Do góry

Ośmioletni Kacper w trójce najlepszych gokartowców w UK

Kacper Tomalewski, mały polski gokartowiec spod Glasgow, świętuje kolejne sukcesy na brytyjskich torach. Ośmiolatek zajmuje obecnie drugie miejce w klasyfikacji generalnej w grupie „BKC Intercart Honda Cadet” dla dzieci w wieku 7-10 lat. Mały Polak ściga się w nowej kategorii zaledwie od kilku miesięcy. Wcześniej Kacper jeździł z najmłodszymi dziećmi, w przedziale wiekowym 5-7 lat. Bilans jego dotychczasowej kariery to ponad 20 medali, pucharów i wyróżnień.

Kacper Tomalewski na torze Whilton Mill w gokarcie zasponsorowanym przez markę Breck.

W nowej grupie BKC jednak wyzwania są zupełnie inne. Jak wyjaśnia Rafał Tomalewski, tata i trener małego kierowcy, Kacper w grupie 7-10 lat jeździ od jej utworzenia w lutym tego roku. Dodatkowo od października 2017 roku startuje w grupie dla dzieci 8-12, gdzie ściga się z dużo starszymi zawodnikami: „Baliśmy się tego przejścia. Teraz Kacper jest jednym z najmłodszych dzieci w grupie, brakuje mu doświadczenia starszych kolegów. Nie ustępuje im jednak pod względem techniki i intuicji na torze” – mówi Tomalewski.

Start w zawodach BKC to jednak nie tylko większe silniki i ostrzejsza konkurencja – to także droższe maszyny i rosnące koszty. Roczne uczestnictwo w zawodach BKC to nakłady rzędu ok. 30 tys. funtów – na zakup sprzętu i strojów, sfinasowanie dojazdów na zawody, pokrycie wpisowego. Jednym ze sponsorów Kacpra w tym roku została polska marka Breck. Breck specjalizuje się w produkcji światowej jakości klocków hamulcowych do samochodów osobowych i dostawczych. Stawia na najwyższą jakość produktu i 100 proc. bezpieczeństwo. Breck zasponsorował już m.in. zakup kombinezonu sportowego i kasku dla Kacpra. Wsparcie firmy pozwoliło też na zakup nowego, lepszego gokartu.

Kacper Tomalewski na torze Whilton Mill w gokarcie i stroju zasponsorowanym przez markę Breck.

Jak mówi Rafał Tomalewski: „Bez wsparcia sponsorów nie bylibyśmy w stanie ścigać się na wymaganym poziomie. Nagrody dla zwycięzców są na tym etapie symboliczne. Pomoc ze strony marki Breck pozwala Kacprowi stawać w szranki na równi z konkurencją”.

Właścicielem marki Breck jest firma Lumag, która w swoim portfolio posiada ponad 500 produktów dostosowanych do różnych modeli pojazdów. Lumag co roku sprzedaje na całym świecie ponad 8 milionów klocków hamulcowych. Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.breck.pl.

Kacpra w najbliższym czasie oglądać będzie można na torach w Lydd i GYG. Jak mówi: ściga się, bo lubi wygrywać. W przyszłości chciałby zostać kierowcą F1 lub F4. Jego postępy oraz wideo, w którym brytyjski komentator przyrównuje Kacpra do Roberta Kubicy, można śledzić na fan page’u na Facebooku lub przez konto Kacpra na Instagramie.

Czytaj także na Emito.net: