Do góry

Sprawdź, czy należy ci się dodatek na energię

Od października w Wielkiej Brytanii zostanie wdrożony program dofinansowania rachunków za gaz i energię elektryczną. Około 28 milionów gospodarstw domowych otrzyma wsparcie w wysokości 400 funtów. Ministerstwo finansów chce przeznaczyć na ten cel 15 miliardów funtów.

Dodatki nie obejmą jednak wszystkich i nie każdy będzie mógł liczyć na te zniżki. Wyjątkami będą przypadki, kiedy:

  • wynajmujesz dom, mieszkanie lub pokój, a rachunek za energię jest wliczony w czynsz, pieniądze trafią do właściciela
  • wynajmujesz mieszkanie, ale rachunki za energię płacisz sam, wówczas zniżka w wysokości 400 funtów zostanie dodana do twojego konta u dostawcy energii
  • nie otrzymają pomocy właściciele przyczep kempingowych i ci, którzy mieszkają na łodziach

Pomoc zaoferowana przez rząd będzie dodana do rachunków od października i rozłożona na sześć miesięcy. Zamiast płatności gotówkowej, pieniądze zostaną przelane bezpośrednio na konto u dostawcy energii.

Nowa zniżka na energię w wysokości 400 funtów zastąpi poprzedni pomysł rządu – pożyczkę w wysokości 200 funtów, która miała być spłacana przez pięć lat od 2023 r.

Wsparcie otrzymają mieszkańcy w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Klienci korzystający z formy płatności typu direct debit lub credit otrzymają pieniądze na swoje konto, podczas gdy ci, którzy mają liczniki prepaid (na kartę), będą mieli pieniądze dodane do licznika lub za pomocą vouchera.

Komentarze 2

omegan
12 787
omegan 12 787
#104.06.2022, 12:03
Trequest
15
#210.06.2022, 20:23

czyli tak naprawde polacy wynajmujacy pokoje dostana £0, natomiast bogacze w tym rodziny rzadowe skorzystaja z tego, tak to jest zaprojektowane daja kazdemu ale nie daja kazdemu