Do góry

O Emito.net

Portal Emito.net jest jednym z największych mediów kierowanych do Polaków w Wielkiej Brytanii. Siłą portalu są wysokiej jakości treści publikowane w formie wiadomości, artykułów i poradników, rozbudowane narzędzia społecznościowe oraz duża i unikalna grupa użytkowników.

Najważniejsze fakty o Emito.net:

  • Emito.net jest kierowane do 1 miliona Polaków mieszkających w UK.
  • Emito.net jest odwiedzane przez 25,000 użytkowników każdego miesiąca, którzy generują w tym czasie 360,000 odsłon stron (dane na 02/2024).
  • 73% odwiedzających Emito.net pochodzi z UK, 22% pochodzi z Polski.
  • Emito.net to najbardziej rozbudowana tablica ogłoszeniowa Polaków w UK w postaci działu Ogłoszeń oraz Katalogu firm. Emito.net to również największa polska społeczność w UK z 4 mln komentarzy.

Emito.net kierowane jest do osób mieszkających w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz zainteresowanych przyjazdem do tego kraju. Użytkownicy Emito.net to ludzie ciekawi świata, przedsiębiorczy, mobilni i korzystający z możliwości, jakie daje zjednoczona Europa. Więcej na temat użytkowników portalu w zakładce Profil użytkownika.

O firmie

Właścicielem Emito.net jest firma Efero LLP zarejestrowana w 2005 roku, z siedzibą w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Zalożycielami oraz właścicielami firmy są Albert Fret i Karol Chojnowski.

Efero LLP powstało nadając podstawy prawne uruchomionej w 2004 roku, tuż po wejściu Polski do Unii Europejskiej, stronie internetowej Edynburg.net. Lokalna strona dla Polaków w Edynburgu szybko ewoluowała i w sierpniu 2005 roku została zastąpiona przez serwis Szkocja.net. Kolejny produkt firmy szybko opanował rozszerzony zasięg stając się największym polskim medium w Szkocji. W czerwcu 2008 roku Emito.net zastąpiło serwis Szkocja.net oferując narzędzia obejmujące zasięgiem całą Wielką Brytanię.