Do góry

Przesyłarka.pl – paczki można wysyłać jak przed Brexitem

Pamiętacie jak sprawnie, szybko i tanio wysyłało się paczki do Polski i do Wielkiej Brytanii przed 2021 rokiem? Później przyszedł Brexit i transport skomplikował się. Firmy kurierskie nie były przygotowane na zmiany w formalnościach celnych i przepisach celnych. Panował wielki chaos dodatkowo wzmacniany przez pandemię.

Po kilku miesiącach sytuacja ustabilizowała się na chwilę, po to, żeby przyjąć kolejną minę, jaką były zmiany w VAT w transporcie między krajami spoza Unii Europejskiej. Rynek ponownie odnotował tąpnięcie. Firmy kurierskie pokroju DPD wycofały się z transportu drogowego, a te, które woziły paczki, miały spore opóźnienia w ich odprawach i doręczeniach.

tekst alternatywny

Paczki były drogie, transport wydłużał się, a niepewność, co do opłat celnych spowodowała, że wiele osób wstrzymywało się z wysyłką paczki do bliskich i znajomych.

Cała ta sytuacja odbiła się na osobach indywidualnych wysyłających paczki do Anglii, Szkocji i innych części Zjednoczonego Królestwa, a le też z Wysp do Polski, a tym samym spowodowała wiele trudności pośrednikom kurierskim, takim jak Przesyłarka.pl, którzy są zależni od przewoźników międzynarodowych.

Sytuacja wymusiła redukcje kosztów, zwolnienia i ciągłą walkę o szybką, przystępną cenowo i niezawodną usługę na kierunku Polska – Wielka Brytania – Polska. Nie raz chcieliśmy odpuścić, poddać się. Sprzedać firmę i zacząć coś nowego. Ileż można stawiać czoło przeciwieństwom losu, rynkowi, sytuacji politycznej i zdrowotnej.

Tysiące telefonów od naszych Klientów z pytaniami o wysyłkę paczek i wielka potrzeba transportu towarów między Polską a UK dawała nam wiarę i siłę, że sytuacja musi się zmienić, a usługa wrócić do formy sprzed Brexitu. To Wy pomogliście nam przetrwać.

Rok 2022 rozpoczął się dla Przesyłarki stabilnie. Mieliśmy stałą liczbę Klientów, dobrą usługę w rozsądnej cenie i… ponownie przyszło załamanie. Zawirowania na rynku ropy, rosnąca inflacja i wybuch wojny w Ukrainie spowodował ciągłe podwyżki stawek w firmach kurierskich oraz wzrost opłaty paliowej, który znacząco wpłynął na ceny, jakie mogliśmy Państwu zaoferować.

W końcu, po wielu próbach, błędach, porażkach i sukcesach możemy powiedzieć, że wysyłka paczek do Anglii i z UK do Polski wróciła do czasu sprzed Brexitu.

Ceny paczek do Anglii i do Polski

Udało nam się wynegocjować nową umowę z firmą UPS i dzięki temu paczki do Polski o wadze do 19 kg wyślesz już za 129,89 zł, a za przesyłki w przedziale 20 – 30 kg zapłacisz 136,99 zł.

Za paczki do Wielkiej Brytanii zapłacisz najtaniej w firmie DHL – 115,49 zł za 9 kg paczkę i 137,49 za 30 kg przesyłkę. Ceny wróciły więc do tych sprzed 2021 roku.

tekst alternatywny

Czas transportu na kierunku Polska – UK - Polska

W maju odnotowaliśmy rekordy, jeśli chodzi o czas transportu paczek z Polski do UK i z UK do Polski w usłudze UPS. W ponad 95 proc. paczki były doręczane 3-go dnia roboczego. Taki czas doręczenia miały tylko niektóre przesyłki przed Brexitem! Więc w tym obszarze również możemy mówić o sukcesie.

Odprawa celna

Nasz Klient nie musi martwić się odprawą celną. Wszystkie dokumenty przygotowujemy zgodnie z ustaleniami z agencjami celnymi firm kurierskich. Twoim zadaniem jest jedynie wydrukowanie dokumentów i etykiet i naklejenie ich na paczkę zgodnie z otrzymaną od nas instrukcją. Dodatkowo wysyłamy dokumenty celne do urzędów celnych w formie elektronicznej, aby zapewnić ciągłość transportu i dostaw.

Zdarzają się sytuacje, kiedy agent celny błędnie oznaczy przesyłkę i zostaje ona wstrzymana na kilka dni. Interweniujemy wtedy i działamy, aby jak najszybciej zwolnić paczkę do doręczenia. Wyjaśniamy nieprawidłowości i naprawiamy problemy, które mogły wyniknąć w czasie transportu.

Wartość towaru

Wartość towaru wysyłanego z Wielkiej Brytanii do Polski może być dowolna, jednak w deklaracji celnej nie może ona przekroczyć 200 zł, a z Polski na Wyspy deklaracja nie może przekroczyć 675 zł. Na palcach jednej ręki możemy wymienić sytuacje, kiedy agencja celna podważyła wycenę zadeklarowaną przez klienta. I była to zawsze zasadna decyzja, ponieważ wysyłając 50 sztuk słuchawek o wartości 1 zł jako prezent, to jednak trochę podejrzane lub 30-kg paczkę o łącznej wartości 2 zł. Twój towar może być warty 5, 10, 50 lub 200 zł – to Ty decydujesz, jednak zachowaj rozsądek.

Zapewne zastanawiasz się, co w sytuacji, kiedy paczka ulegnie uszkodzeniu. Deklaracja wartości celnej jest niezależna od wskazania wartości towaru do ubezpieczenia. Dokładny opis znajdziesz przy każdej firmie kurierskiej na stronie Przesylarka.pl. Dodatkowo nasz formularz nie pozwoli Ci przejść dalej, jeśli wartość deklaracji przekroczy dopuszczalny limit. Uważaj jedynie przy wysyłce kilku paczek. Wówczas sam musisz podliczyć wartość towaru we wszystkich paczkach wysyłanych do jednego odbiorcy lub skierować każdą paczkę na ten sam adres, ale do innego adresata.

Zawartość paczki do UK i paczki do Polski

Brexit spowodował zmiany odnośnie do tego, co możesz, a czego nie możesz wysłać w paczce. Zawsze zabronione było wysyłanie przetworów i żywności, jednak o ile przed Brexitem przymykano na to oko, o tyle od 2021 roku przetwory, mięso i towary odzwierzęce są zabronione. Możesz je wysłać na własne ryzyko, ale nie wpisuj tego typu towarów w formularzu zamówienia.

Agent celny nie przepuści paczki z kiełbasą żywiecką. Nasz Dział Obsługi Klienta również czuwa nad Twoim zamówieniem i jeśli zauważymy towar, który nie powinien być wysłany – skontaktujemy się z Tobą i poinstruujemy, co zrobić. Wciąż możesz wysyłać żywność suchą, czekolady i słodycze, ale nie pierogi i barszcz.

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać paczkę do Polski lub z Polski do Anglii, a nie znajdziesz odpowiedzi w tym tekście – skontaktuj się z nami. Pomożemy.

Gratulacje – dobrnąłeś do końca. Mam dla Ciebie prezent – dodatkowy rabat na paczki do Polski i z Polski do UK. Wpisz w formularzu zamówienia hasło: WysyłamJakPrzedBrexitem.

Powodzenia.