Do góry

Szkoła Języka Polskiego i Kultury w Motherwell

Kategoria:
Szkoły sobotnie
Obszar:
Motherwell

Opis

Szkoła Języka Polskiego i Kultury istnieje od 2008 roku. Celem naszej szkoły jest wspieranie rodziców i opiekunów w pielęgnowaniu języka polskiego oraz przyswajaniu polskiej tradycji i kultury przez młode pokolenie Polaków oraz przez obywateli Wielkiej Brytanii polskiego pochodzenia.

Cel ten szkoła realizuje poprzez ćwiczenie gramatyki i ortografii polskiej, ukazywanie przebogatej polskiej literatury, naukę historii i geografii Polski oraz rodzimych tradycji i zwyczajów. W szkole prowadzi się naukę religii. Wychowanie zaś przebiega w duchu chrześcijańskich wartości.

Szkoła w Motherwell jest otwarta dla wszystkich poczuwających się do więzi z językiem, kulturą i tradycją polską oraz pragną w niej realizować swą edukację. Jest również otwarta na współpracę ze wszystkimi instytucjami; współpracuje z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz z Generalnym Konsulatem RP w Edynburgu.

Dzięki wsparciu MEN i współpracy z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Szkoła otrzymała bogate pomoce dydaktyczne oraz podręczniki znajdujące się w zestawie bibliotecznym. W zestawie znajduje się między innymi: bogaty zbiór słowników do języka polskiego wydawnictwa PWN, encyklopedie, podręczniki multimedialne do nauki historii i polskiego, piękna kolekcja filmów polskich na DVD, lektury szkolne, książki i bajki dla młodego czytelnika oraz wiele, innych interesujących materiałów dydaktycznych do wykorzystania na każdej lekcji w naszej szkole.

Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.szkolamotherwell.com.

Kontakt

Stac.
01698 230 225 (pn-pt 18:30-21:00)
Kom.
07754711762 (sb 8-16)

Lokalizacja

Ulica:
St. Bernadette's Primary School Vickers Street
Miasto:
Motherwell
Kod pocztowy:
ML1 3RE