Do góry

Majowy Festyn Rodzinny w Kirkcaldy

Polskie Stowarzyszenie w Kirkcaldy (Polish Association Kirkcaldy) zaprasza na Dni Polskiego Dziedzictwa, które w tym roku odbędą się od 30 kwietnia do 1 maja w Polskim Klubie w Kirkcaldy.

W pierwszym dniu zaplanowano „Polski wieczór” (godz. 18:00-20:00), podczas którego będzie można posłuchać polskiego chóru z Edynburga oraz zobaczyć występy artystyczne pod kierownictwem Katarzyny Dorosiewicz.

Gościem honorowym wieczoru będzie Ludwik Jaszczur, żołnierz 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii wchodzącej w skład 2. Korpusu Polskiego, którym dowodził generał Władysław Anders.

Na wydarzenie wstęp jest wolny, ale jest prośba o wcześniejszą rezerwację online pod adresem www.pakirkcaldy.co.uk.

Majowy Festyn Rodzinny

Na 1 maja zaplanowano Majowy Festyn Rodzinny (od 12:30 do 16:30). Jego celem jest integracja polskiej społeczności w Fife, kultywowanie tradycji oraz polskiej historii.

Zaplanowano m.in.: koncert zespołu United, rodzinną olimpiadę sportową, historyczną grę rodzinną z nagrodami, tatusiowy ping-pong, dmuchane atrakcje i wiele innych artystycznych i muzycznych niespodzianek.

W programie jest także festyn z grillowaniem, o który zadba „The Family” oraz kiermasz, na którym będzie można kupić produkty polskich firm. Organizatorzy zachęcają też do udziału w konkursie na najbardziej kolorowy strój ludowy. Punktem kulminacyjnym pikniku będzie tworzenie polskiej flagi.

Podczas Pikniku zbierane będą datki na pokrycie kosztów przyszłych projektów PAK.

Komentarze 1

raffaele2
2 877
raffaele2 2 877
#122.04.2022, 00:23

sekrety rodzinne i z nami sie baw bo kopa dostaniesz na na na a