Do góry

Historia Emito.net

Jest maj 2004 roku. Słoneczne popołudnie w centrum Edynburga. Trójka znajomych wyleguje się na trawie w ogrodach tuż pod majestatyczną skalistą górą, z której wyrasta średniowieczne zamczysko. Wokół setki ludzi robią dokładnie to samo. Korzystają z pięknego dnia.

W Edynburgu zaczyna się słyszeć język polski. Już nawet rezygnuje się z zagadywania Polaków usłyszanych na ulicy. Widać, że przybywamy. Każdy z nas jest zadowolony, uśmiechnięty, dumny z podjętego ryzyka wyjazdu. Czujemy, że świat stoi otworem.

„A gdyby tak zrobić forum, na którym Polacy w Edynburgu mogliby umawiać się na imprezy?” - głośno pomyślała Iwona.

Albert i Karol jeszcze tego samego wieczora zaczynają pracę nad Edynburg.net.

Albert i Karol są studentami ostatnich lat sieci komputerowych na uniwersytecie Napier w Edynburgu. Od kilku lat prześcigają się w tworzeniu elementów stron internetowych, które nie mają większego przeznaczenia. Czują, że wraz z nowym projektem ich pasja znalazła cel.

Edynburg.net

9 sierpnia 2004 roku startuje Edynburg.net. Albert i Karol wysyłają link do strony do paru swoich znajomych, którzy wysyłają go do paru swoich znajomych, którzy wysyłają go do paru swoich znajomych… Forum szybko zaczyna żyć. Edynburg.net jest rozbudowywany, pojawia się dział ogłoszeń, pojawiają się artykuły. Edynburg.net szybko rośnie.

Iwona nie tylko umawia się na imprezy, ale już sama je organizuje sprowadzając coraz bardziej znanych wykonawców z Polski.

Edynburg.net zaczynają odwiedzać ludzie z innych miast Szkocji. Pytają o taką samą stronę dla swojego miasta. Albert i Karol długo się nie zastanawiają…

Edynburg.net, online od 9 sierpnia 2004 do 11 lipca 2005.

Szkocja.net

11 lipca 2005 roku startuje Szkocja.net zastępując poprzednią stronę. Nowe rozwiązania bardzo szybko się przyjmują. Statystyki pną się w górę. Przybywa reklamodawców. Zespół osób pracujących nad stroną powiększa się. Serwis tętni życiem. Szkocję.net zna każdy Polak w Szkocji.

Szkocja.net staje się jedną z najczęściej odwiedzanych polskich stron na Wyspach, obejmując swym zasięgiem tylko część kraju.

„Czy możemy zbudować serwis, który będzie najlepszy na Wyspach?” – zaczęli się zastanawiać Albert z Karolem…

Szkocja.net, online od 11 lipca 2005 do 1 czerwca 2008.

Emito.net

1 czerwca 2008 roku startuje Emito.net. Poprzeczka jest postawiona wysoko. Serwis ma oferować rozbudowane narzędzia społecznościowe oraz kompleksowe informacje dotyczące wszelkich aspektów życia na Wyspach. Cel jest jeden: najlepszy Polski Portal w Wielkiej Brytanii.

Emito.net, online od 1 czerwca 2008.

Dziś Emito.net jest jednym z największych mediów kierowanych do Polaków w Zjednoczonym Królestwie. Portal cały czas jest udoskonalany i notuje wzrost użytkowników.

Emito.net swoją pozycję zawdzięcza doświadczonemu zespołowi pracowników portalu, współpracowników i moderatorom serwisów społecznościowych, ale Emito.net to przede wszystkim tysiące użytkowników, którzy poświecili wiele godzin starając się uczynić tę stronę pożyteczną i przyjazną tworząc jej cenną treść.

Emito.net dziś.

Właścicielem Emito.net jest firma Efero LLP zarejestrowana w 2005 roku, z siedzibą w Edynburgu w Wielkiej Brytanii. Założycielami oraz właścicielami firmy są Albert Fret i Karol Chojnowski.