Do góry

Amway. Pranie mózgu...

Temat zamknięty
jmariusz3
19 014
jmariusz3 19 014
13.10.2009, 10:10

Od 12stu lat wstrzymana emisja przez sad, dzisiaj miala byc jego premiera kinowa , ale tez zostala odwolana. Ale jest na youtube

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#113.10.2009, 10:14

Dziekuje. Chcialem zawsze obejrzec, a jak sprawa przycichla zupelnie o tym filmie zapomnialem. Zabieram sie do ogladania. Trzym sie

Profil nieaktywny
Użytkownik
#213.10.2009, 11:00

Dobrze, iż żadne Amwaye nie są w stanie powstrzymać wolonści wypowiedzi:D

Well done dude, za wykopanie tego filmu:DDD

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#313.10.2009, 11:16

Jestem w trakcie 5 czesci, do tej pory rozpoznalem kilka znajomych osob. Kristo, musze przyznac ze bardzo lubie twoje wypowiedzi.

Profil nieaktywny
Użytkownik
#413.10.2009, 11:21

Long live You Tube, fuck big corporations:P

jmariusz3
19 014
jmariusz3 19 014
#513.10.2009, 11:31

film dalej by zalegal na polce, ktos niedopatrzyl procedur odwolawczych od decyzji sadu. Tak jak pisalem dzisiaj miala byc jego premiera kinowa na Warszawskim Festiwalu Filmowym, ale TVP majaca prawa do tego dokumentu wstrzymala jego emisje.

Profil nieaktywny
Użytkownik
#613.10.2009, 12:38

How typical...obejrzałem całość i może z wyjątkiem sceny ze szczurami nie dopatrzyłem się w nim niczego czego Amway mógłby się czepiać, najbardziej interesujące są dane na końcu, że 30 % procent zysku pochodzi z kaset i materiałów szkoleniowych a w rękach 0.02 procent ludzi jest 95% całego zysku korporacji...

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#713.10.2009, 12:53

Mam bardzo podobna obserwacje. Wydaje mi sie, ze wynika to z uplywu czasu. W latach dziewiecdziesiatych mielismy w Polsce wysyp wszelkich akwizytorow, networking marketingowcow itd. Metody manipulacji jakimi sie z wiekszym lub mniejszym powodzeniem poslugiwali budzily we mnie mieszane uczucia. Zdarzylo mi sie nawet byc na takim spotkaniu jak na filmie, choc w bardziej kameralnym gronie i w prywatnym mieszkaniu. Zerwalem kontakt z osoba, ktora mnie na to spotkanie zaprosila, bo nie podzielalem i nie podzielam filozofii, ktora amway proponowal (nie wiem w ktorym miejscu jest teraz).

Dzis film ten stracil dla mnie swoja wymowe i jest bez znaczenia. Ciesze sie jednak, ze go Mariusz wygrzebales.

jmariusz3
19 014
jmariusz3 19 014
#813.10.2009, 13:33

wlasnie, film juz nie ma tej wymowy co 1997 roku, ale...http://www.tvn24.pl/-1,1623683,0,1,nie-pokazemy-filmu-o-praniu-mozgow,wiadomosc.html

jmariusz3
19 014
jmariusz3 19 014
#913.10.2009, 13:33
MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#1013.10.2009, 13:38

Obejrze pozniej, teraz musze wyjsc. Do milego

Profil nieaktywny
madagaskar
#1113.10.2009, 13:39

obejrzałam całe i trochę sie uśmiałam z tego wszystkiego.
Mimo tego, niesmak pozostaje....

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#1213.10.2009, 16:00

Przeczytalem te informacje. Niedawno ogladalem film o praktykach stosowanych przez WALL-MART. Chodzilo o manipulowanie przede wszystkim swoimi pracownikami, przywiazywanie ich do firmy, uzaleznianie. To bylo obrzydliwe. Coz. Pieprzyc korporacje jak wspomnial wczesniej Kristo.

kama79_79
Glasgow
22 709
#1313.10.2009, 16:03

Szkoda, ze nie moge tego teraz zobaczyc...

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#1514.10.2009, 08:39

Mnie "przeraza" ze ci ludzie tak latwo dali sie zmanipulowac, potem mnie juz to tylko smieszy. Odnosze wrazenie, ze wszystkie duze firmy probuja nasladowac metody przedstawione w filmie. I w kazdej firmie znajdzie sie taki klown jak ten co jadl witaminy, czytal rekomendowane ksiazki przez 30 minut a potem okazywal milosc rodzinie.

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#1614.10.2009, 08:57

Max... ze spotkania w Warszawie w Kongresowej (ok 1996-1995,nie pamiętam dokładnie)Amwaya tez zostałam wyproszona...:):):) Ja nie wiem co te sekty i Amwaye do mnie maja osobistego,że nie dadzą mi się z sobą zaprzyjaźnić?:):):) Ja pamiętam klienta który jadł na którymś spotkaniu proszek do prania,by nam udowodnić,że to ekologiczne....Hard core

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#1714.10.2009, 08:58

http://www.youtube.com/user/netheis...

Playlista, na ktorej mozesz obejrzec film szybko, latwo i przyjemnie.

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#1814.10.2009, 09:01

Pamiętam jak na scenę weszła ,,pretendentka do diamenta,, ze szczerbatym uśmiechem ,w dresach i skarpetkach na szpilkach w tle leciało Tiny Turner ,, Simply The Best,, myślałam,że się uduszę ze śmiechu...

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#1914.10.2009, 09:01

@Dorka - :-) To a propos spozywania proszku. Odpowiedz na Twoje pytanie jest zawarta w wypowiedzi jednego z amweyowiczow na poczatku filmu. Mowi on o tym, ze" im czlowiek bardziej inteligentny tym trudniej zrozumiec mu jak to dziala". No wonder! i bynajmniej nie chodzi o to jak buduje sie piramidki ;-)))))

Profil nieaktywny
Ash.
#2014.10.2009, 09:01

Patrzac sie na ten film trzeba troszke zrozumiec amerykanow.
Ten narod ma nieco inne podejscie do zycia niz np europejczycy (zwlaszcza ci wschodni).

Kazda osoba wychowana po wchodniej stronie zelaznej kurtyny (lub tego co z niej zostalo) czuje niechec do tego, ze ktos organizuje za nich zycie, bo wietrzy w tym jakis podstep.
natomiast duzo osob wychowanych w zachodniej kulturze po prostu nie potrafi zyc. Przykladem niech beda osoby wychowane na garnuszku opieki Królowej.

A teraz rzucmy okiem na prace telemarketera. Otrzymuje on podobna dawke wiedzy jak byc skutecznym, tyle, ze nie organizuje mu sie calego zycia. A propagowanie zdrowego trybu zycia nie jest zle - pamietajmy, ze podstawa ameryki jest hamburger z frytkami i cola (wzglednie piwo) - jak mozna byc zdrowym jedzac tylko i wylacznie cos takiego?. Wiec czyzby Amway byl w porzadku? Nie jest, bo nie zwraca uwage na jedna rzecz. Jest to bylo - nie bylo piramida i szaraczki nigdy nie osiagna obiecywanych im dochodow, co moze rodzic depresje - 95% dochodow otzrymuje 0.2% "spolecznosci" (dane z filmu). Nastepna naganna rzecza jest zerowanie na swoich ludziach po przez sprzedaz materialow szkoleniaowych. W filmie padla cena - 16 pln w roku 1997. Jak pamietam wtedy sie zarabialo ok 1000 zl.
Naprawde nie wiem, czy jest ktos w Polsce, kto dobrze z tego mogl zyc.
Podobno rzeczy z Amwaya byly bardzo wysokiej jakosci, ale tez i bardzo drogie.

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#2114.10.2009, 09:03

Biedni ludzie, ale masz rację dużo firm robi szkolenia podobne do Amwaya, szczególnie jak wchodzily firmy ubezpieczeniowe i sprzedawanie ,,filarów,,

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#2214.10.2009, 09:27

W/g Forbes Richard de Vos jeden z zalozycieli amwaya w 2009 roku plasowal sie na 91 miejscu najbogatszych w usa z majatkiem o ile dobrze zapamietalem 4.4 biliona dolkow. I to jest to 0.02%. Zloty czub piramidki ktora zbudowal. Znalem w Polsce jednego diamentowca-byl to oddany strukturze amwaya facio, bardzo dobrze zarabiajacy kolo. Nie dalo sie z nim pogadac, bo nawijal jak ci w filmie ale zyl tylko z amwaya. Znalem tez kilka osob, ktore daly sobie z amwayem spokoj bo nie mogly znalezc chetnych na zakupy. Sam kiedys kupilem taki proszek za 90 pln, ale tylko raz bo moim zdaniem okazal sie taki sam jak te za 20. Poza tym nie chcialem byc nigdy innym czlowiekiem niz jestem i tu jest problem.

Jest bardzo duzo trafnej oceny w Twoim komentarzu Dominik. Dorka, a np. hotele?

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#2314.10.2009, 09:46

też,ale chyba nie aż tak agresywnie (w dobrych hotelach oprócz tego że ci ,,nawijają makaron na uszy,, masz jeszcze szkolenia z alkoholi,mniam, i szkolenia na wyjazdach-kilka dni na koszt firmy,prezenty za sprzedaż itd)

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#2414.10.2009, 09:49

wiesz to tak jak w kościołach różnej maści - jak wciśniesz komuś kit,ze robi coś wyjątkowego -,,spełnia misję,, i należy do ,,elity,, to będzie dla ciebie flaki sobie wypruwał za ,,psi grosz,,:):):)

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#2514.10.2009, 09:51

Szkolenie z alkoholi? Mniam, juz to sobie wyobrazam. Hotel nad jeziorkiem, wszyscy "uwaleni" po 3 godzinnym szkoleniu, zostaly im jeszcze do przeszkolenia koniaki i nalewki. ;-)

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#2614.10.2009, 09:52

Tak masz racje, pewnie tak jest.

dorann74
14 008 343
dorann74 14 008 343
#2714.10.2009, 09:54

Max nie tak łatwo..trzeba było byc twardzielem,bo czasem po szkoleniu zdarzyło się ,,iść za bar,, na kilka godzin , ale jaka fantazja była w ,,dziale drink,,:):):)

bladteth
1 620
bladteth 1 620
#2814.10.2009, 09:55

Gdyby Amway był tak koszmarną korporacją, o której tu piszecie, to już dawno by się rozpadł. Historia jednak pokazuje, że firma ma się dobrze a wszystkie sprawy w sądzie oskarżające Amway o stosowanie "piramidalnego" rozwiązania, skończyły się na jej korzyść.

MaxFrost
Dunfermline
2 677 63
#2914.10.2009, 09:59

To dobrze. Ale i tak nic od ciebie nie kupie :-)

Profil nieaktywny
Ash.
#3014.10.2009, 10:00

tylko i wylacznie dlatego, ze piramidy to dysponowanie wlasnym majatkiem. Tutaj to test tylko zysk od sprzedazy.
Ale w filmie podano, ze 30% ich dochodow pochodz z materialow szkoleniowych. Moge sie mylic, ale one sa chyba obowiazkowe. I to juz zaczyna pachniec przekretem.

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis