Do góry

Rozpoczął się Brexit. Co to oznacza dla imigrantów?

29 marca premier Wielkiej Brytanii Theresa May uruchomiła artykuł 50 Traktatu o Unii Europejskiej i tym samym formalnie rozpoczęła procedurę Brexitu. Jak to wpływa na sytuację Polaków w UK? Czy Brexit można jeszcze powstrzymać? Seria pytań i odpowiedzi, których udziela Kasia Sobiepanek z UKpolitics po polsku.

Czy uruchomienie artykułu 50 oznacza, że Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską?

Nie, to dopiero początek tej procedury.

Artykuł 50 to do tej pory niestosowany zapis w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który nakreśla procedurę wystąpienia państwa członkowskiego ze wspólnoty. Powołując się na niego, czyli wysyłając oficjalne pismo do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, premier Wielkiej Brytanii Theresa May formalnie rozpoczyna proces występowania z Unii Europejskiej.

Jest to długi proces, w czasie którego Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii Europejskiej.

Co dla Polaka w UK oznacza uruchomienie artykułu 50?

Tak długo jak Wielka Brytania pozostaje w UE musi stosować się do wszystkich dotychczasowych zobowiązań i unijnego prawa. Na razie więc pod względem formalnym nie zmienia się nic.

Zapewniała o tym też Ambasada RP w Londynie.

Można nadal przybywać na Wyspy i podejmować pracę w Wielkiej Brytanii, występować o nadanie numeru NIN w systemie ubezpieczeń społecznych i liczyć na dostęp do świadczeń społecznych. Pracodawcy dalej mogą zatrudniać obywateli unijnych bez żadnych utrudnień.

Czy spadający kurs funta i zmiana nastrojów społecznych kogoś zniechęci – nie wiadomo. Jak zapatrywać się na obywateli Unii będą teraz udzielające kredytów banki – nie wiadomo.

Czy uruchomienie artykułu 50 oznacza, że Brexitu nie da się już powstrzymać?

Uruchomienie artykułu 50 jest jednoznacznym wskazaniem, że obecny rząd zamierza wypełnić wolę brytyjskich wyborców wyrażoną w referendum 23 czerwca 2016 i w najbliższych latach, według obecnych deklaracji za dwa lata, wystąpić ze wspólnoty.

Rząd brytyjski jest pewny, że realizuje wolę Brytyjczyków wyrażoną w referendum 23 czerwca i że do Brexitu dojdzie w ciągu dwóch lat. Nie ma powodu, żeby nie wierzyć w te intencje.

Uruchomienie artykułu 50 rozpoczyna procedurę, której nikt jeszcze wcześniej nie wykorzystywał, stąd mogą pojawiać się wątpliwości i być może opóźnienia. Na dziś trzeba jednak zakładać, że do Brexitu prędzej lub później dojdzie.

Nie jest do końca wyjaśnione, czy rząd może wycofać się z procedury uruchomienia artykułu 50, na przykład po roku. Strona unijna, w tym autor artykułu 50 twierdzą, że nie ma ku temu przeszkód. Rząd brytyjski utrzymuje raczej, że to niemożliwe. Zapewne proceduralnie taki scenariusz można by zrealizować, ale biorąc pod uwagę ogrom pracy wykonanej przez Theresę May i ministerstwo ds. Brexitu, trudno mi realnie założyć, że rząd będzie chciał się wycofać.

Jak będą wyglądały negocjacje?

Gdy przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk otrzyma od Theresy May pismo z 29 marca, Rada Europejska, czyli szefowie państw i rządów pozostałych 27 państw członkowskich UE, będą musieli ustalić między sobą, jak chcą negocjować z UK.

Większość tych ustaleń została wstępnie przedyskutowana, ale ostateczna treść odpowiedzi musi zostać dostosowana do treści listu Theresy May. Najprawdopodobniej pierwszej odpowiedzi możemy spodziewać się w ciągu 48 godzin. Dopiero po kilku tygodniach od tej daty odbędzie się unijny szczyt, na którym Unia zatwierdzi mandat dla swoich negocjatorów.

Dlatego pierwsze kilka tygodni po uruchomieniu artykułu 50, to będą raczej rozmowy o rozmowach, choć obie strony deklarują, że chcą zająć się w pierwszej kolejności m.in. prawami obywateli UK w UE i obywateli UE w UK.

Co jeśli po dwóch latach Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo nie dojdą do porozumienia?

Procedura zawarta w artykule 50 zakłada, że po dwóch latach od uruchomienia artykułu 50 Wielką Brytanię przestają obowiązywać unijne traktaty, bez względu na to, czy jakakolwiek umowa zostanie zawarta. Jeśli więc nie będzie porozumienia możliwe są dwa scenariusze: albo dojdzie do tzw. „cliff edge” – nagłego i gwałtownego rozstania – albo, co także przewiduje artykuł 50, dojdzie do przedłużenia negocjacji, jeśli zgodę na to wyrażą wszystkie państwa członkowskie.

Czy po uruchomieniu artykułu 50 będzie można dalej podróżować do i z UK bez problemu?

Rozpoczęcie występowania z Unii Europejskiej nie powinno zmienić sytuacji na granicach. Wielka Brytania nigdy nie była członkiem strefy Schengen, więc do przekroczenia granicy zawsze potrzebny był ważny dowód lub paszport. Tak długo jak nie dojdzie do formalnego Brexitu, co spodziewane jest najwcześniej za około 2 lata, tak długo podróżowanie do i z Wielkiej Brytanii powinno odbywać się na takich samych zasadach jak dziś.

A co z osiedlaniem się na Wyspach?

Tak długo jak Wielka Brytania pozostaje członkiem Unii Europejskiej, obywatele UE mają prawo przyjazdu i podejmowania pracy w Wielkiej Brytanii na obecnych warunkach.

Czy osoby, które przybędą na Wyspy po uruchomieniu artykułu 50 będą miały w przyszłości takie same prawa jak osoby, które przybyły wcześniej?

Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi. Wątpliwość nie dotyczy najbliższego czasu, gdy Wielka Brytania nadal będzie członkiem UE, ale okresu po formalnym wystąpieniu ze wspólnoty, czyli około marca 2019 roku. Może się wtedy okazać, że tylko osoby, które przybyły do UK przed określoną datą zachowają pełnię obecnych praw (28 marca unijni przywódcy zapowiedzieli, że nie zgodzą się, na odmienne traktowanie unijnych imigrantów przybyłych na Wyspy po 29 marca 2017 roku, przyp. red.). Ustalenie tej daty będzie częścią negocjacji UK z UE. Brytyjska premier na początku roku zapewniała, że chciałaby dać gwarancję utrzymania praw nabytych tym osobom, które „przebywają na terenie Wielkiej Brytanii”, nie sprecyzowała jednak, jakie ramy czasowe ma na myśli.

Jeśli ktoś mieszka na Wyspach już od kilku lat, to czy powinien zbierać dokumenty poświadczające pobyt?

Nie ma takiego obowiązku, ale jest to wskazane. Wielka Brytania planuje w przyszłości ustalić odmienne zasady osiedlania się i podejmowania pracy dla obywateli UE, którzy już mieszkają i legalnie pracują w UK i dla tych, którzy dopiero przyjadą. Ta pierwsza grupa ma zachować obecne prawa, drugiej może być trudniej, włącznie z możliwością wprowadzenia wiz/pozwoleń na pracę. Dlatego warto się przygotowywać do wyrobienia tzw. „permanent residence”, dokumentu potwierdzającego legalny pięcioletni pobyt na Wyspach. Nie jest on prawnie wymagany, ale może wielu osobom pomóc udowodnić ich prawa po Brexicie.

Warto się także zorientować, jakie są dokładne wymogi uzyskania takiego dokumentu, np. dotyczące opłacania składek zdrowotnych w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych od jakiegoś czasu wymaga w niektórych przypadkach wykupienia dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego od obywateli unijnych.

Jakie zasady będą obowiązywały imigrantów w przyszłości?

Tego jeszcze nie wiemy, ale najprawdopodobniej inne dla obywateli UE, którzy już są w Wielkiej Brytanii i inne dla tych, którzy będą chcieli przyjechać w przyszłości. Dla tej drugiej grupy możliwe jest bardzo wiele scenariuszy, może być tak, że bez problemu wjadą osoby posiadające ofertę pracy w niektórych sektorach np. w rolnictwie, budownictwie czy opiece zdrowotnej, ale osobę, która chce dopiero szukać pracy lub dołączyć do rodziny na miejscu, mogą czekać biurokratyczne trudności.

Kiedy będzie wiadomo coś więcej o prawach obywateli UE w UK?

Brytyjski rząd powtarza, że chciałby wypracować obustronne porozumienie z Unią Europejską w sprawie obywatelu UE mieszkających w UK i obywateli brytyjskich mieszkających w UE jak najszybciej. Jednakże negocjacje Brexitu będą bardzo skomplikowane, a prawa imigrantów będę tylko jedną z bardzo wielu spraw. Istnieje więc możliwość, że porozumienie gwarantujące utrzymanie praw migrantów nie zostanie podpisane nawet w ciągu kilkunastu miesięcy.

Komentarze 415

Jacekmarek
9
#129.03.2017, 13:07

Ona jest tylko pionkiem.

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#229.03.2017, 13:15

A moze poziomkiem?

GergE
63 374
GergE 63 374
#329.03.2017, 13:35

lubie poziomki. jej nie bardzo, wiec chyba nie

Arthur
278
Arthur 278
#429.03.2017, 13:51

" Istnieje więc możliwość, że porozumienie gwarantujące utrzymanie praw migrantów nie zostanie podpisane nawet w ciągu kilkunastu miesięcy."

czyli wiemy, że nic nie wiemy i w tym stanie poczekajmy sobie kolejne dwa lata...

Scott1410
86
#529.03.2017, 14:47

https://www.commonspace.scot/articles/10657/alyn-smith-german-firms-come...

“One in ten German firms is looking activity at leaving the UK. Well instead of that how about coming to Scotland.” Alyn Smith MEP

macmac
396
macmac 396
#629.03.2017, 15:00

Czyli ze przez 2 lata mozna spodziewac sie oficjalnych i nieoficjalnych wrzutek rzadowych i medialnych dotyczacych Brexitu-ktore i tak nie sa wiazace bo mozna sie z nich formalnie wycofac.

Po 2 latach albo dojdzie do przedluzenia negocjacji albo np. twardego Brexitu z zerwaniem kontaktow z Unia.

elcomendante
313
#729.03.2017, 15:07

Anita odpowiada na wszystkie nurtujace pytania.A dokladnie refren

Kataryna
3 144
Kataryna 3 144
#929.03.2017, 17:42

#8 A gdzie bylo to glosowanie? Bo jak w Edku to i tak SNP z Zielonymii przeglosuja co beda chcieli. Troche malo danych.

Profil nieaktywny
Konto usunięte
#1129.03.2017, 19:21

Chcialam cos madrego napisac ale nic nie przychodzi do glowy oprocz tego, ze boje dupki co to bedzie.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#1229.03.2017, 21:49

Ne bój o rzyć , raczej zamach na kieszeń zrobio, ony rzyci Ci nie ruszo :)

harrier
7 336
harrier 7 336
#1329.03.2017, 22:07

Funciny w woreczek i na szyi czymaj, to choc tam kieszen udro, to sie nie oblowio :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#1429.03.2017, 22:10

Lepij daj mamone MI, ja oblatany i mogie przechować, nic Twojem funiom u mnie sie nie stanie.

Jak kota kocham !!!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#1529.03.2017, 22:13

Harrierowa jezd pazerna na kase, jej ja bym kota popilnować nie dał, bo pewno spszeda chinolom.

No.

harrier
7 336
harrier 7 336
#1629.03.2017, 22:17

14

Bym Ci dala, Judasz, jeich mamone, ale cichosza mocno czyma i nie umiem jej opskubac po dobroci.

A kot mi sie pyta, czy nie znam jakiegos hinczyka, bo Judasz jes malo rozrywkowy jak dla kota.

No.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#1729.03.2017, 22:22

Cichosza nic nie gada, i ja nie wiem co dla niej ważniejsze : mamona czy rzyć ?

A kot 8 kg żywej wagi na czarne godzine sie przyda.

W potrawce.

harrier
7 336
harrier 7 336
#1829.03.2017, 22:34

Kot mowi, ze tylko potrawka i potrawka, jakbys gotowania w telewizorze nie widziau.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#1929.03.2017, 22:37

Łajza poszet , marzec przecie, a Cichosza zamilkła pewno gotowizne zakopuje w dołku w ogrodzie.

No rzyci przeca nie zakopie w ziemi ???

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#2029.03.2017, 23:02

Dobranoc :)

Brexit to Brexit ale spać czeba.

harrier
7 336
harrier 7 336
#2129.03.2017, 23:04

Piniondzy zakopuje? Zescie jo z Kotem nabrali jak Pinokia, ze jej wyrosnie dzefko z funiami?!

Tys jes polityk piersza klasa, Judasz.

harrier
7 336
harrier 7 336
#2229.03.2017, 23:05

Dobranoc, ja glosuje na Ciebie, gdyby mi sie wybory snili :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#2329.03.2017, 23:25

Ja wiem ze na mnie głosować trza, bo ja mam predyspozycje na namiestnika.

Ja mam kota...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#2429.03.2017, 23:26

Oeocnych snów:)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#2529.03.2017, 23:26

Owocnych ... kurka wodna :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#2629.03.2017, 23:36

Judasz

#23Dziś - 23:25

Ja wiem ze na mnie głosować trza, bo ja mam predyspozycje na namiestnika.

Ja mam kota...

-------------------------

Ino zebys, miast Namiestnikiem, nie zostal Najszczalnikiem

Antek_z_Zadupia
5 903
#2729.03.2017, 23:37

Kot bedzie thebest na potrawke z krolika

awojtas39
272
awojtas39 272
#2830.03.2017, 10:19

SYTUACJA NOWYCH EMIGRANTÓW W GB BEDZIE jeśli chodzi o dostęp do pracy.zasiłków na dzieci,oraz możliwość studiowania.

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#2930.03.2017, 11:26

@28

z cyklu: mysli niedokonczone... :)

GergE
63 374
GergE 63 374
#3030.03.2017, 12:07

ale racje ma chlop. jakas bedzie

Sokole
4 282
Sokole 4 282
#3130.03.2017, 18:05

sytuacja bedzie przej...

Chlop po prostu nie chcial uzywac wulgaryzmow

Antek_z_Zadupia
5 903
#3230.03.2017, 22:09

sokole, bana, to po slunsku taki pociong ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#3330.03.2017, 22:15

sokole, lokomotywa+wagony=bana

O banie wspomnial (a wlasciwie nie wspomnial), to ja dodam lokomotywe.

Lokomotywa!

Jest na banhowie ciynszko maszyna

Rubo jak kachlok - niy limuzyna

Stoji i dycho, parsko i zipie,

A hajer jeszcze wongiel w nia sypie.

Potym wagony podopinali

I całym szwongym kajś pojechali.

W piyrszym siedziały se dwa Hanysy

Jeden kudłaty, a drugi łysy,

Prawie do siebie niy godali,

Bo się do kupy jeszcze niy znali.

W drugim jechała banda goroli

Wiyźli ze soba krzinka jaboli

I pełne kofry samych presworsztóf

I kabanina prościutko z rusztu.

Pili i żarli, jeszcze śpiywali,

Potym bez łokno wszyscy rzigali.

W czecim Cygony, Żydy, Araby

A w czwartym jechały zaś same baby.

W piontym zaś Ruski. Ci mieli życie!

Sasza łożarty siedzioł na tricie.

Gwiozda mioł na czopce, stargane łachy,

Krziwiył pycholem i ciepoł machy.

A w szóstym zaś były same armaty,

Co je wachował jakiś puklaty.

W siódmym dwa szranki, pufy, wertikol,

Smyczy maszyna może donikąd.

Jak przejyżdżali bez Śląskie Piekary

Kaj wom to robiom kółka do kary,

Maszyna sztopła! Kufry śleciały

I każdy latoł jak pogupiały.

To jakiś ciućmok i łajza!

Ciupnął i ślimtoł sygnal na glajzach.

Mog iść do haźla abo do lasa,

Niy pokazywać tego mamlasa!

Potym mu ale do szmot nakopali,

Maszyna ruszyła, cug jechoł dali.

Bez pola, lasy, góry, tunele,

Dar za sobom samym te duperele

Aż się zagrzoły te biydne glajzy,

Maszyna sztopła i koniec jazdy.

Sokole
4 282
Sokole 4 282
#3430.03.2017, 22:15

nie potrzebuje bana Antek i tak powoli trace serce do emito.

btw. milo ze sie pojawiles

Antek_z_Zadupia
5 903
#3530.03.2017, 22:16

Harriet, a tera tlumacz ciumokom, co te ony naszkrabali.

harrier
7 336
harrier 7 336
#3630.03.2017, 22:26

35

''A harjer jeszcze wongiel w nia sypie''

sypia tyn wongiel, ni? Mom roboty zatela!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#3730.03.2017, 22:35

Ma tyle roboty że nie wie w co najpierw ręce włożyć, i nic nie robi :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#3830.03.2017, 22:36

sypia, sypia,

Sie niech ona tak nie przechwala i niech nie mysli sobie, ze my ino overtajmy walimy w fabryce kapusty.

My tesz sypiamy!

Antek_z_Zadupia
5 903
#3930.03.2017, 22:37

Dzieki Sokole, asz zem sie zarumienil ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#4030.03.2017, 22:37

Ale oczy mamy otwarte

Antek_z_Zadupia
5 903
#4130.03.2017, 23:06

To ze strachu.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#4230.03.2017, 23:58

Ze strachu to Siostra Przełożona gały wyczeszcza, ja oczy mam otfarte zeby pilnować kieszeni czy czasem Siostra mnie nie buchnie ostatnich piniadzy

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#4331.03.2017, 00:02

Ja ide spać i tego wszystkim życzę, dobrej nocy.

Niech moc będzie z Wami :)

harrier
7 336
harrier 7 336
#4431.03.2017, 00:14

Moc i piniadze.

Dobranoc :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#4531.03.2017, 13:14

Siostra Przełożona mie pomacha hósteczko zara po starcie bez łokno.

harrier
7 336
harrier 7 336
#4631.03.2017, 13:34

Tam w poniedzialek dej pozor. Hoosteczko abo Twoim portfelem bende kiwac :P

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#4731.03.2017, 13:57

Jak zech pirszy ras wlas na Emito to Antoni mie mówi:

- Fszystko co masz w portkach to mocno schowaj bo ci Harrierowa zajuma..

I tak zrobiłem, prawie fszystko co mialem w portkach zakopalem i portfela też...

Antek_z_Zadupia
5 903
#4831.03.2017, 19:23

Uomatko!!!

Pal szesc portfele i piniondze. Grosz, to rzecz nabyta.

Ale, ale...omujbobrze!!! Judasz, nie boisz sie, ze cie jakis kret urzere wew koniuszek, myslonc ze to dzdzownica???

Tosz to jeszcze nie czas na zakopywanie zawartosci spodni

harrier
7 336
harrier 7 336
#4931.03.2017, 19:54

No totesz.

Kiedy ewentualnie bendziesz martfy, to ofszem: mozna zakopac nawet ze spodniami od garnituru I czewikami z dektury. A tam walory zostaw w porzondku I niech jasno stoi, co jes dla harjer, nie bende sie po sondach wluczyc.

A na razie odkop sie i za robote chyc, zeby bylo co uskladane, a nie potem fstyd, ze nie ma spatku.

Antek_z_Zadupia
5 903
#5031.03.2017, 20:17

Spatku, jak spatku, ale zeby na jakie piwo ten Judasz czlowieka zaprosil i zeby czlowiek nie musial liczyc moniakuf i wstydzic sie ze nie umie liczyc. Judasz, za robote sie jako wes!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#5131.03.2017, 20:21

Ja żech napisoł że prawie fszystko zakopałem :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#5231.03.2017, 20:22

Glizda jezd na swojem miejscu :)

harrier
7 336
harrier 7 336
#5331.03.2017, 22:21

My sie nie pytamy, kaj mosz glizda. Piniadze pokazuj, bo Antek zas zapomnial w tamtym ancugu :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#5431.03.2017, 22:29

Reszta piniendzy jest zakopana, w ogrutku

harrier
7 336
harrier 7 336
#5531.03.2017, 23:19

To tam oznakuj i mapke naszykuj, zebysmy sie nie nakopali po proznicy :))

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#5631.03.2017, 23:20

Ale tam jezd ino reszta...

harrier
7 336
harrier 7 336
#5731.03.2017, 23:22

I za reszte idzie sie napic :P

Antek_z_Zadupia
5 903
#5831.03.2017, 23:26

Paczaj Harriet, jak ten Ancymon sie wykrenca, jak farbowany Hanys;)

Judasz, lobuzie, muf nam tu zara dzie masz ten geld!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#5931.03.2017, 23:30

We worach...

Antek_z_Zadupia
5 903
#6031.03.2017, 23:34

Bujasz! Wszyscy wiedzo, ze geld sie czyma w skarpecie!

Ino baby czymaja w biustonoszu.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#6131.03.2017, 23:36

Ja nie mam cychaltera...a ino wory..

Antek_z_Zadupia
5 903
#6231.03.2017, 23:40

no worry, prozne wykrencanie kota kitom. Sami znajdziemy!

(z Harriet)

Kobieta lepsza do szukania geldy niz swinka do trufli.

Tak wiec no worry ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#6331.03.2017, 23:46

W szczególności siostra Przełożona, ona do piniedzy do ma lepszy węch niz owczrek niemiecki...

Antek_z_Zadupia
5 903
#6431.03.2017, 23:48

Moze ona jest "chytra baba z Radomia"?

harrier
7 336
harrier 7 336
#6531.03.2017, 23:53

Jezdem wlasnie tem aniolem milosierdzia, co zdejmie z Ciebie, nieboze, tobul trosk i wora piniendzy, a Ty ic spac i no worry.

Antkowi sie dole odpali, chyba zeby nie poczebowal, to nie nalegam.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#6631.03.2017, 23:53

Ja by sprawdzilem czy ona nie ma również czarnego podnoebienia i wscieklizny...

Bo z Radomia to ona nie jest, może raczej z Kraju Kwitnącej Pyry ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#6731.03.2017, 23:57

Piniendzy to ja nie poczebuje. Z piniendzy- do nendzy.

Antek_z_Zadupia
5 903
#6801.04.2017, 00:00

nieeeeee!

Ta "chytra baba z Radomia" jest z czarnego Slunska.

Slunzara pelno gembo, nie poznajesz po zapasnicy?

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#6901.04.2017, 00:00

No to ja wstaje iść leżeć spać...a piniedzy se spokojnie niech leżo.

Dobranoc :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#7001.04.2017, 00:01

dobranoc;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#7101.04.2017, 00:01

( no fakstycznie, a ja zech myśloł ze ona ze Sosnofca)

Antek_z_Zadupia
5 903
#7201.04.2017, 00:03

Ze Nowego Bytomja

harrier
7 336
harrier 7 336
#7301.04.2017, 00:09

Ja pogardzam piniendzmi, ale z litojsci moge wzionc. Iusz nie moge paczec na te Judaszowe menki.

Dobranoc!

harrier
7 336
harrier 7 336
#7401.04.2017, 00:10

S Tychuf. I spod Lysek.

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#7501.04.2017, 10:04

Ty, Judasz, dobrze se przemysl te mapke, to bedziesz mogl, panie, ogrodnika zwolnic :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#7601.04.2017, 10:10

Otumanili mnie wczoraj , i gdyby nie przytomność umysłu kota bylbym się zgodził, ale sierściuch powiedzial:

-A skąd weźmiemy nowy piasek do kuwety jak nie będzie piniedzy?

Przecież obydwa z niej korzystamy...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#7701.04.2017, 10:12

bosz, ja to na Slasku nawet kota ni mam, jak Was poczytalam, to mi sie wszystkie dowcipy o Hanysku przewijaly przez glowe

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#7801.04.2017, 10:13

A zas potem dodal:

Ta swinto Teresa z Kalkuty,

zabierze mamone

i kupi se buty...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#7901.04.2017, 10:14

a bo na boso to sie ciulowiutko ucieka :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#8001.04.2017, 10:20

Pazerno baba, jak Janosik ale Janosik zabieral biednym a dawal bogatym ( czy jakos tak) a Harrierowa skubie wszystlich :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#8101.04.2017, 10:25

ale uczciwie uprzedza :D

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#8201.04.2017, 10:26

przynajmniej wiadomo, ktora skarpete trza zacerowac :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#8301.04.2017, 10:31

No tak , jestvto jakas pociecha...:)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#8401.04.2017, 10:34

jak sie bedziesz kotu tlumaczyl, czemu skarpety po kubkach upychasz i sie ogladasz przez ramie co chwila, to zawsze mozesz powiedziec... a bo mam uczciwa kolezankie :)

harrier
7 336
harrier 7 336
#8501.04.2017, 11:14

Jo zech bez kafeja i czytom: 'Ta swinia Teresa' i terozki farorz nie da tymu Judaszu rozgrzeszynio... a zaczkejcie: Sfinto Terejza, a sfinia to sznupala za truflyma, to Judasz pszeca nie podzie do piekla gorzec...ufff...KAFEJA!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#8601.04.2017, 11:15

Jak na niego patrzę to obawiam się z może nie zrozumieć jak mozna kota pozbawic srodkow do życia...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#8701.04.2017, 11:16

Jak masz piniadz to i rozgrzeszenie ksiadz da , pra?

harrier
7 336
harrier 7 336
#8801.04.2017, 11:17

To Terejza od Maja aze do Kalkuty pojszla? Una tych strzewikuff mo polny szrank, to jes chitra kobiyta!

harrier
7 336
harrier 7 336
#8901.04.2017, 11:18

Za piniadz to i jo Tobie dam rozgrzeszynie :))

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9001.04.2017, 11:18

To wiemy

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9101.04.2017, 11:20

Rozgrzeszenie i ostatnie namaszczenie razem, bedzie taniej

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9201.04.2017, 11:20

No dzie ta kawa?

harrier
7 336
harrier 7 336
#9301.04.2017, 11:25

To tak z tym Antkiem zafsze: na kawusie, na kawusie, moja kolocz szykuje, a potem sie chachar ino z nas smieje i mowi pryma aprylis.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9401.04.2017, 11:36

Może on chciał kawę do łóżka?

harrier
7 336
harrier 7 336
#9501.04.2017, 12:10

No ale co on tam ma za luszko, zebysmy sie zmiescili na kaffke: Antek, jego Kobiyta, Asbo z dzieckiem, bo nie ma z kim zostawic, Ty, ja, Psica Antkowa, Twoj Kocina...to chyba ze sie dostawi krzeslow z kazdej strony ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9601.04.2017, 12:19

Kota w te kawe nie mieszaj , on tylko mleko bez kawy

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#9701.04.2017, 12:20

Antke ma psice? Myslal zech ze to chlop jest.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9801.04.2017, 12:25

Ale pisac na komputerze umi:)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#9901.04.2017, 12:27

Ale po co Antoniemu pułk legionów smoleńskich do wyra, on chcial kawe!!!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#10001.04.2017, 12:49

Harrierowa , jak Ty zamiarujesz fruwać to ja przez grzeczność zapytam o ostatnią wolę. Czy spisana?

harrier
7 336
harrier 7 336
#10101.04.2017, 13:50

Ostatnio wole to bende pisac, jak cos napszypotkradam. Na razie to jestem golodupiec i dopiero opczajam, ale widze, ze i Szkoci to golodupce, to znakiem tego czarno widze. We kfestji spatku ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#10201.04.2017, 13:58

Ja nie żeby dybać na majontek zgromadzony cieszko praco ino żeby była jasnoś kto ma najgłośniej ryczeć ( jakby cóś )

harrier
7 336
harrier 7 336
#10301.04.2017, 18:29

Kto ma ryczec, to jest dawno ustalone: ranny łoś.

To juz Szekspir napisal: niech ryczy z bolu ranny łoś.

A reszta niech cicho wschlipuje ;)

Sokole
4 282
Sokole 4 282
#10401.04.2017, 18:30

Ja ci zycze harrier tego spatku, spatku wagi chociazby. Byle nie z kredensu

harrier
7 336
harrier 7 336
#10501.04.2017, 18:40

Na kredensie probowalam, ale sie nie wdrapiem. Waga stoi na podlodze. Gdzie jej nie ustawie, spatku nie widac :/

Sokole
4 282
Sokole 4 282
#10601.04.2017, 18:44

podloga moze miec spadek. Jakbys panele zerwala i polozyla jeszcze raz tylko krzywo mialabys spadek jak ta lala. tak wyzej od okna , nizej od drzwi zeby sie w progu nie potykac

harrier
7 336
harrier 7 336
#10701.04.2017, 18:48

'Jakbys panele zerwala'

Tak i myslalam, ze Judasz pod panelami chowie! A nie w ogrutku!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#10801.04.2017, 19:08

Dajta spokój piniądzom, czytałem grube i mondre ksiengie żeby za Tych co latajo sie pomodlić i nic nie ma o lataniu.... niefart

harrier
7 336
harrier 7 336
#10901.04.2017, 19:17

Baba, co lata, to una jes latawica. Musisz szukac, dzie tam so modly w intencyi upadlych niewiast :P

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#11001.04.2017, 19:28

A takie to so , na pewno , bo to stare bardzo zajęcie...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#11101.04.2017, 19:29

nawet pamiętam:

Ić i nie grzesz wiencej...

( ale mniej też nie )

harrier
7 336
harrier 7 336
#11201.04.2017, 20:17

Znam proporcjom, mocium panie ;)

Sokole
4 282
Sokole 4 282
#11301.04.2017, 20:18

Nie pozadaj zony blizniego swego nadaremno

Antek_z_Zadupia
5 903
#11401.04.2017, 21:01

harrier

#93Dziś - 11:25

To tak z tym Antkiem zafsze: na kawusie, na kawusie, moja kolocz szykuje, a potem sie chachar ino z nas smieje i mowi pryma aprylis.

-----------------------

Guuupiaaaaa! Milady nie kolocz rychtuje, ino sciere!

Antek_z_Zadupia
5 903
#11501.04.2017, 21:04

No ale co on tam ma za luszko, zebysmy sie zmiescili na kaffke: Antek, jego Kobiyta, Asbo z dzieckiem, bo nie ma z kim zostawic, Ty, ja, Psica Antkowa, Twoj Kocina...to chyba ze sie dostawi krzeslow z kazdej strony ;)

--------------------------------

Spoko, zmiescimy sie wszyscy. Ino zeby mi sie sucza zawalu nie nabawila na widok kota.

Antek_z_Zadupia
5 903
#11601.04.2017, 21:05

A tak w ogole, to ledwie czlowiek oddali sie aby zarobic nieco grosza, a tu przechery zaras mu dupe obrobio...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#11701.04.2017, 21:07

No, prawda...

Antek_z_Zadupia
5 903
#11801.04.2017, 22:56

Judasz, prawde bendziesz jutro godol, jak cie farorz zapyta czy grzeszyles.

;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#11901.04.2017, 22:58

Antoni , ja nie grzeszę bo mam dwa pełne wory. i odpust kupiłem na 100 lat( od tego gościa co w Krzyżakach w karczmie odpusty sprzedawał)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12001.04.2017, 23:02

Martwi mnie jedna rzecz, bo podejrzewam że Siostra Przełożona (niejednokrotnie) w samolocie w poniedziałek wtargnie do kabiny pilotów i będzie łapała za wolant ( obojętne co by to słowo miało znaczyć)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12101.04.2017, 23:04

Ja nie wiem którędy na Prestwick , ale wszystkie samoloty z tego lotniska latają mi nad ogródkiem i dlatego się martwię żeby Siostra czegoś nie wycięła...

Antek_z_Zadupia
5 903
#12201.04.2017, 23:05

Nie zebym byl zbytnio zaciekawiony, zebys niepomyslal ze jakis materialista ze mnie (to Harriet dybie na spadek), ale zastanaiam sie dzie te wory czymasz? Czy tez tam dzie ja? Znaczy - pod oczami?

Antek_z_Zadupia
5 903
#12301.04.2017, 23:07

Mowisz???

Chorera, a co ona kce robic z tym wycientym wolantem?

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12401.04.2017, 23:07

Tak, dla bezpieczeństwa..

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12501.04.2017, 23:09

Ja nie wiem czy Ona chce go wyciąć, i czy to jest wolant samolotu czy pilota ...

Antek_z_Zadupia
5 903
#12601.04.2017, 23:14

Ja sie nie pytam czyj, ino ja sie pytam co Ona chce z tym robic?

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12701.04.2017, 23:17

A kto tam odgadnie co baba z tem wolantem zrobi ? Ja sie boje że to może należeć do pilota a jak Ona to wytnie...( o matko, strach sie bać)

Antek_z_Zadupia
5 903
#12801.04.2017, 23:18

ba, strach nawet pomyslec!

;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#12901.04.2017, 23:22

Trza na aerodrom zadzwonić coby jej nie wpuszczały na pokład, oczywiście dla dobrze pojętego ogólnego dobra...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13001.04.2017, 23:25

Ta Harrierowa to taki damski Kuba rozpruwacz jest

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13101.04.2017, 23:26

A ja Jej chciałem oddać swoje dwa wory piniędzy...

Antek_z_Zadupia
5 903
#13201.04.2017, 23:28

Widzisz, baba to zawsze potrafi zawrocic chlopu welbie, ze ostatnie wory by oddal;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13301.04.2017, 23:32

Prawda, a miała pomachać przez okno jak bedzie przelatywać nad mojem ogródkiem, aż strach pomyśleć czym by machała...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13401.04.2017, 23:33

a piniędzy to ja musze zakopać gdzie indziej, nie w ogródku...

harrier
7 336
harrier 7 336
#13501.04.2017, 23:43

Chopy, Wy iusz dzis nie pijecie!

Jaki wolant? Nie wycina sie wolanta, ino kuranta!

Ras trafil frant na franta i wyciol mu kuranta!

Czyli ja nie wiem, dzie macie kuranta, ale go pilnujcie. Piloci i inne menszczyzny.

Bo bes kuranta, to jakos gupio.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13601.04.2017, 23:47

Ja nic nie mówiłem....

Ale mnie żal tego pilota co to on nie wie co straci ...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13701.04.2017, 23:48

I jak tu nie pić ?

harrier
7 336
harrier 7 336
#13801.04.2017, 23:49

A jak mata wory iusz pod oczami, to icta spac. Ja Wam kuranta nie wytne, bom jes prosta babina, a nie frant! Dobranoc :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#13901.04.2017, 23:50

Dobranoc łaskawej Pani :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#14001.04.2017, 23:51

Dobrze że se poszła, ino sprawdze czy mnie sie wolant ostał...

Antek_z_Zadupia
5 903
#14102.04.2017, 00:02

ino go nie szarpaj za mocno!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#14202.04.2017, 00:04

Swoje narzędzia należy szanować. I tego trza się trzymać.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#14302.04.2017, 00:05

Dobrej nocy :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#14402.04.2017, 00:10

bobrej;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#14502.04.2017, 00:14

Ja sie cały czas martwie czy jak ten samolot piźnie do morza pólnocnego to Harrierowa da rade doplynać do brzegu.

Dobranoc.

Antek_z_Zadupia
5 903
#14602.04.2017, 00:16

kamizelke jej dadzo

Antek_z_Zadupia
5 903
#14702.04.2017, 00:17

jest jeszcze opcja, aby jo dobrze korkiem napakowac jak ges na watrobki strassburgskie

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#14802.04.2017, 22:02

Znaczy się jutro Siostra leci, oczyma duszy mej już widzę te nagłówki prasowe...

harrier
7 336
harrier 7 336
#14902.04.2017, 23:07

Nie strasz mnie, myslisz, ze jak wloze czarne brele i kapelut, to tez mje poznajo? Te paparacy? cienszkie jes brzemje slawy, juz lece ruinarem dla niepoznaki, a i tak nie mam pokoja.

Tu sie nie bic, nie pyskowac, bo w grudniu, jak mje nie bylo, to raytoo odszczelili. To zebyscie z Antkiem nie zucali mjensem czy tam kielbaso z koszyczka, bo to jest sfiencone, tak. Do widzenia sie chfilowo ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#15003.04.2017, 07:02

Ić, leć , spokojna Twoja rozczochrana.

Mienso bedzie oszczedzać.

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#15103.04.2017, 10:56

fszyskiego fajnego, wroc ubogacono ;))

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#15203.04.2017, 11:58

a tak wogle, gdybyscie znali jako zloto renke godno polecenia w gla, to rzuccie haslem ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#15303.04.2017, 19:39

A co zepsółaś ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#15403.04.2017, 21:14

Nic nie zepsula. Zamierza zlotej raczce pozdejmoac sygnety.

Asbo, rozgladaj sie za polskim posiadaczem wypasionego BMW z glosnymi basami "umcyk umcyk umcyk umcyk...", to bedziesz miala szanse nie tylko zdejmnonc sygnet, ale i zloty lancuch jak do wypasu krowy. ;))

(co potrzebujesz naprawic?)

Antek_z_Zadupia
5 903
#15503.04.2017, 21:15

Harrieta, mientkich londowan zycze.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#15603.04.2017, 21:26

Jak nic nie zepsóła to powinna napisać:

Szukam sponsora a nie złotej ronczki

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#15703.04.2017, 21:27

Siostra Pszełożona doleci , gorzej z pilotami, oni mogo mieć problemy...

Antek_z_Zadupia
5 903
#15803.04.2017, 21:31

Zaraz tam sponsora...

czy Ty wiesz Judaszu ile sie trzeba napracowac, ile kobiecych talentow trzeba uzyc, i forteli, i podstepow, ile energi na planowanie?

Toz to cienszka praca taki sygnecik zdejmnonc!

Ja bym nawet wczesniejszo emeryture dawal, i dodatek za trudne warunki pracy, a ty zara Judaszu, ze sponsora...

Antek_z_Zadupia
5 903
#15903.04.2017, 21:32

Sugerujesz, ze po londowaniu nie bedo sie mogli doliczyc swoich wolantow|?

Omujbobrze! Zgrozaaaaa!

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#16003.04.2017, 21:51
asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16103.04.2017, 21:53

ja wrozem :) wrozem, ze zepsujem lodufke :) bom postanowila zostac mankutem :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16203.04.2017, 21:53

ale na lewy sygnety tez bedo ladnie wygladac :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16303.04.2017, 21:57

wrozem, ze mogem tez zepsuc wiertarkem... i pilem ...chyba :D

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16403.04.2017, 21:57

pilkem znaczy, zeby Wam sie co zara zbereznym...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16503.04.2017, 21:59

ale to z fusuf wszysko, duzo ich nie zostaje w rozpuszczalce...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#16603.04.2017, 22:00

Co żeś spiepszyła kobito ?

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#16703.04.2017, 22:07

Niby kobita rozsądna a cóś nie teges...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16803.04.2017, 22:07

jeszcze nic :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#16903.04.2017, 22:08

chce drzwi przelozyc :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#17003.04.2017, 22:09

To po co Ciebie złota rąsia ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#17103.04.2017, 22:09

jak to po co... po sygnety przeca :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#17203.04.2017, 22:10

Znaczy stolarz z narzędziamy ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#17303.04.2017, 22:11

znaczy, zeby drzwi do lodowki przelozyc na lewo strone?

Szlag! A ty dzioucha nie mozesz tych drzwi otfierac sobie zawsze od drugiej strony?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#17403.04.2017, 22:12

moze i byc...dla takiego tyz sie robota by znalazla ;)

od lodowki drzwi dla tego stolarza?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#17503.04.2017, 22:13

niby mogiem... ale mi siem znudzilo

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#17603.04.2017, 22:13

O matko... to dźwi w lodufce trzeba czy inne ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#17703.04.2017, 22:14

chopy...wezta, bo juz zaczynam watpic ...wierzyc znaczy, ze umiem jednak :D

Antek_z_Zadupia
5 903
#17803.04.2017, 22:15

sie babom lodowek zachcialo...

O mujbobrze, co za czasy!

;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#17903.04.2017, 22:16

trup siem w szafie szybciej rozklada ...co nie?

Antek_z_Zadupia
5 903
#18003.04.2017, 22:16

Pomoglbym, alem na wygnaniu w Hampshire

Antek_z_Zadupia
5 903
#18103.04.2017, 22:18

trudno, trup niech sie rozklada, a Ty muchy lapaj:)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#18203.04.2017, 22:20

Żeby zrozumieć kota potrzeba 11 lat, a żeby zrozumić kobite to czeba 11 razy więcej..

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#18303.04.2017, 22:20

Do czego Ciebie złota rąsia poczebna ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#18403.04.2017, 22:21

ja Ciebie, Antoni, to musze w rozterkach pani-domu oswiecic

Antek_z_Zadupia
5 903
#18503.04.2017, 22:21

Buehehehe...optymista ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#18603.04.2017, 22:22

swiec o Pani na temat Pani;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#18703.04.2017, 22:23

Asbo ja Cię proszę Ty mnie powiedz co ci w domu dolega?

Cholara jasna...

Antek_z_Zadupia
5 903
#18803.04.2017, 22:24
asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#18903.04.2017, 22:24

Was, o

bo to tak, w domu pachniec ma nie-trupem, coby goscie nie pojrzewali; no to trup do lodowki; a jak gosc kce herbatkiem albo kafkiem... i se tak w wejsciu stanie, i nie daj buk mleka zazyczy... jak nic trupa zobaczy; jak mleka nie dam, to ujowa pani-domu; jak powiem, ze kafka wyszla, toz to jeszcze gorzy; a jak powiem, ze mleka ni mam, a dzieciak za chwile przetanczy przez pokoj z mlekiem... bosz, zawal zawal gosposi

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#19003.04.2017, 22:26

Asbo Ty ja Cię prosze czekaj ja jeszcze troche wypije i mi powiesz : co Ty chcesz zeby Ci zrobić ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#19103.04.2017, 22:27

i przez trupa tego, co sie sciele gesto, muszem miec drzwi jak dla mankuta... ja wogle mankutem nawet mogiem zostac

Antek_z_Zadupia
5 903
#19203.04.2017, 22:27

na uj tam z poziomico, Pani Kieroniczko, to co? Po szklanie... i na rusztowanie?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#19303.04.2017, 22:28

Judasz, Ty to oddawaj te sygnety, bo ja to nie wiem jak Ty zes sie ich dorobil :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#19403.04.2017, 22:28

Ale kture dżwi ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#19503.04.2017, 22:28

...i ze ich wogle harrier jeszcze nie zbystrzyla...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#19603.04.2017, 22:29

Zaczynam powoli rozumieć sir Eltona Johna...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#19703.04.2017, 22:29

jedyne...gorne i dolne znaczy? bo jak trupa duzo to i zamrazalnik w uzyciu

Antek_z_Zadupia
5 903
#19803.04.2017, 22:31

Judasz, tu sie czleku nie pytaj, ino bier narzendzia i sam obadaj, bo zanim ci asbo wytlumaczy, to gorzelnie zamkno z braku wiekszej mocy przerobowej

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#19903.04.2017, 22:31

Jo już jest cały gupi...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#20003.04.2017, 22:31

no toz leze i placze :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#20103.04.2017, 22:33

ja se musze polac czego, bo mi serce wysiondzie

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#20203.04.2017, 22:33

Jo ida zapalić i napije sie zimy wody ( nie pomoże ale nie zaszkodzi)

Asbo - co Ci dolega ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#20303.04.2017, 22:34

zara sama wleze do trupiarni i tam poczekam na smierc

Antek_z_Zadupia
5 903
#20403.04.2017, 22:36

ju mast bi pejszyn ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#20503.04.2017, 22:36

Ty sie nie bierz za umieranie, Ty sie możesz jeszcze pszydać ( do tarcia chrzanu napszykład )

Ty mi powiedz co Ci jest do naprawienia ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#20603.04.2017, 22:37

Asbo, mam pomysl!

Ty sie dzioucha przeproadz do hotelu:)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#20703.04.2017, 22:46

z trupami...do hotelu, Ty to Antos...

pacz, Judaszku, rysujem: dzwi tu narysowalam od lodufki (noga to trupek) i one , te dzwi siu w prawo; a ma byc siu w lewo... zeby tylko ja trupio noge widziala

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#20803.04.2017, 22:46

Asbo Ty nie pij wiencej ( tego co ja wiem a Ty rozumiesz ) tylko pisz po koleji co i jak ...

Antek_z_Zadupia
5 903
#20903.04.2017, 22:47

Judasz

#205Dziś - 22:36

Ty mi powiedz co Ci jest do naprawienia ?

..........................................................................

Judasz, Ty musisz znalezc kogos kto przetlumaczy Tobie z "babiego" na nasze ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#21003.04.2017, 22:47

To nie mogła od razu na pisać że Jej piwo niewygodnie do lodówki wsadzać?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#21103.04.2017, 22:50

oj tam, ja potancowac mogiem, bardziej sie rozchodzi o to, kto te piwo zobaczy i wygarnie :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#21203.04.2017, 22:51

O matko, zaś problem ...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#21303.04.2017, 22:52

jak piwo jedno, to problem :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#21403.04.2017, 22:52

ostatnie znaczy...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#21503.04.2017, 22:53

czy Wy rozumicie, ze ja sie tak poplakalam, ze az se musialam powietrza zazyc? :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#21603.04.2017, 22:54

Mnie sie normalnie jusz kce do specjalisty od nerw , , jo jest spokojny od urodzenia ale zara nie wytrzymie...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#21703.04.2017, 22:54

taka ilosc powietrza to moze zabic szybciej niz trupi jad...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#21803.04.2017, 22:57

Antoni, biere sobie Ciebie za świadka że zadusiłem kobite za to że nie wie co chce ...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#21903.04.2017, 23:01

.... i wypaliłam dzióre w obrósie od cigareta...

Antek_z_Zadupia
5 903
#22003.04.2017, 23:01

zadusiles?

A czy to nie za malo?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#22103.04.2017, 23:02

oj tam, dziore zes wypalil, bo Ci siem rece przez kote czesli

Antek_z_Zadupia
5 903
#22203.04.2017, 23:03

Judasz rzuc palenie!

Ten przedzial wieku w jakim teraz jestes nie jest najlepszy na palenie

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#22303.04.2017, 23:03

Myślisz że należało poćwiartować babe ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#22403.04.2017, 23:04

asbo

#215Dziś - 22:53

czy Wy rozumicie, ze ja sie tak poplakalam, ze az se musialam powietrza zazyc? :)

..........................................

ten placz to z powodu tego ostatniego piwa?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#22503.04.2017, 23:04

to jak my se porysowali, to tera punkt drugi...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#22603.04.2017, 23:05

tudziez rowniez, Antoni :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#22703.04.2017, 23:05

Judasz

#223Dziś - 23:03

Myślisz że należało poćwiartować babe ?

.............................................

Zawsze to latwiej cwiartowane do lodowki wsadzic

;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#22803.04.2017, 23:06

No Asbo witaj wśród żywych.

Ja to wiem , że palenie szkodzi, ale ja mówić , pić i palić nauczyłem się w tym samym roku...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#22903.04.2017, 23:07

toz to wlasnie tlumacze caly czas... tylko bez swiatkow w tej lodowce

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23003.04.2017, 23:11

No to o co Tobie się rozchodzi , jeżeli mówimy o złotej rąsi ?

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23103.04.2017, 23:12

Bo mie się piwo i czas kończy...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#23203.04.2017, 23:12

punt drugi jes taki, ze ja siem nie pytam, ktory z Was te zlote rence ze sygnetami posiada, tylko czy zna takiego... co polecic moze; a po co mie potem, ze mapy do kuwety harrier spszedalam (bo bym spszedala jak nic) :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23303.04.2017, 23:13

Bo muszę iść leżeć spać ...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#23403.04.2017, 23:14

ic i lez :) a pomysl czy znasz, bo Wam to uwierze, a tam na guwnej to roznie bywa :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23503.04.2017, 23:15

Matko i córko ja kota rozumiem , a kobiety nie.

Ja sie poddaje i ide umrzeć poi cichu..

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23603.04.2017, 23:16

Chcesz dżwi do lodówki mieć przełożone ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#23703.04.2017, 23:16

dobrej:) nie umieraj, bo nie bedzie komu chrzanu kopac :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#23803.04.2017, 23:16

chcem :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#23903.04.2017, 23:18

A jest taka możliwość w lodówce ? ( bo nie wszystkie lodówki to mają)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24003.04.2017, 23:19

to zes mnie tera zabil

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24103.04.2017, 23:19

wiesz, zaslepki sa po drugiej, to chyba owszem

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24203.04.2017, 23:22

Judasz, jak co, to bier kote i wlez na kafke (bez mleka!) i mnie powiesz :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#24303.04.2017, 23:22

Lodówka dwu dwudrzwiowa czy jednodrzwiowa ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24403.04.2017, 23:23

hmm, dwu? u gory i na dole drugie

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24503.04.2017, 23:25

jakby miala jedne, to chyba bym poradzila :) tak mysle

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24603.04.2017, 23:26

ale one wygladaja jakby na jednym zawiasie sie laczyly

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#24703.04.2017, 23:26

i w obydwu drzwiach są zaślepione otwory po tej stronie na którą chciałabyś żeby sie otwierały ?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24803.04.2017, 23:27

polazlam sprawdzic, ano w obu

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#24903.04.2017, 23:29

i ten pstryczek od swiatla jest w dolnej czesci gornych drzwi, ale tak patrzylam, ze w niektorych trzeba jakies kable odpiac i przepiac

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#25003.04.2017, 23:30

znaczy nie na drzwiach jest, tylko na lodowce, boszbosz

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#25103.04.2017, 23:32

tyle zamieszania o trupa, smigaj Judaszu isc i lezec :) bos pewnie umeczyl sie jak i ja :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#25203.04.2017, 23:32

trup zdecydowanie nie zajac i bynajmniej uciec nie zamierza ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#25303.04.2017, 23:33

Jo wim w którym miejscu on jezt , ale onego sie nie przekłada, przeważnie...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#25403.04.2017, 23:34

Mie można z powodu wieku na drugi bok przełożyć...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#25503.04.2017, 23:35

Jeżeli , to już w sobote lub niedziele bo zapierdalam ...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#25603.04.2017, 23:36

aj, sama zglupialam jak czwarty filmik na jutjubie se wlaczylam :) to przlazlam tu zapytac :)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#25703.04.2017, 23:36

A tera to spać trza...

Dzieci też...

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#25803.04.2017, 23:37

spoko, skrobnij na maila jak co, a i mapuf dla harrier nie zapomnij

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#25903.04.2017, 23:37

Dobranoc :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#26003.04.2017, 23:38

dobrej :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#26103.04.2017, 23:42

chorera...caly wieczor czlek zmarnowal, zanim ten Judasz babi langlydz zrozumial

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#26203.04.2017, 23:44

No prawda, mie już głowa boli , ide spać....

Ale czasami te baby przydajo sie..

Antek_z_Zadupia
5 903
#26303.04.2017, 23:45

jasne, w koncu kto by siaty z marketu targal ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#26403.04.2017, 23:46

tez ide, jutro dlugi dzien w pracy

Dobranoc

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#26503.04.2017, 23:55

no wyszli jak ja przyszła :/

Antek_z_Zadupia
5 903
#26604.04.2017, 00:01

a co tak pozno przychodzi, a?

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#26704.04.2017, 00:03

a bo takie życie jest ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#26804.04.2017, 00:04

najbardziej uniersalne ytlumaczenie:)

Antek_z_Zadupia
5 903
#26904.04.2017, 00:04

chorera, cos mi "w"szankuje

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#27004.04.2017, 00:05

ale jakie skuteczne!

każdy zrozumie ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#27104.04.2017, 00:05

czekaj, znam jeszcze bardzie uniwersalne:

"a bo tak"

Antek_z_Zadupia
5 903
#27204.04.2017, 00:06

"j" tez mi ktos zarabal ;(

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#27304.04.2017, 00:06

ja lubię, "a dlaczego nie?" ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#27404.04.2017, 00:07

to Ty musisz byc liberal ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#27504.04.2017, 00:09

moze nie musial, ale chcial

"bo dlaczego by nie?"

;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#27604.04.2017, 00:09

chorera, za dlugie...

trzeba skrocic o "by"

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#27704.04.2017, 00:15

przystawimy "by" na koniec a pod spodem dopisze się autora ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#27804.04.2017, 00:16

i wyjdzie: "baj nektarynka" ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#27904.04.2017, 00:18

i znowu trzeba by się ze mną żegnać... jakiś ta noc niewydarzona

Antek_z_Zadupia
5 903
#28004.04.2017, 00:18

musze sie juz ewakuowac

Slodkich snow

Antek_z_Zadupia
5 903
#28104.04.2017, 00:19

noc jak noc, gorzej ze poranek juz tuz tuz ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#28204.04.2017, 00:19

a nie mówiłam? ;)

dobranoc Antek, Tobie też słodkich... i uroczego przebudzenia :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#28304.04.2017, 00:20

ja bede juztro w pracu 12 godzin

Antek_z_Zadupia
5 903
#28404.04.2017, 00:21

mowilam, mowilam...

Zwyczajnie wykrakalas ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#28504.04.2017, 00:21

faktycznie uroczo będzie ;) nie przepracowuj się nadto ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#28604.04.2017, 00:22

284, takie życie! ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#28704.04.2017, 00:23

spoko, odpoczne sobie w przyszlosci.

mam juz nawet miejsce w rodzinnym grobowcu z widokiem na hurtownie srub;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#28804.04.2017, 00:24

asbo będzie niepocieszona, że na Twoim kominku będzie stać sama ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#28904.04.2017, 00:25

ano, a'propos zycie:

rzycie tnalezy juz zagrzebac pod pierzyna;)

slodkich i kolorowych nektarynko

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#29004.04.2017, 00:25

dobranoc :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#29104.04.2017, 00:26

Oj tam, troche poplacze, ale zapewne szybko jej przejdzie;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#29204.04.2017, 00:27

..anoc!

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#29304.04.2017, 12:03

jakie przejdzie, jakie przejdzie... rudo bede za to straszyc s komina ;)

waryjaty :D

Antek_z_Zadupia
5 903
#29404.04.2017, 21:36

jak to: :rudo bende straszyc s komina?

Najpierw powinnas wiedziec, ze Milady przekochana, aj i naj, urne nawet wyglansuje ci do blasku, ale to Goralka! A Goralka jak to Goralka - zadziorna i na wszelki wypadek czyma ciupage w rece;) Najpierw wydrapuje slepia, a dopiero potem oddaje serce, wszystkie pieniadze i cala dusze;)

No wiec jak Ty moja droga chcesz zobaczyc zblizajaca sie rudo sucze?

;)

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#29504.04.2017, 21:52

Je banana!

295 komentarzy.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#29604.04.2017, 21:57

296

dobry wieczór

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#29704.04.2017, 22:10

W sumie odpowiem nie po polsku i powiem "faktycznie dobry"

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#29804.04.2017, 22:16

A dlaczego nie po polsku ?

Antek_z_Zadupia
5 903
#29904.04.2017, 22:17

Czesc Judasz.

I po co zez dzis przylazl ludziom dupe zawracac;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#30004.04.2017, 22:18

Bo mi się nudzi :)

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#30104.04.2017, 22:18

No bo po Polsku to by bylo "jaki dobry? Psia w dupe mac"

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#30204.04.2017, 22:18

Bo mi się nudzi :)

Jak mojeje sie nudzilo, to 9 miesiecy pozniej przestalismy my sie juz wysypiac.

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#30304.04.2017, 22:19

A k.... j... m.. to mamy p........ chyba ...

Antek_z_Zadupia
5 903
#30404.04.2017, 22:20

Bueheheheh...

To sie nazywa nudne macierzynsto Infidelu ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#30504.04.2017, 22:21

Judasz, mam nadzieje, ze wiesz ze to zarty

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#30604.04.2017, 22:21

Antoni, są różne sposoby spędzania wolnego czasu, też tego doświadczyłem o czym mówisz.

Właśnie na prima aprilis skończył 23 lata.

Antek_z_Zadupia
5 903
#30704.04.2017, 22:28

Chorera, no racja, jeden woli "do baru", inny "na ryby", trzeci "na karty", czwarty "z nudow":)

Antek_z_Zadupia
5 903
#30804.04.2017, 22:29

Mamo, tato, a jak ja powstalem?

Zwyczajnie synu-z nudow;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#30904.04.2017, 22:29

Ja robiłem wszystko aby nie zasnąć...

Antek_z_Zadupia
5 903
#31004.04.2017, 22:32

Wlasciwie kazdy powod jest dobry do rozmnazania sie;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#31104.04.2017, 22:33

a przynajmnie do podejmowania ku temu czynnosci ;)

Infidel
10 805
Infidel 10 805
#31204.04.2017, 22:33

...byle nie w pojedynke lol.

Antek_z_Zadupia
5 903
#31304.04.2017, 22:37

w pojedynke faktycznie nie najlepiej...

Najlepiej co najmniej we dwojke, choc ja potrzebuje trzech kobiet na raz ;)

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#31404.04.2017, 22:40

Uczeń wchodzi do klasy, godzina 8.05 a Pani pyta :

-Dlaczego się spóźniłeś?

-Uprawiałem sex. - pada odpowiedź

-A z kim ?

-Sam ,- odpowiada 13 letni uczeń...

Judasz
1 757
Judasz 1 757
#31504.04.2017, 23:02

I z tym optymistycznym akcentem pomaszerujemy do łazienki zrobić siusiu, a potem paciorek i spać :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#31605.04.2017, 09:25

kurczebladewodlwlokszalenczokopane...wchodzimy na bezdroza :) a na bezdrozu i rak ryba, jak mowio ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#31705.04.2017, 21:29

a na bezdrozu i rak chodzi na skroty

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#31805.04.2017, 22:38

krzaczory wycina ta ryba :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#31905.04.2017, 23:13

dobry wieczor szanownej frekwencji

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#32005.04.2017, 23:15

Dobry wieczór szanowny panie Antku :)

Jutro nie wstajemy tuż po świcie?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#32105.04.2017, 23:16

yellow :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#32205.04.2017, 23:19

wstajemy;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#32305.04.2017, 23:19

przedmiotem dzisiejszych dywagacji będzie życie bez przymusu, czyli dlaczego zdrowy człowiek nie moze spać 48 godzin na dobę ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#32405.04.2017, 23:19

i idziemy do pracy;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#32505.04.2017, 23:21

a śniadanie już jadł i poranne golenie wykonał waść??

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#32605.04.2017, 23:21

podsumujmy: idziem do pracy bez przymusu i dlatego zdrowie dopisuje i spac nie nada :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#32705.04.2017, 23:21

dzis zesmy sobie pofolgowali, bo nam sie nie chcialo za dlugo pracowac, a jutro za to posiedzimy do odboju;)

No chyba, ze nam sie nie zechce wstac;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#32805.04.2017, 23:22

wlasnie! PO CO SPAC, JAK JUTRO ZNOW TRZEBA STAWAC;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#32905.04.2017, 23:23

Szlag! Przyznwać mje sie bez bicia, kto mje podstepnie zalaczyl kapsloka? hę?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#33005.04.2017, 23:24

jak se ostatnio tak gadalam to mi powieki opadly na brode

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#33105.04.2017, 23:25

kciales BYC WYMOWNY, Antos :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#33205.04.2017, 23:25

Fajnie masz asbo, z rana nawet zasłony ani żadne rolety w oknach nie są potrzebne ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#33305.04.2017, 23:26

jasne zem juz ogolony. Lunch jutrzejszy zjedzony, to po co bede szedl spac?

Antek_z_Zadupia
5 903
#33405.04.2017, 23:27

tak, kcialem sie wyslowic asbo;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#33505.04.2017, 23:27

mnie te rolety niepotrzebne az do drugiej kawy

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#33605.04.2017, 23:29

ano, ja tam od 1,5 roku to se moge w poludnie na chodniku zasnac :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#33705.04.2017, 23:30

asbo

#330Dziś - 23:24

jak se ostatnio tak gadalam to mi powieki opadly na brode

.........................................

Phi...

Jak ja zem sie ostatnio przy stole zagadal, to mnie brzuch opadl na kolana;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#33805.04.2017, 23:31

to nie brzuch, to kamien z serca... badz z nerek, jesli posadales :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#33905.04.2017, 23:31

mloda ma juz poltora roku?

no paczaj, jak ten czas szybko zwiewa.

A raptem tszy lata wstecz obchodzilem dwudziestke.

Antek_z_Zadupia
5 903
#34005.04.2017, 23:33

nie nie, kamien to opada prosto na stope

na kolana to ino brzuch

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#34105.04.2017, 23:33

prawie:) dawala popalic, zanim zaczela wrzeszczec :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#34205.04.2017, 23:36

Ja tak mam i bez młodej, wystarczy, że chmury nadciągnął przed deszczem. Na stojąco usypiam, jak kóń!

Antek_z_Zadupia
5 903
#34305.04.2017, 23:36

chcialem napisac, ze znam ten ból, bo sam byłem matką

ale nie napiszę;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#34405.04.2017, 23:37

jaki kuń, jaki kuń? Kuń jest rodzajem męskim!

Napisz, ze jak chabeta;))

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#34505.04.2017, 23:39

nie moze chyba, chabeta to usypia, ino sie obala ze stojacego w lezace

Antek_z_Zadupia
5 903
#34605.04.2017, 23:40

nektarynka, ale zasypiasz niezaleznie od ilosci godzin przespanych poprzedzajacej nocy?

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#34705.04.2017, 23:42

Tak... w wtedy bardzo niebezpiecznie jest usiąść :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#34805.04.2017, 23:42

Ale za to nie potrzebuję barometru ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#34905.04.2017, 23:44

omajkot!

To jedyna rada, aby wtedy sypac pinezki do butow

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#35005.04.2017, 23:45

Masz rację, plaskacz w twarz nie działa ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#35105.04.2017, 23:47

meteopata

nektarynka, mozesz siedziec na polce zamiast barometru.

Np w jakims posh yacht clubie;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#35205.04.2017, 23:49

nektarynka, to paczajonc na szkocko pogode asz dziw bierze, ze nie spisz jak borsuk od pazdziernika do marca z regularnymi drzemkami przez cale lato

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#35305.04.2017, 23:51

a bo pewnie sie budzi jak ma mokro w butach

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#35405.04.2017, 23:52

...przez deszcz znaczy ...zeby nie bylo :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#35505.04.2017, 23:53

początki były trudna (biorąc pod uwagę, że przybyłam w bardzo słotną jesień" :)

teraz wystarczy, że nie pozwolę sobie usiąść aż z deszczem niemoc przeminie :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#35605.04.2017, 23:53

za to mozna stepowac na bosaka;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#35705.04.2017, 23:53

buty wodoodporne tez sobie wkońcu sprawiłam :)

nikt z Was tak nie ma?

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#35805.04.2017, 23:54

ja mam

dwie pary :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#35905.04.2017, 23:55

@351 jeśli mogę wybrać miejsce to ja se przycupnę na kominku, przy urnie z asbo, przynajmniej towarzystwo będzie miłe i zabawne :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#36005.04.2017, 23:56

o, bardzo fajny pomysl :) bo (jak sie okazalo) bede miec galy wydlubane, to bedziesz mowic, dzie ruda :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#36105.04.2017, 23:56

chorera, nektatynka, moze jakis kieszonkoy generator elektrowstrzasow?

;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#36205.04.2017, 23:57

hah, asbo ja nie o buty pytała, a o przypadłość :D

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#36305.04.2017, 23:58

spoko Antek, serce jeszcze mam na chodzie ;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#36405.04.2017, 23:58

ja wie :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#36505.04.2017, 23:58

ale buty ma, a przypadlosci nie :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#36605.04.2017, 23:59

huh, asbo, przy Tobie myśli to tak galopujom, że aż im klepki odpadajom :D

Antek_z_Zadupia
5 903
#36706.04.2017, 00:00

towarzystwo wyborne!

no czego? Ani pies nie wyje, ani Goralka nie straszy ciupago!

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#36806.04.2017, 00:01

znaczy ma, ale innom... strasznie mnie glowe urywa jak pogoda ma sie poprawic... czyli, ze na sloneczna

kocham Szkocje, tu rzadko urywa mi leb :))

Antek_z_Zadupia
5 903
#36906.04.2017, 00:05

oktarynka

#357

nikt z Was tak nie ma?.

.........................................

Przyznam, ze jak deszcz, tom ospaly, ale zeby sie zaraz bezefektywnie chlastac z tego powodu po pysku, to tak nie mam ;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#37006.04.2017, 00:06

w sumie to dobrze, ze ja na tym kominku Antosiowym juz w proszku bede, bo bysmy skwierczaly na zmiane :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#37106.04.2017, 00:06

a to dziwne asbo

niektorych glowa boli przy niskim cisnieniu

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#37206.04.2017, 00:08

wiem, Antoni, dlatego tyle czasu mi zajelo nim pojelam :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#37306.04.2017, 00:09

kobieta w wersji instant;)

weź szklanke z wodą, wsyp proszek, zamieszaj

....i masz!

;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#37406.04.2017, 00:13

"w proszku" kojarzy mi się, że nie gotowa.. to już raczej źćle świadczy o mężczyźnie ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#37506.04.2017, 00:15

no tak, bo gotowa dopiero po zmieszaniu;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#37606.04.2017, 00:17

niekoniecznie:) taki dowcip gdzies krazyl, jak pani mowi: toz mowilam, ze bede gotowa za dwie minuty, nie musisz wydzwaniac co pol godziny :) czy jakos tak :)

Antek_z_Zadupia
5 903
#37706.04.2017, 00:17

dobra, ja macham Wam łapką bo mam robote do skonczenia.

Slodkich i dlugich snow, a jutro uroczego poranku

Antek_z_Zadupia
5 903
#37806.04.2017, 00:18

branoc

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#37906.04.2017, 00:19

spokojnych snuf przy cieple kominka :) hiehie

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#38006.04.2017, 00:21

ja tez bede zawijac, wpadne jednakze czasem, bo nie wim dzie sie ten Judasz Iskakota podzial ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38106.04.2017, 00:21

uważaj asbo, bo jeszcze sobie Antek wyobrazi, że w tym kominku spopiela Twą piękną machajścą rączkę ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38206.04.2017, 00:22

Branoc Antek, powodzenia w dokańczaniu :)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#38306.04.2017, 00:22

a Ciebie, oktarynko, to chyba nie trza nawet zachecac do spania? ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38406.04.2017, 00:22

Judasz pewno teraz zajęty, sezon na niego w pełni ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38506.04.2017, 00:23

czy ja wiem? nie czuję, żeby deszcz nadciągał ;)

póki co walczę z cieknącą pralką :/

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#38606.04.2017, 00:23

a pacz, ze racja! :D

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#38706.04.2017, 00:24

ja juz nie walcze z silami natury... biere i szmate podkladam jak trzeba :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38806.04.2017, 00:24

świnta racja! ;)

Dobranoc asbo, kolorowych snów :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#38906.04.2017, 00:25

no ja podłożyłam, tylko, że jedna okazała się za mało. edżynijer dopiera za tydzień.. durna uszczelka!

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#39006.04.2017, 00:26

wzajemnosci (btw, zostalas haslem krzyzowkowym...skojarzeniowym) :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#39106.04.2017, 00:27

(o! już paczam)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#39206.04.2017, 00:27

uuu, to trzymam kciuki, zebys dala rade przez ten tydzien pachniec jak kwiatuszek z porannej rosy ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#39306.04.2017, 00:28

a w skojarzeniach mniemam, że powtórzy się "ni pies, niwydra..."

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#39406.04.2017, 00:29

Antos spi, to se pofolguj, a nie tam ;) suchej i spokojnej ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#39506.04.2017, 00:32

heh, ;) spokojnej :D

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#39606.04.2017, 15:21

dostalo mi sie od progenitury za te pogadanki

...kiedy sie wydalo, ze w nocy, w tajemniczych okolicznosciach wyszla z domu i nie wrocila tabliczka ich ulubionej czekolady ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#39706.04.2017, 22:47

Jak to w tajemniczych okolicznosciach?

Przeciez nektarynka sama sie przyznala, ze nie moze sie oprzec ulubionej gorzkiej czekoladzie.

Pokaż progeniturze posta nektarynki, w ktorym przyznaje sie do winy (tak, tak, sama, bez przymusu mowila ze czuje sie winna).

Bedzie czarno na bialym.

No chyba, ze progenitura jeszcze na etapie nauki literek, to mozesz przeliterowac dowolny post;)

asbo
12 560 1
asbo 12 560 1
#39807.04.2017, 11:36

Swietna mysl :) pokaze, potem pedagogicznie wyjasnie, ze obzeranie siem na noc czekolado prowadzi do wielogodzinnych zmagan z urzondzeniami mechanicznymi, po czym dam do lapki olowek i kartke, niech piszo podanie o zwrot utraconych kalorii :)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#39907.04.2017, 23:08

dobra, dobra.. ja wypraszam sobie! co złego to nie ja. ja i moja czekolada nie wychodzimy cichcem.. a już na pewno nie niezauważone (ślady na paluszkach i ryjku być muszą, bo wtedy czekolada smakuje lepiej)

czekolada nocą nie prowadzi również do zmagań z urządzeniami żadnymi gdyż oblepionym palcyma nie idzie zmagać się z niczym poza mydłem. o!

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#40007.04.2017, 23:09

a Ty Antek uważaj, bo dostaniesz ksywkę Judasz drugi ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#40107.04.2017, 23:35

;)

Niestety, Judasz Iskakota jest niepowtarzalny.

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#40207.04.2017, 23:39

a przy okazuje się, że i Ty jesteś niepowtarzalny? ;>

Antek_z_Zadupia
5 903
#40307.04.2017, 23:39

No jak niewinna, jak sama mowisz, ze winna:)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#40407.04.2017, 23:43

czuję się winna pochłonięcia swojej czekolady, ale nie jej wyjścia ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#40507.04.2017, 23:43

nie nie nie

powtarzam sie na kazdym kroku, stad nosze ksywke "maruda i zrzeda"

Antek_z_Zadupia
5 903
#40607.04.2017, 23:48

to szkoda czekolady:)

Jak juz decydujesz sie zjesc czekolade, to przynajmniej nie miej poczucia winy.

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#40707.04.2017, 23:49

a weź dziabnij kogoś i nie czuj się winny

Antek_z_Zadupia
5 903
#40807.04.2017, 23:50

ale ze czym? Zebem jadowym?

;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#40908.04.2017, 00:15

a masz? ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#41008.04.2017, 00:20

raczej w zaniku;)

Trudno siebie samego oceniac, ale z natury jestem malo jadowity ;)

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#41108.04.2017, 00:22

czyli, ze nie masz.. a jeszcze jak w zaniku?! to już sama łagodność pozostaje.. a jednak podszczypujesz....

Antek_z_Zadupia
5 903
#41208.04.2017, 00:28

etam, to 99.9% zarty.

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#41308.04.2017, 00:29

ma się rozumieć, że na żarty! ;)

Antek_z_Zadupia
5 903
#41408.04.2017, 00:29

padam na nos

slodkich snow nektarynka

oktarynka
14 874
oktarynka 14 874
#41508.04.2017, 00:31

wzajem podjudzający Antku ;)

spokojnej nocy :)