Diana Nowak-Zegadlo - Chartered Psychologist i Clinical Psychologist o spec. Psychologia Kliniczna oraz Seksuologia Kliniczna.
Mecenas Kultury oraz Laureat Konkursu WYBITNY POLAK w SZKOCJI - nagrodzona za realizacje celów i zadań statutowych organizacji oraz za pracę na rzecz naszychRodaków mieszkajacych w UK.
Ambasadorka biznesu oraz Laureat nagrody Gwiazda Biznesu 2021. Współautorka książki „Inspiracje Polek i Polaków na świecie”.
W 2022 Laureat nagrody - "Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej"
W 2023 uhonorowana Odznaką za Zasługi dla Polonii i Polaków za Granicą nadaną przez Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, którą otrzymała z rąk Pana Ministra Jana Dziedziczaka- pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.
Jest współzałożycielem organizacji Polskie Centrum Pomocy Rodzinie w Edynburgu działającej od 2009 roku, prowadzi konsultacje indywidualne, telefon zaufania, porady przez skype/whatsapp, poradnictwo online i punkt interwencyjno konsultacyjny dla par i małżeństw. Posiada wiele wyróżnień i podziękowań za realizacje celów opiekuńczo-wychowawczych i wdrażanie programów profilaktyczno-edukacyjnych wśród dzieci i ich rodzin.
Bierze czynny udział w seminariach naukowych, debatach oraz konferencjach w kraju i za granicą.
Działalność pozarządowa to praca w samorządach lokalnych i w sektorze Organizacji Pozarządowych. Jeste kreatorką społeczności lokalnej, promotorem zdrowego stylu życia, animatorką obrony praw człowieka i godnego życia w rodzinie i w społeczeństwie.
Współpracuje również z NHS- Scotland, Police Scotland, Konsulatem Generalnym RP w Edynburgu oraz wieloma organizacjami.
Pracuje pod stałą, kliniczną superwizją, aby dać swoim pacjentom profesjonalną pomoc i wsparcie jakiego potzrebują.
Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Polonijnego.
Praktyka zawodowa: Szpital Psychiatryczny w Tworkach, Szpital Wolski w Warszawie, Szkoły Specjalne, Świetlice Środowiskowe, Poradnia Psychologiczna.
Konsultacje online dają możliwość konsultacji ze specjalistą bez wychodzenia z domu.
Spotkanie przez skype czy whatsapp jest równoprawną formą kontaktu terapeutycznego. Jak pokazują badania skuteczność pracy z pacjentem nie zmniejsza się w zależności od sposobu kontaktu. W kontakcie terapeutycznym kluczową rolę gra relacja, która powstaje między współpracującymi osobami.