Do góry

Kawa z Kate i Williamem

Ma mówić powoli, bo wśród gości będą arystokracji i politycy, dla których angielski nie jest językiem ojczystym. Ma nikogo nie urazić żartami, bo będą przecież biskupi. Ma śmieszyć i wzruszyć. BBC wyemitowało film z paradami dla księcia Harry'ego, który na weselu brata ma wygłosić tradycyjną mowę drużby. Wielka Brytania żyje dwudziestym dziewiątym kwietnia.

Ślub wnuczka Elżbiety II obejrzą na żywo i przed telewizorami miliony. Z powyższej okazji sprzedanych zostaną kontenery chińskich kubeczków, spodeczków i innych souvenirów z podobizną zakochanej pary oraz tysiące magazynów o białych sukniach. O tym, iż weselne klimaty na dobre zawitały na Wyspy świadczy to, iż na ślubny kobierzec wybiera się nie tylko panna Middleton i przyszły następca tronu.

Do weselisk sezonu szykuje się też królewska wnuczka Zara Phillips oraz Ed Milliband. Jedna z najgorętszych plotek ubiegłego tygodnia niosła, iż lider Laburzystów zrezygnował z drużby na weselu w obawie, iż jego pokonany w politycznym wyścigu brat David odmówi pełnienia tej funkcji.

Śluby lidera Partii Pracy oraz samej Zary Phillips chowają się w cień przy planach królewskiego wesela Williama. Idzie nie tylko o sukienkę Panny Młodej i listę gości, ale przede wszystkim o to, jak zareagowano na decyzję Williama o zakończeniu kawalerskiej wolności. Chodzi o emocje, z jakimi do królewskiego wesela podchodzą przywiązani do monarchii Brytyjczycy. Efekt już jest murowany. Najlepsi spece od PR nie wymyśliliby lepszego sposobu na zastrzyknięcie optymizmu w narodzie oraz promocję nie tylko Londynu, ale i Wysp.

Oprotestowane w Londynie cięcia budżetowe i wojna w Libii szybko poszły w kąt. Na pierwszym planie i czołowych stronach dzienników są Kate i William, lista gości Kate i Williama oraz przyszłość Kate i Williama.

Jest słodko, romantycznie, ekskluzywnie, dostojnie i zgodnie z etykietą godną królewskiego dworu. Jest nawet lista poślubnych zakazów, w tym nazywania w mediach przyszłej królowej Kate – po dwudziestym dziewiątym kwietnia będzie już mowa tylko i wyłącznie Catherine. Nikt jednak nie zakaże Brytyjczykom i wszystkim innym narodowościom picia przez następne lata kawy w kubkach z wizerunkami Kate i Williama.

Niektórym dane będzie także napić się z samymi nowożeńcami, bo oprócz arystokracji w weselu Williama weźmie udział stu przypadkowych mieszkańców UK. O całej imprezie napiszą gazety w Paragwaju, Rzeszowie i Trynidadzie Tobago. Do wydań dołączą zapewne okolicznościowe filiżanki.

Komentarze 1

janek.krecik
107
#110.04.2011, 15:46

potocznie zwany księciem Williamem (ur. 21 czerwca 1982 r.) - członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn Karola, księcia Walii i Diany Spencerhttp://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Mountbatten-Windsor

Kto ma rozum ten wie. Data urodzin przypadkowa ofkors.

nie poszukujcie prawdy , wszystko jest wporządq .