Do góry

Turystyka UK

Weekend pod Londynem: Bodiam Castle

Plan na niedzielę dla Londyńczyków? Niecałe półtorej godziny jazdy samochodem na południe od Londynu znajduje się jedna z najdziwniejszych atrakcji turystycznych wschodniej części hrabstwa Sussex: ogromny, otoczony fosą z wielkimi karpiami koi, zamek z czterema basztami i wąską kładką biegnącą do bramy twierdzy. Po przejściu przez bramę i minięciu murów, zachowanych prawie w idealnym stanie, wchodzimy na zamkowy dziedziniec, na którym... nie ma nic. Taki jest właśnie Bodiam Castle.

Bodiam Castle, fot. Antony McCallum, CC BY-SA

Romantyczna Kornwalia na weekend

Powiedzmy sobie szczerze: Anglia nie stanowi zbyt atrakcyjnego celu turystycznego. W porównaniu z innymi wyspami kalibru Dominikany czy Bali, Anglia wypada dosyć... mgliście i ponuro. A co jeśli okaże się, że w Anglii także znajdą się piękne miejsca na spędzenie romantycznego weekendu?

Opactwo westminsterskie

Średniowieczna świątynia, której oficjalna nazwa brzmi The Collegiate Church of St Peter, zajmuje w historii Anglii i świadomości jej mieszkańców miejsce bez wątpienia szczególne. Jej sława wynika nie tylko z niewątpliwego piękna jej bryły i wnętrz – znana jest przede wszystkim jako miejsce koronacji i pochówku brytyjskich władców.

Historia