Do góry

szkola

Dzień Otwartych Drzwi w szkole w Motherwell

W sobotę, 5 czerwca 2010 r. w godz. od 12.00 do 14.00 odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi dla wszystkich zainteresowanych edukacją w Szkole Języka Polskiego i Kultury w Motherwell.

W programie Dnia Otwartych Drzwi:
Grupa I i II weźmie udział w grach i zabawach edukacyjnych
Grupa III i IV będą uczestniczyły w kampanii pt."Dziecko w sieci."

Dyrektorzy manipulują głosem uczniów

Związek zawodowy nauczycieli NASUWT uważa, że uczniowie są w nieodpowiedni sposób angażowani w badania dotyczące pracy ich nauczycieli – pisze BBC.

Zdaniem związku panele, gdzie uczniowie oceniają swoich nauczycieli, są nadużywane przez dyrektorów. Delegaci związku głosowali anonimowo w ankiecie dotyczącej ewentualnych strajków w miejscach, gdzie miały miejsce nadużycia.

Darmowe posiłki dla uczniów

Rząd Szkocki ogłosił, że każde dziecko uczęszczające do trzech pierwszych klas szkoły podstawowej będzie otrzymywać darmowe posiłki – podaje serwis BBC.

Posunięcie poprzedzał roczny plan pilotażowy w Glasgow, West Dunbartonshire, East Ayrshire, Fife oraz Borders. W przedsięwzięciu, na które wydano pięć milionów funtów wzięło udział 35 000 uczniów. Podczas pilotażu konsumpcja posiłków szkolnych wzrosła z 53% do 75%.

Zanim dziecko pójdzie do angielskiej szkoły...

Przygotowanie dziecka do pójścia do angielskiej szkoły, przedszkola to bardzo ważna kwestia. W przypadku dzieci emigrantów staje się sprawą zasadniczą, niezbędną, najważniejszą. Tylko jak to zrobić ? – pytają rodzice.