Do góry

Kalendarz wydarzeń

4.12 Londyn: "Szlak nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty"

Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny w Londynie zaprasza na spotkanie z Profesorem Normanem Daviesem z okazji premiery jego nowej książki.

Prof. Norman Davies – ur. 8 czerwca 1939 roku w Bolton, brytyjski historyk pochodzenia walijskiego, kawaler Orderu Orła Białego. Studiował historię w Magdalen College w Oksfordzie oraz na Uniwersytecie w Sussex, a także na kilku innych uczelniach europejskich, m.in. w Grenoble, Perugii i Krakowie.

27.11 Motherwell: Zabawa Andrzejkowa

Restauracja Spicy House & Polish Cuisine zaprasza na Zabawę Andrzejkową 27 listopada o 19:00.

Adres: 467 Merry Street, Motherwell ML1 4BT

28.11 Aberdeen: Seminarium "Zakup Domu w Szkocji"

Polish Association Aberdeen serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na seminarium informacyjne na temat zakupu nieruchomości w Szkocji.

Spotkanie odbędzie się 28 listopada, w siedzibie Polish Association Aberdeen - 35a Union Street, Aberdeen, II pietro.
Pierwsza sesja o godzinie 11.00 - 12.30 oraz kolejna o godz. 13.00 - 14.30.

Seminarium jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Uprzejmie prosimy o zgłaszanie zainteresowania wysyłając email na adres: [email protected]

11.12 Edynburg: "Droga jest w tobie"

Coraz bliżej Święta - z tej okazji zapraszamy w podróż duchową, transcendentalną i kulturalną. Przewodnikiem będzie Woody Allen, a prowiantem - whisky i ciastka.

Mieczysław Franaszek w spektaklu "Droga jest w tobie"

28:11 Edynburg: Spektakl "Pani Twardowska"

Grupa teatralna "LUSTRO SCENY" zaprasza serdecznie dorosłych i dzieci 8+ na andrzejkowy spektakl.

"Pani Twardowska, czyli rzecz o tym, jak żona męża z piekielnej opresji ratowała" to historia, którą większość z was pewnie świetnie zna.

Dzieje imć Pana Twardowskiego, który w zamian za umiejętność czarowania oraz długoletnie korzystanie z uroków życia, podpisał cyrograf z samym diabłem, na mocy którego zaprzedał piekłu własną duszę to polski klasyk.

22.11 UK: Konkurs filmowy "Młodzi o Polsce w Wielkiej Brytanii"

Prowadzisz polską szkołę w UK? Zgłoś swoich uczniów do konkursu. Pojadą do Polski robić film o kraju.

W ramach konkursu młodzież będzie uczestniczyła w nieodpłatnych lekcjach "Wiedza o Polsce" połączonych z warsztatami filmowymi z wykorzystaniem sprzętu multimedialnego. Młodzież podczas zajęć opracuje również pomysły na scenariusze filmowe, których treść nawiązywać będzie do historii, geografii, czy literatury Polski.

Laureaci najlepszej pracy przyjadą do Polski zrealizować swój pomysł na film krótkometrażowy o Polsce!

13.11-14.02 UK: Zgłoszenia do Konkursu "Wybitny Polak w Wielkiej Brytanii"

Czy znasz osobę o polskich korzeniach, której działalność może napawać nas dumą? A może sam jesteś jedną z nich? PANGEA Magazine ogłasza trzecią już edycję konkursu "Wybitny Polak w Wielkiej Brytanii".

Tegoroczna odsłona odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasadora RP w Londynie oraz Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Konkurs zostanie przeprowadzony w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Nauka, Osobowość oraz "Młody Polak".

16.11 - 07.12 Bonnyrigg: Terapia poprzez sztukę

Organizacja Health in Mind zaprasza na darmowe warsztaty terapeutyczne dla Polaków i pozostałych imigrantów.

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy mają ochotę po prostu wyjść z domu i poznać nowe osoby, a niekoniecznie czują, że dostatecznie znają język.

Bezpłatne zajęcia prowadzi Elżbieta Woźniak.

Gdzie:
14 Lothian St, Bonnyrigg EH19 3AB

Kiedy:
Od 16 listopada co poniedziałek o 17:30.

Na warsztaty można przyjść bez wcześniejszych zapisów.

Kontakt z organizatorami: [email protected]

25.11 Edynburg: Żywoty Mężów Pomarańczowych

Między 1981 a 1989 we Wrocławiu w Polsce, w atmosferze w której wszelkie formy buntu był zakazane a stan wojenny był jedyną rzeczywistością, rozwinął się ruch artystów-aktywistów Pomarańczowa Alternatywa.

Interaktywny Salon Piszących w Szkocji i Polish Contemporary Art Organisation mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie wokół książki przedstawiającej zmagania Alternatywy pt. "Żywoty Mężów Pomarańczowych".

21-22.11 Edynburg: Szkolenie Szkoły Liderów

Fundacja Szkoła Liderów oraz Fife Migrants Forum zapraszają na Szkolenie podsumowujące akcję "Jesteś u siebie. Zagłosuj!" zatytułowane "Polacy Liderami działań na rzecz lokalnych społeczności w Szkocji".

Osoby zaangażowane w kampanię "Jesteś u siebie. Zagłosuj!" oraz osoby i organizacje działające na płaszczyźnie społecznej i politycznej na rzecz mniejszości polskiej w Szkocji mogą wziąć udział w szkoleniu Szkoły liderów w Edynburgu.

Cele: