, Percy Sledge, Anna Dąbrowska czy SBB.

W 2005 r otrzymał wyróżnienie Polskiego Związku Judo – honorową srebrna odznakę za zasługi dla sportu w kraju a w 2011 złotą z rąk dwukrotnego mistrza olimpijskiego Pawła Nastuli.

Koncert Peji w Glasgow to prawdziwa gratka dla fanów hip hopu. Czym innym jest przesłuchiwanie albumu z jego utworami, a czym innym odbiór na żywo. Jego koncerty są wyjątkowe, dynamiczne, niepowtarzalne, na długo zapadają w pamięć, a teksty utworów długo jeszcze wywołują gęsią skórkę.

Warto przyjść do Barrowland 2 – zaczynamy imprezę o dziewiętnastej. Koncert poprowadzi dla Was współpracujący z C.D.N młody raper Damian Mogielski - Mogieł.

Kiedy?
Niedziela 21 października 2012, g. 19.00

Bilety?
Dostępne będą od 02/10 w polskich sklepach w całym Glasgow, Ticket Scotland i w Polskim Klubie Sikorski.

Gdzie?
Barrowlands
244 Gallowgate
G4 0TT Glasgow

Komentarze 3

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#121.10.2012, 10:22

peja nr 1 uwielbiam jego:))pozdrowka trzym sie rysiu i daj czaduuu polscy fani czekaja?

YaYaMIoMaTE
146
#221.10.2012, 19:36

Rysiek,jesli dojdziesz do wniosku,ze Glasgow chujem wieje to wbijaj do Edynburga.07810783893.Grass i inne bajery zostaly ogarniete:)

Profil nieaktywny
maciej1980
#321.10.2012, 21:48

hujem to w twojej glowie wieje ciemniaku,w edynburgu koncert byl w sobote...nie pal trawy debilu bo nie wiesz gdzie zyjesz nawet