Do góry

Chociaż akademiki to opcja zakwaterowania skierowana przede wszystkim do studentów, zdarza się, że pokoje wynajmowane są także osobom nie związanym z uczelnią – szczególnie w okresie letniej przerwy wakacyjnej.

Aby dowiedzieć się, czy uczelnia oferuje takie pokoje, należy skontaktować się bezpośrednio z akademikami (informacje kontaktowe znajdziesz na stronach poszczególnych uczelni).

W przypadku, gdy starasz się o zakwaterowanie jako student, gdy tylko uzyskasz potwierdzenie przyjęcia na studia, skontaktuj się z sekretariatem w celu uzyskania informacji na temat ubiegania się o miejsce w akademiku. Standard akademików w UK jest zwykle bardzo dobry. Ceny pokojów zwykle obejmują już opłaty za media. Opłaty za akademiki mogą różnić się w zależności od lokalizacji i komfortu

Zaletami akademików są:

Wadami akademików są często:

Z uwagi na wymienione wady wielu studentów w ogóle nie ubiega się o miejsca w akademikach wybierając dzielenie mieszkania wynajmowanego prywatnie. To opcja okazuje się zwykle tańsza i wygodniejsza, ale należy wziąć pod uwagę, że zasady związane z dzieleniem mieszkania nie są tak restrykcyjnie przestrzegane jak w przypadku akademików, co może niejednokrotnie prowadzić do konfliktów ze współlokatorami.

Tu znajdziesz linki do stron rządowych z poradami na temat zakwaterowania studenckiego:

Lubię to  Śledź 

Komentarze