Serwisy tematyczne
Strona głównaPoradnikiZdrowieZdrowie dziecka › Ochrona wzroku dziecka

Ochrona wzroku dziecka

Ostatnie uaktualnienie sekcji: 27/11/2009
 

Opiekę nad wzrokiem dziecka możesz zacząć od jego najmłodszych lat. Im wcześniej zostanie rozpoznany problem, tym skuteczniej można mu zaradzić. Sprawdź, kiedy i gdzie w Wielkiej Brytanii przeprowadzane są badania okulistycznie dla dzieci oraz jakie wiążą się z tym koszty.

Kiedy i gdzie zbadać wzrok dziecka?

Wzrok dziecka badany jest w kilka tygodni po urodzeniu, a następnie gdy maluch rozpoczyna edukację – około 4 roku życia. Jeśli w międzyczasie wystąpią jakieś problemy ze wzrokiem dziecka, lub jeśli członkowie Twojej rodziny mają problemy okulistyczne, porozmawiaj ze swoim lekarzem ogólnym (GP). Wzrok dziecka zawsze możesz zbadać u lokalnego okulisty lub optyka badającego wzrok (optometrist).

Ostatnie uaktualnienie tematu: 27/11/2009
Bezpłatne badania

Dzieci poniżej 16 roku życia oraz młodzież poniżej 19 roku życia ucząca się w pełnym wymiarze godzin mają prawo do bezpłatnych badań wzroku w ramach publicznej służby zdrowia NHS.

Ostatnie uaktualnienie tematu: 27/11/2009
Jeśli dziecko potrzebuje okularów

Dzieci, które były zbadane w ramach NHS, dostaną voucher uprawniający je do zniżki na okulary. Do wyboru jest wiele różnego rodzaju oprawek – praktycznych i jednocześnie modnych. Dzieciom poleca się plastikowe soczewki, które są lżejsze i bezpieczniejsze, niż te szklane.

Dzieci poniżej 16 roku życia mogą liczyć na dofinansowanie nowych okularów na wypadek złamania lub zaginięcia starych. Wystarczy pójść do optyka, który bada wzrok w ramach NHS i poprosić o odpowiedni formularz (w zależność od tego czy chcesz naprawić okulary dziecka, czy uzyskać dla niego nowe). Jeśli skorzystasz z usług innego optyka, niż ten który dostarczył pierwsze okulary dla dziecka, weź ze sobą oryginał recepty, na podstawie której były one kupione.

Ostatnie uaktualnienie tematu: 27/11/2009
Soczewki kontaktowe dla dzieci

Do dziecka należy decyzja, czy chce nosić okulary, czy też szkła kontaktowe. Musi jednak umieć samodzielnie je sobie założyć i zdjąć oraz zdawać sobie sprawę z tego, że codziennie trzeba dbać o czystość soczewek. Szczegółowe instrukcje uzyskacie u optyka.

Ostatnie uaktualnienie tematu: 18/10/2009
Fora dyskusyjne
Podyskutuj na tematy dotyczące zdrowia na Forum Zdrowie. Zobacz także Grupy użytkowników w kategorii Zdrowie.
Polecane artykuły:
Zdrowie dziecka w UK Zdrowie dziecka w UK

Po co robić badania, skoro dziecko jest zdrowe...25

Brytyjskie (nie)zdrowie Brytyjskie (nie)zdrowie

Optymistyczne i nieco propagandowe prognozy brytyjskiego rządu zakładają, że w pokoleniu, które teraz przychodzi na świat, co piąta osoba dożyje 100 lat. Dowiedz się gdzie w Wielkiej Brytanii masz szanse na najdłuższe życie.3

Nieprzewidziane wypadki – gdzie szukać pomocy? Nieprzewidziane wypadki – gdzie szukać pomocy?

Gdy źle się poczujemy, skręcimy kostkę, złamiemy palec, wszystkim przychodzi do głowy jedno słowo – pogotowie. To jest dobra odpowiedź, ale zobaczmy gdzie jeszcze możemy szukać pomocy oraz czego możemy się spodziewać.3

Lekarz rodzinny a GP? Lekarz rodzinny a GP?

Od lekarza GP zależy bardzo wiele, jeśli chodzi o nasze zdrowie. Tutaj to on określa całkowity stan naszego zdrowia. Wszystkie dokumenty z badań u specjalistów, ze szpitali itp. trafiają automatycznie do naszej przychodni i lekarza.35

Wypalenie na emigracji Wypalenie na emigracji

Robimy cokolwiek, bo to cokolwiek jest lepsze, niż to coś u nas, w rodzinnych stronach. Psychologiczne konsekwencje takiego zjawiska mogą być takie, że nagle zewsząd słyszymy: "jestem wyczerpany", "nie mam siły", "nic mi się nie chce".5

 
© 2016 Emito.net
O nas Reklama Kontakt Partnerzy Wytyczne dla społeczności Prywatność Regulamin
Information in English: About Advertise Post a free classified ad Contact