Do góry

polak

Poszukiwania rodziny zmarłego Polaka

Interpol próbuje skontaktować się z rodziną młodego Polaka, którego ciało znaleziono w miniony weekend w mieszkaniu w Dundee – podaje “The Courier”.

Ciało dwudziestolatka, którego tożsamość formalnie nie została potwierdzona, znaleziono w piątek 7 listopada w mieszkaniu przy ulicy Strathmartine Road w dzielnicy Coldside.

Młody Polak zginął w Szkocji

Ustalono tożsamość ofiary wypadku drogowego w szkockim regionie Renfrewshire – jest nią 18-letni Polak Cezary Stankowski – informuje serwis BBC.

Do tragedii doszło w sobotę 27 września tuż po północy. Polak był pasażerem samochodu marki Peugeot, który zderzył się z Fordem Mondeo. Wypadek miał miejsce na Darluith Road w Linwood.

Na miejsce wypadku przybyła karetka pogotowia jednak lekarzom nie udało się uratować Cezarego Stankowskiego. Polak zmarł na miejscu.

Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Polak budowlańcem roku w Szkocji

Janusz Jolkowicz mieszkający w szkockim mieście Aberfeldy został laureatem nagrody przyznawanej najlepszym budowlańcom przez organizację Federation of Master Builders – czytamy w dzienniku „The Courier”.

Polak odbierze nagrodę podczas ceremonii, która odbędzie się 24 października w St Andrews, a następnie będzie reprezentował Szkocję w ogólnokrajowym konkursie w Londynie.

Polak studentem roku w Szkocji

Polak został studentem roku University of the Highlands and Islands w Inverness. Artur Steinerowski z Gliwic otrzymał najwyższą nagrodę za wybitne osiągnięcia w nauce – podaje dziennik „The Press and Journal”.

University of the Highlands and Islands (UHI) to zespół 15 uczelni wyższych oraz ośrodków badawczych działających w północnej części Szkocji.

W Szkocji 25-letni Polak doktoryzuje się z zakresu powstawania przedsiębiorstw społecznych na terenach wiejskich w Centre for Rural Health, które jest partnerem UHI.

Z kanału wyłowiono ciało Polaka

Z kanału w hrabstwie West Sussex w południowej Anglii wyłowiono ciało 44-letniego mężczyzny. Policja wstępnie ustaliła, że to ciało Polaka – podaje BBC.

Policyjni nurkowie zostali wezwani w środę przez przechodnich, którzy w kanale płynącym między stacją kolejową w Chichester i Hunston zauważyli ciało.

Wyłowiony mężczyzna miał niecałe 177 cm wzrostu i krępą budowę ciała, wąsy oraz jasnobrązowe, przerzedzone włosy. Ubrany był w białą koszulkę, beżową kamizelkę, niebieskie dżinsy i białe sportowe buty.

Polacy ofiarami ataku w Newent

Dwóch Polaków zostało pobitych w ataku na tle rasowym w Newent w hrabstwie Gloucestershire – informuje serwis BBC.

19-letni Polak, którego tożsamość nie jest znana, został napadnięty przez grupę nastolatków przed jednym z supermarketów.

Polakowi udało się uciec. Ojciec Polaka został również zaatakowany kiedy wyszedł z domu, aby zbadać sytuację. Obaj mężczyźni znajdują się w szpitalu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Szkocja: zawodnik rugby pobił Polaka

Zawodnik rugby Ryan Hogg jest oskarżony o pobicie  do nieprzytomności Polaka w toalecie jednego z nocnych klubów w szkockim mieście Hawick – informuje dziennik „Daily Record”.


To już drugi incydent z udziałem Rayana Hogga, który gra w klubie Hawick Rugby Football Club. Tym razem zajście zostało zarejestrowane na kamerach CCTV.

Dundee: śmierć Polaka

W Dundee zmarł Polak po tym jak został znaleziony na jednej z ulic z poważną raną głowy – podał serwis BBC.


W niedzielę 27 kwietnia taksówkarz znalazł 40-leniego mężczyznę leżącego na ulicy Sandeman w Dundee, który bardzo mocno krwawił.

Polak został zabrany do szpitala Ninewells.