Do góry

Rozrywkowy zawrót głowy

Szkocja to kraina festiwali. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy tych naprawdę dużych odbędzie się aż 11. Nie zabraknie jednak także polskich akcentów rozrywkowych. Dla tych, którzy w tej chwili myślą przede wszystkim o pracy, też mamy dwie ciekawe propozycje.
Dzisiejsze wydanie „Przewodnika kulturalnego” rozpoczynamy od przypomnienia, że w najbliższy weekend czekają nas dwie polskie imprezy klubowe - walentynkowa taneczna (8 lutego) i koncertowa Polish - British Music Connection Night (10 lutego). Obie w Glasgow. Pamiętajcie ponadto, że już 16 lutego w Aberdeen, a dzień później w Edynburgu zawita kabaret Koń Polski. Także w Edynburgu, 8 marca, wystąpi AbradAb & Gutek & Joka & DJ Bart.

Mamy dla Was także trzy nowe propozycje festiwalowe. Od 21 marca do 13 kwietnia w regionie Dumfries & Galloway trwać będzie Wildlife Festival - niepowtarzalna okazja by zapoznać się z bogactwem flory i fauny regionu. Od 25 marca do 4 kwietnia po raz kolejny odwiedzić będzie można Edinburgh International Science Festival, na który składają się dziesiątki pokazów, warsztatów, wystaw, wykładów i demonstracji. Oba festiwale są znakomitą ofertą rozrywkowo-edukacyjną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Fanom rozrywki muzycznej polecamy wybranie się pomiędzy 27 a 29 marca w okolice Killin, Brig o' Turk, Balfron i Stirling, gdzie trwać będzie The Blend - jeden z głośniejszych szkockich festiwali muzycznych goszczący muzyków z całego świata, oferujący zainteresowanym mieszankę brzmień tradycyjnych i współczesnych.

Przy okazji przypominamy też o New Territories - międzynarodowym festiwalu "żywej sztuki" w Glasgow, który rozpoczyna się już w środę (6 lutego) i potrwa do 8 marca, o znakomitym Glasgow Film Festival (14 - 24 lutego), Inverness Music Festival (18 lutego – 6 marca), International Festival on Middle Eastern Spirituality & Peace w Edynburgu (1 – 11 marca), International Comedy Festival (Glasgow, 6 – 23 marca), o objazdowym French Film Festival (7 - 20 marca w Edynburgu, Glasgow, Aberdeen, Inverness i Dundee), o festiwalu poezji STAnza w St Andrews (12 – 16 marca), oraz o Annual Niel Gow Festival (Dunkeld & Birnam, 14 – 16 marca) celebrującym życie i twórczość legendarnego skrzypka Perthshire.

Wszystkich wielbicieli sztuk plastycznych zapraszamy do Glasgow na Glasgow Art Fair (27 – 30 marca) - największy poza Londynem targ sztuki, na którym wystawiane będą prace z ponad 40 galerii z terenu Wielkiej Brytanii i Europy i w którym udział weźmie 1000 artystów. George Square stanie się na kilka dni najlepszym w Szkocji miejscem do zakupu, sprzedaży bądź jedynie oglądania owoców twórczej pracy plastyków.

Tym, którym w głowie raczej szukanie pracy niż rozrywka, przypominamy, że od 21 do 23 lutego w Glasgow potrwają Hot Jobs Glasgow 2008 - największe w Szkocji targi pracy, a 9 lutego w Edynburgu The 18-30 Enterprise Show – warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości, skierowane do młodych i dynamicznych, którzy zainteresowani są założeniem własnego biznesu.

Więcej szczegółów w naszym Kalendarzu Wydarzeń.

 

Komentarze 3

Profil nieaktywny
arwenakrol
#104.02.2008, 17:43

Gutek razem z Indiosami? bo przynajmniej tak bylo na ulotce;)

karo77
5 844
karo77 5 844
#204.02.2008, 18:14

eeee, chyba nie z Indiosami tylko z AbradAbem...

Profil nieaktywny
dzapan
#304.02.2008, 19:03

koncertowa Polish - British Music Connection Night (9 lutego).mała korekta ale 10 lutego :)) start 19