Do góry

Historie sukcesu

Polski doktor na brytyjskim ringu

- Teraz, po kilku latach boksowania w Wielkiej Brytanii, czuję się tu lepiej traktowany niż we własnym kraju. Zresztą, co tu dużo mówić, Polska na olimpiadzie w Londynie nie będzie miała nawet jednego boksera – mówi Karol Ozimkowski. 26-letni pięściarz, swego czasu nadzieja polskiego boksu i kick-boxingu, ma nadzieję, że za cztery lata dostanie swoją olimpijską szansę – w Rio de Janeiro.

Karol Ozimkowski fot. Twitter @CarlTheDoctor

Polscy przedsiębiorcy na szkockim rynku

Ponad sto osób wzięło udział w seminarium biznesowym "Polscy przedsiębiorcy w podboju szkockiego rynku", które odbyło się ubiegłym tygodniu w Edynburgu. – W Polsce przedsiębiorca kojarzy się z "hochsztaplerem". W Wielkiej Brytanii z kimś budującym potęgę kraju – tłumaczył Michał Dembiński z Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

W przemówieniu otwierającym konferencję Tomasz Trafas, Konsul Generalny RP w Edynburgu, wyjaśniał, że Polska stała się dla Wielkiej Brytanii bardzo znaczącym partnerem handlowym.

Magiczna nić sióstr Kruszyńskich

Jedno z pierwszych zamówień na ich kreacje pochodziło od Księżnej Diany. Ich stałymi klientkami są arabskie księżniczki oraz światowej sławy śpiewaczki operowe. Mimo sławy siostry Dana i Liliana Kruszyńskie to wyjątkowo czarujące kobiety. Jedną ze swoich kreacji przeznaczą na aukcję charytatywną, która odbędzie się podczas Balu Polskiego 28 stycznia 2012 roku.