Do góry

Wizyta konsula generalnego w ośrodku deportacyjnym Campsfield House

Krzysztof Grzelczyk, konsul generalny RP w Londynie, 10 lutego spotkał się z Polakami przebywającymi w ośrodku deportacyjnym Campsfield House, Oxfordshire.

Kilkugodzinne rozmowy okazały się  bardzo potrzebne i istotne z punktu widzenia zarówno obywateli polskich przebywających w ośrodku, jak i urzędu konsularnego w Londynie – głosi oficjalny komunikat Ambasady RP w tej sprawie.

Konsul Generalny RP w Londynie, Krzysztof Grzelczyk. Fot. UrsaKulaEs / CC SA 4.0

Po spotkaniu z Polakami konsul rozmawiał z przedstawicielem służb imigracyjnych oraz zarządcą ośrodka, którzy zapewnili o podjęciu natychmiastowych działań zmierzających do poprawy ogólnych warunków bytowych (w tym prac modernizacyjnych instalacji wodno-sanitarnych), dostępu do usług medycznych oraz informacji w języku polskim na temat obowiązujących procedur.

W ośrodku deportacyjnym Campsfield House przebywa obecnie 10 Polaków. Szybkie działania były konieczne w związku ze stanem zdrowia jednego z nich. Konsulat podejmie również czynności w związku ze sprawą obywatela RP przebywającego w ośrodku od ponad siedmiu miesięcy, mimo że padł ofiarą przestępstwa handlu ludźmi.

Konsul Generalny RP w Londynie planuje kolejne spotkania również w innych ośrodkach deportacyjnych, w których przebywają obywatele polscy.

Komentarze 2

astroman
7 822
astroman 7 822
#115.02.2017, 20:26

To był podstęp.

Wszedł i już nie wyszedł, teraz czeka na samolot jak inni ;).

zartowalem
24 297 48
zartowalem 24 297 48
#216.02.2017, 11:32

7 miesiecy w czysccu...