Do góry

British Airways anulują przed świętami ponad 300 lotów

Pod koniec marca zacznie strajkować 1,4 tysiąca kontrolerów bezpieczeństwa i pracowników odpowiedzialnych za sprawdzanie ładunków wjeżdżających na teren portu Londyn-Heathrow. Najbardziej ucierpią linie British Airways, bo akcja protestacyjna zaplanowana jest w terminalu 5, z którego operuje brytyjski przewoźnik. 

Brytyjskie linie poinformowały, że w ciągu 10-dniowego okresu przed i w czasie Wielkanocy będą musieli odwoływać po ok. 32 loty dziennie z Heathrow. To oznacza, że nie zostanie zrealizowanych łącznie około 300 rejsów. Przewoźnik na razie nie podał, które konkretnie loty zostaną odwołane i czy w jakimś stopniu zakłócenia będą obejmowały loty do Warszawy.

Zarządzający brytyjskim portem przyznają, że zakłóceń nie da się uniknąć, bo przed Wielkanocą zaczyna się szczyt wiosennych wyjazdów. Wiele osób, w tym również Polacy, wyjeżdżają w tym okresie do swoich rodzin. 

Powodem strajku jest spór płacowy między lotniskiem Heathrow a jego pracownikami zrzeszonymi w związku zawodowym Unite. Związkowcy nie zgadzają się na jedynie 10-proc. podwyżki po długim okresie zamrożenia wynagrodzeń z powodu wybuchu pandemii.

Komentarze 1

Negocjator
7 120 9
Negocjator 7 120 9
#129.03.2023, 18:51

Skoro już teraz trzeba samodzielnie się odprawić, stawić bagaż na wagę, wydrukować i przykleić taga, wysłać bagaż w kazamaty to i dlaczego nie można samemu sobie tego bagażu skontrolować, kazał ściągnąć sobie buty, pasek, krawat, wymacać się i na końcu opieprzyć się samemu, że się jest nieprzygotowanym do lotu.