Do góry

Palenie nie jest "cool"

Lekarze wezwali, aby antynikotynowe reklamy były wyświetlane przed każdym filmem i programem, który przedstawia palenie jako oznakę bycia na topie – podaje serwis ic.Wales.co.uk.

Także British Medical Association (BMA) chce filmowej cenzury. Według stowarzyszenia pokazywanie w filmie palenia tytoniu powinno mieć wpływ na ustalanie granicy wieku od którego można ten film oglądać.

Lekarze chcą także zaangażowania polityków w uczynienie całej Wielkiej Brytanii kompletnie wolnej od nikotyny do 2035 roku.
Zdaniem BMA ruchy te, choć nie będą łatwe, są konieczne jeśli chcemy uchronić najmłodszych przed nałogiem palenia i myśleniem, że palenie jest "cool".

Działania takie mają także powstrzymać sprzedawców od ostentacyjnego eksponowania papierosów, a także zasugerować, że sklepy sprzedające nikotynę powinny posiadać stosowne licencje.

Dr Richard Lewis, walijski sekretarz BMA, uważa: „Młodzi ludzie otoczeni są pozytywnym wizerunkiem nikotyny – począwszy od palących rodziców, do polityków, gwiazd a także wzorców, jakie przekazują im media.”

Ostatnie statystyki wskazały, że w Walii 23% 15-letnich dziewcząt i 12% chłopców w tym samym wieku pali papierosy.

Raport BMA "Forever Cool" wskazuje, że pomimo jednych z najbardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących palenia młodzi ludzie w UK wciąż znajdują sposób na propagowanie palenia

Raport wskazuje także, że młodzi ludzie swoje wyobrażenie o tym co "normalne" i "atrakcyjne" czerpią z obrazów widzianych w magazynach i filmach.

Komentarze 1

pypcio
610
pypcio 610
#108.07.2008, 14:57

no i dobrze:) kazdy wie, ze fajki to sciema, nawet palacze:P