A co do zarzutu niemożliwości głosowania w referendum przez Szkotów mieszkających poza Szkocją.
Odpowiedź bardzo prostą – bo nie są na liście wyborców w Szkockiej Komisji Wyborczej (Scottish Electoral Commussion).
Głosują ci co są na niej. Wiec urko jak na niej nie jesteś, to się nie martw, nie zagłosujesz. Podejrzewam, że nawet jak byś dostał karty, to i tak nie wiedziałbyś co z nimi zrobić (zakładam opcję pocztową).
urko
05.03.13, 19:27
Znalazła się niestety wśród Polaków mieszkających w Szkocji grupa nieodpowiedzialnych "aktywistów", którzy tu na emito, jak i na FB, próbują namawiać Polaków do opowiedzenia się w referendum niepodległościowym po którejś ze stron. ...
...Moja propozycja: nie bierzmy udziału w referendum, dajmy Szkotom zdecydować w tej bardzo ważnej dla nich sprawie.
szanowny urko ,to też jest namawianie .
oj cięzko niektóry przełknąć ślinę, no to sobie wyobraźcie co w Londynie wyczyniają.
Szkocja to bogaty kraj, wspomagajacy wiekszego biedaka z południa
(no tak teraz zaczną lecieć gromy na mnie że populizm uprawiam - ale argumentuje już od dawna i w odpowiedzi mam wybitnie wyczerpujące argumenty cyt. "idiota", "sperdalaj" itd.).
Panie "Idiota", Panie "spierdalaj" i inni oraz inne opdobne:
Dobranoc :)
p.s.
poczytajcie trochę
maciaaasss
#339 | Dziś - 01:28
w czasie recesji rzad w londynie udzielil pomocy finansowej RBS i BoS wiekszej niz cala szkocja do kupy wzieta,bez tych dotacji te banki by padly.wiec jak ta szkocja jest taka bogata to czemu sami sobie niepomogli tylko zebrali w londynie.
nastepny przyklad ze nie masz pojecia o czym piszesz,doedukuj sie bo robisz z siebie tylko idiote
Szkocja w UE czy poza nią?
Sprawa wydaje się rozstrzygnięta. Mimo, że rząd szkocki cały czas twierdzi, że po uzyskaniu niepodległości będzie w UE, to przedstawiciele instytucji europejskich twierdzą inaczej. Sytuacja jest analogiczna do tej w Katalonii. We wrześniu br. najpierw rzecznik prasowy Komisji Europejskiej Olivier Bailly oznajmił, że Szkocja nie będzie w UE dopóki nie przejdzie od nowa całej ścieżki przystąpienia w struktury europejskie. Następnie twierdzenie to poparł dwa miesiące później szef KE Jose Manuel Barroso, mówiąc, że każdy region, który uzyskał byt autonomiczny, będzie traktowany jakby nigdy nie był w Unii.
rumpi przeczytaj cały temat ze zrozumieniem, i ten co zalożyłem wczesnije, o bankach napisąłem juz dużo
a gówno co piszesz powyzej juz w ogóle mnie rozwala,
podstawę trakatową prosze?
nie ma takiej
catolnia to region, a szkocja to kraj - który 300 lat temu wszedł w unie z anglią i to duuuuża rożnica
bełkot to ty stary siejesz, bo nawet nie masz pojecia o czym piszesz, a wypowiedż Baroso nie dotyczyła szkocji co sam powiedział, a ty głąbie nie doczytałeś, (kilka postów wyzej wyjaśniłem casus Szkocji który będzie precedensem
londyn ze swojego fopa o 14 tyś. traktatów też się wycofał po cichu, no ale do tepaka to nie dociera, czy z wami trzeba naprwade ja z gownem jechać abyście zaczeli normalnie dyskutować
I skro z ciebie taki znawca UE to Powidz mi dlaczego nie widzisz problem ze UK chce wyjsc z UE i ciągnąć za sobą prounijną Szkocję
Aaaaa nie wiedziałeś, teraz szybko będziesz doczytywał o co komon
#346
powiedzial ten, ktory potrafi pisac:
wczesnije
napisąłem
trakatową
catolnia
naprwade
ja z gownem
skro
Powidz
dlaczego nie widzisz problem
zaledwie w jednym wpisie (#345). o interpunkcji i gramatyce nie wspomne.
wroc do podstawowki, naucz sie podstaw jezyka ojczystego, potem probuj zdobywac sprzymierzencow swoich przekonan.
poki co, nie da sie tego czytac.
Pominę kwestię samej niepodległości, bo głowię się jakie zająć stanowisko od miesięcy. Muszę szybko skoczyć po trochę lektur i może zadam parę pytań w tematach, w których czuję się słaby na umyśle. Ale. Też nie lubię agitatorów. Jak można angażować się w sprawy, o których nie ma się pojęcia? To znaczy wiem, rozumiem - prawo głosu itd. Ale w tej konkretnej sytuacji czuję się jak totalny ignorant - skąd płynie łatwość z jaką podejmujecie wasze decyzje?
MGeneralnie nie przemawiają do mnie argumenty ludzi, którzy walą więcej byków w jednym zdaniu niż średnio niedorozwinięty sześciolatek, z każdym postem coraz mocniej tupią nóżką i zaczyna się im "ulewać".
A argumenty typu "Alex S. powiedział że" nie są już nawet głupie, lecz po prostu dziecinne.
Maciaaasss, czy ja ciebie proszę o otwieranie mi oczu? Zajebiaszczo mi się żyje w mojej "nieświadomości" i zapewniam cię, że nadal będzie mi się tak zajebiaszczo żyło- byle dalej od rozmaitych fanatyków z poczuciem misji. Założymy się? :)
aniela1102
#310 | Wczoraj - 23:04
ty mi nic nie musisz tłumaczyc...ci ...mniejszego kalibru... powinni sobie zdawac sprawe z tego ze dostaną po nosie jak tylko powiedza o jedno słowo za dużo "w imieniu"
_______________________________
Trwają przymiarki do umieszczenia podobizny Prezesa w gabiecie figur woskowych Madame Tussaud. Z powodu chwilowego braku wosku pierwszy, prototypowy odlew wykonano z nieco mniej szlachetnego materiału, co najbardziej zainteresowało budzące się właśnie do życia muchy oraz inne robactwo, które na wiosnę wychodzi spod przydrożnych kamieni. Prezes wyszedł bardzo opalony... ponoć tak już ma pozostać- w czasach kryzysu rozrzutnością byłoby wykonanie kolejnego odlewu, zwłaszcza że mogłoby się okazać, iż Prezes jest pusty w środku.
Znalazła się niestety wśród Polaków mieszkających w Szkocji grupa nieodpowiedzialnych "aktywistów", którzy tu na emito, jak i na FB, próbują namawiać Polaków do opowiedzenia się w referendum niepodległościowym po którejś ze stron. Jedyne co możemy na tym skorzystać, niezależnie od tego po której stronie się opowiemy, to liczne grono wrogów wśród tubylców; Szkoci sami są w tej sprawie mocno podzieleni.
Przyjechałem tutaj 6 lat temu, żeby spokojnie żyć i pracować, a nie mieszać się do polityki i/lub decydować o przyszłości Szkotów, którzy mieszkają tu od pokoleń. "Aktywiści" dają się rozgrywać lokalnym politykom, którzy będą nas (i innych imigrantów) próbować wykorzystać jako 'mięso wyborcze'. Jestem absolutnie przekonany, że "aktywiści" robią polskiej społeczności w Szkocji tzw. "niedźwiedzią przysługę"... chciałbym wierzyć, że nieświadomie, ale wiele wskazuje na to, że sami chcą coś na tym ugrać.
Moja propozycja: nie bierzmy udziału w referendum, dajmy Szkotom zdecydować w tej bardzo ważnej dla nich sprawie.
P.S. Ja tu zostaję bez względu na to, która opcja zwycięży... chyba, że zajdą jakieś nowe okoliczności.