Do góry

Wyjątkowa IV edycja Polish Heritage Days

W ramach tegorocznej edycji Polish Heritage Days, którą w sobotę 2 maja o godz. 11:00 zainauguruje na żywo na swoim profilu na Facebooku Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki, w mediach społecznościowych odbędą m.in. takie wydarzenia jak pokaz sztuki „Intruz” Remiego Rachuby, koncert muzyki chopinowskiej w wykonaniu zdobywcy międzynarodowych nagród Artura Haftmana, opowieść o historii dywizjonu 307 czy konkursy związane z motywem przewodnim tegorocznego PHD – 80. rocznicą bitwy o Wielką Brytanię.

Z kolei Dorset Polish Centre zachęca wszystkich do dekorowania domów, balkonów, okien i ogrodów na biało-czerwono, zachęcając do dzielenia się zdjęciami w weekend.

W sobotę 2 maja na profilach Ambasady RP w Londynie na portalach społecznościowych Facebook i Twitter rozstrzygnięty również zostanie konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Moja Polska”, do którego zgłoszono ponad 100 prac.

#PLHeritageDays

Ambasada zaprasza do dzielenia się na facebookowych profilach ambasady i Polish Heritage Days wydarzeniami organizowanymi w ramach tegorocznej edycji PHD, używając hasztagów #PLHeritageDays i #PolesinUK! Zachęca również do korzystania z okolicznościowej nakładki na zdjęcie profilowe z logiem inicjatywy, którą można znaleźć na Facebooku.

„Polish Heritage Days to inicjatywa mająca na celu świętowanie i promowanie przez zamieszkałych w Zjednoczonym Królestwie Polaków – przy okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Flagi RP przypadających 2 maja, jak i Święta Konstytucji 3 Maja – polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, oraz podkreślenie pozytywnej roli, jaką wielotysięczna polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie. Zeszłoroczna edycja akcji dotarła do 73 miejscowości w Wielkiej Brytanii, w których łącznie odbyło się ponad 130 wydarzeń dedykowanych polskiej kulturze, nauce, tradycjom i sportowi, w których wzięło udział ponad 80 000 uczestników.

Oficjalnym symbolem inicjatywy jest biało-czerwona szachownica lotnicza, która była symbolem używanym przez polskich pilotów walczących w bitwie o Wielką Brytanię, a obecnie, dzięki działaniom promocyjnym Ambasady RP w Londynie, stała się znakiem rozpoznawczym Polaków w Wielkiej Brytanii.

Komentarze 3