Do góry

Polacy zmuszali rodaków do niewolniczej pracy

Do aresztowań doszło w Handsworth na przedmieściach Birmingham. Funkcjonariusze policji zorganizowali nalot na mieszkania w ramach śledztwa dotyczącego wykorzystywania pracowników. Śledczy dotarli do pięciu osób, które są ofiarami gangu.

Proceder polegał na tym, że ściągano ludzi do UK oferując im pracę, a następnie wypłacano niewielkie kwoty, podczas gdy resztę członkowie gangu zatrzymywali dla siebie.

Zatrzymani to dziewięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 18 do 60 lat. Wszyscy są obywatelami RP.

Policjanci zatrzymali także samochód, którym przewożono ofiary niewolniczej pracy. Trzej mężczyźni i dwie kobiety z Polski - prawdopodobni poszkodowani - mają złożyć wkrótce zeznania na temat okoliczności sprawy.

Nie ma miejsca na wyzyskiwanie ludzi, nie zawahamy się przed podejmowaniem stanowczych i zdecydowanych działań, by temu zapobiec

– komentuje sierżant Phil Poole z policji w West Midlands.

Akcję przeprowadzono we współpracy z Czerwonym Krzyżem, Narodową Agencją Walki z Przestępczością (NCA) i innymi organizacjami rządowymi.

Według statystyk w 2016 roku zidentyfikowano 163 polskie ofiary niewolnictwa.

Komentarze 4

Profil nieaktywny
izabelinda35
#128.01.2018, 09:12

To niemożliwe, tego nie mógł zrobić obywatel wyklęty Rzeczpospolitej nad którą czuwa Jezus Chrystus, Król Polski oraz Przenajświętsza Maryja Panna Zawsze Dziewica, i którą opiekuje się Najświętszy ze wszystkich Papieży Jan Paweł Drugi Bardzo Wielki! To był z pewnością muzułmanin albo hinduista!!!!!!!!!

macau
820
macau 820
#228.01.2018, 11:18

izabelinda, calkowicie sie zgadzam. Wlasnie mnie zastanawial brak komentarzy potomkow husarii, wspomnianych wykletych itp, czyscicieli Europy z wszelkiego brudu..

pozyczona
11 676
pozyczona 11 676
#328.01.2018, 11:36

Z czym sie zgadzasz....? Nie ma nic o swiatopogladzie zatrzymanych osob a motywacja na pewno nie byla religia a chec zysku, wiec dlaczego plujesz jadem I mowa nienawisci obrazajac wierzacych....?

Profil nieaktywny
izabelinda35
#429.01.2018, 11:11

Polacy wszędzie za granica,są wilkiem dla rodaków,zazdrośni,zawistni i nigdy nie pomogą potrzebującemu.Do dzisiaj za granicą najgorzej pracować u polaka