Do góry

ESOL - angielski dla początkujących

ESOL - angielski dla początkujących
Informacje
96 członków
464 wpisów na forum
Data utworzenia: 03.07.11
Administrator: G_14
Opcje
Opis

Jest to grupa dla początkujących użytkowników angielskiego.

**************************************************************

ESOL - English for Students of Other Languages

Kilka słów na początek:

Nauka ESOL oznacza naukę języka angielskiego przez osoby nieanglojęzyczne mieszkające w kraju anglojęzycznym.

Osobnym przedmiotem jest EFL lub ESL, czyli English as a Foreign / Second Language. Oznacza to naukę jezyka angielskiego przez osoby nieanglojęzyczne w kraju nieanglojęzycznym - np. w Polsce.

czyli:

1. Mieszkając w UK, uczymy sie ESOL a nasz nauczyciel posiada kwalifikacje TESOL (Teaching English to Students of other Langugages). Może się również zdarzyć, że uczy nas nauczyciel - ochotnik bez kwalifikacji, którego ojczystym językiem jest angielski. Często nauczycielami ESOL są świeżo upieczeni nauczyciele z kwalifikacjami TESOL / TEFL ( na przykład ja :) a zajęcia odbywają się niekoniecznie w szkole językowej - może to być np. bibilioteka lub lokalny dom kultury (community centre).

2. Mieszkając w Polsce, uczymy się EFL / ESL (oba skróty stosowane są zamiennie) a w szkole językowej uczy nas nauczyciel z kwalifikacjami TEFL.

******************************************************************

A teraz coś o mnie:

Posiadam podstawowe kwalifikacje TEFL / TESOL uzyskane w organizacji TEFL Scotland. Są to kwalifikacje uznawane przez SQA czyli Scottish Qualifications Authority, czyli jestem nauczycielem języka angielskiego jako języka obcego.

******************************************************************