Do góry

11-letni Kacper jest jednym z najlepszych zawodników kartingu

Puchar Super One BKC to jedne z najpopularniejszych w Wielkiej Brytanii zawodów kartingowych. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa to zresztą jedne z nielicznych zawodów w ogóle. Na szczęście dla zawodników i fanów kartingu, doszły do skutku.

Kacper Tomalewski. Fot. Facebook

Ich niekwestionowanym zwycięzcą w grupie wiekowej 8-13 lat został 11-letni Kacper Tomalewski. Młodziutki Polak mieszka z rodziną w Szkocji, a 11 lat skończył zupełnie niedawno, bo 20 lipca.

Podczas turnieju Whilton Mill International Kart Circuit mały Polak zdobył aż dwa puchary. Podczas sobotnich zawodów – złoty, a w niedzielę – srebrny.

Dzięki kolejnym zwycięstwom Kacper prowadzi w klasyfikacji generalnej. Ma 40-punktową przewagę nad drugim w kolejności zawodnikiem. To mu daje mocne prowadzenie w tabeli

– cieszy się Rafał Tomalewski, tata Kacpra.

Trzeba przyznać, że ten rok, mimo szczególnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, jest dla Kacpra wyjątkowy. Na każdych zawodach zdobywa jakieś trofeum.

Na początku lipca Kacper został zwycięzcą pierwszej rundy Super One Series BKC na torze w Clay Pigeon w południowej Anglii. Okazał się tam najszybszy w kategorii Honda Cadet i już tam objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W ten sposób okazał się drugim Polakiem, który wygrał rundę tego najstarszego cyklu kartingowego na Wyspach Brytyjskich. W Ubiegłym roku zwycięzcą Super One okazał się Maciej Hamera.

Kolejne jazdy czekają małego Polaka już za cztery tygodnie na torze w Shenington.