Do góry

Polsko-brytyjski grill: warsztaty z Wawrzyniakiem w Peterborough

Żeberka wołowe, kurczak i wędzone kiełbaski – m.in. takimi specjałami uraczy gości polsko-brytyjskiego grilla w tę sobotę Damian Wawrzyniak, polski kucharz-celebryta z Wysp.

Wawrzyniak polską kuchnię promował już w brytyjskiej telewizji, założył restuarację z kuchnią fusion w Peterborough, a w ubiegłym miesiącu gotował w Gdańsku dla pary książecej podczas wizyty Williama i Kate w Polsce. W warsztatach polsko-brytyjskiego grillowania mogą wziąć udział wszyscy chętni.

Zachęcając do udziału w warsztatach na łamach Peteborough Today, Wawrzyniak mówił:

Grill to kwintesencja smaków lata, ale zbyt często oznacza po prostu suche kiełbaski i przysmalone kawałki mięsa. Pasjonuje mnie łączenie starego i nowego, i na zajęciach pokażę jak grillować jak zawodowiec, podzielę się sekretami szefa kuchni, np. jak wybrać dobrą sztukę mięsa, jak dobrze przygotować solankę, jakiej soli użyć do jakiego mięsa. Potem zajmiememy się najlepszymi technikami rozpalania grilla. Na koniec pozostaje udać się do ogrodu na degustację z pełnym talerzem, chłodnym drinkiem i w świetnym towarzystwie.

W warsztatach w restauracji House of Feast w Peterborough może wziać udział osiem osób, koszt to 50 funtów od osoby. O innych projektach polskiego szefa można przeczytać na Facebooku.

Komentarze 2

Profil nieaktywny
Detektor
#110.08.2017, 18:26

A może Okrasa i ryneczek Lidla.

LunaticSoul
3
#210.08.2017, 22:52

Przeczytalem " z Warzywniakiem"... :|