Do góry

Świat

Francuzi rozbijają obóz imigrantów

Setki ludzi koczujących przy porcie we francuskim Calais zostało wyrzuconych z prowizorycznego obozu, w którym żyli. Władze uzasadniają akcję policji względami sanitarnymi.

Uciekinierzy m.in. z Afryki marzą o przedostaniu się do Wielkiej Brytanii. Fot. © poco_bw - Fotolia.com

Większość spośród 800 eksmitowanych osób stanowili uciekinierzy z Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu. Starali się oni przedostać do Wielkiej Brytanii. Podejmowane przez nich próby przekroczenia granicy wielokrotnie udaremniali celnicy.

"Istnieje ograniczona, ale rosnąca liczba dowodów, że w Syrii doszło do użycia broni chemicznej" - mówi premier Cameron

"To niezwykle poważny zarzut. To jest zbrodnia wojenna" - mówi w BBC przywódca rządu Wielkiej Brytanii.

Google wprowadza cyfrowy testament

Firma Google zapowiedziało premierę narzędzia, które pozwoli użytkownikom zdecydować co stanie się z ich danymi, po ich śmierci lub w momencie, gdy przestaną być zdolni do aktywności online. Tym samym amerykańska firma staje się pierwszym globalnym graczem, który zdecydował się podjąć i uporządkować tę drażliwą kwestię.

BBC w Korei Północnej "użyło studentów jako żywych tarcz" – donosi... BBC

Producenci programu Panorama odmówili rezygnacji z emisji odcinka nagranego w Północnej Korei, po tym jak przedstawiciele związku studenckiego zarzucili im wykorzystanie studentów jako żywych tarcz, podczas tworzenia programu.

BBC twierdzi, że odpowiednio poinformowało studentów o wszystkich aspektach podróży. Fot. Sarah.Marshall (CC BY 2.0)

Niemieckie weto: Nie chcemy Rumunii i Bułgarii w Schengen!

Minister Spraw Wewnętrznych Niemiec, Hans-Peter Friedrich ostrzegł w wywiadzie dla "Der Spiegla", że Niemcy zgłoszą weto w sprawie przyjęcia Rumunii i Bułgarii do strefy Schengen. Szef MSW stwierdził, że obu krajach nie widać postępów w walce z korupcją, ponadto zachodzi obawa, że nastąpi niekontrolowany napływ tych, którzy będą chcieli wyłudzić świadczenia socjalne.

Czy obcokrajowcy pracujący w Wielkiej Brytanii mogą rozmawiać w ojczystym języku w miejscu pracy?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Jedno z orzecznictw sądowych wydanych przez Apelacyjny Trybunał Pracy (Employment Appeal Tribunal – EAT) w ubiegłym roku pokazuje jasno, że mogą oni używać języka ojczystego w pracy, pozostawiając pracodawców podatnych na potencjalne pozwy o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji pośredniej lub bezpośredniej, w przypadku kiedy pracodawca chce wyraźnie ograniczyć pracownikom możliwość używania ich języka ojczystego w miejscu pracy.

Falklandczycy chcą nadal być Brytyjczykami

Prawie wszyscy mieszkańcy Falklandów opowiedzieli się w referendum za utrzymaniem dotychczasowego statusu wysp jako terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii.

Spór o Falklandy trwa między Wielką Brytanią a Argentyną od 1982 r. Fot. Strange Ones (CC BY 2.0)

25.04 - Kurs fotografii cyfrowej na Malcie

BAT Adventure zaprasza na tygodniowy kurs fotografii cyfrowej na Malcie. Warsztaty przeznaczone sa dla osób pragnących nauczyć się fotografii lub udoskonalić swoje umiejętności. Termin? 25.04 do 02.05.2013!

Sędzia odmówił "luksusów" dwóm Polakom wnioskującym o dodatkowego tłumacza

Sędzia sądu okręgowy w Limerick powiedział, że Irlandia ciągle staje w obliczu "trudności finansowych" (czyt. oszczędności i cięć) i sąd nie może zapewnić tak "luksusowego" wymagania, jakim jest przypisanie dodatkowego tłumacza w ramach systemu pomocy prawnej.

Odrzucając wniosek obrony o drugiego tłumacza, sędzia odroczył rozprawę do końca kwietnia. Fot. stepnout (CC BY 2.0)

Syndykaliści – ruchy pracownicze w UK

W UK spotykają się silne idee związkowe i ochrony pracowników. Jest wiele organizacji związkowych, jednak oprócz tych, które "trzymają władzę", są też mniejsze, które często wytykają błędy tym większym. Są zazwyczaj bliżej problemów pracowniczych, bo ich członkowie nie siedzą w gabinetach związkowców, a walczą razem z nimi na pierwszej linii frontu: przy taśmie, kielni, piecu…