Według najnowszych badań naukowców z Uniwersytetu Aberdeen, kobiety które zdecydowały się na aborcje podczas swojej pierwszej ciąży, są w dużym stopniu narażone na urodzenie wcześniaków w drugiej.

Ryzyko wcześniejszego porodu zwiększa się w ich przypadku o 37 proc., w stosunku do kobiet, które aborcji nie miały.
Naukowcy z Uniwersytetu Aberdeen przeanalizowali dane 620 tys. szkockich kobiet rodzących dzieci pomiędzy 1981 a 2007 rokiem.
Zdaniem badaczy zwiększone ryzyko wcześniejszego porodu związane jest z chirurgiczną, bardziej niż farmakologiczną, inwazją w ciało kobiet podczas aborcji.



Komentarze 9
Podobnie jak znacznioe częściej dochodzi do poronień i trudnosci z zajściem w ciażę.
spadaj moherze z tą kretyńską katolską propagandą...
powiedz za to czy korzystasz z "kalendarzyka małżeńskiego" ;]
Masz coś z rycerza.
Zakuty łeb.
korzystasz z kalendarzyka czy grzeszysz używając środków anty?
nigdy nie zrozumiem katoli. sami sobie wybierają to co im pasuje z doktryny kk ignorując to co im nie pasuje, ale mają czelność pouczać ludzi by żyli zgodnie z tą częścią "nauki" kościoła którą oni zaakceptowali... absurd
pannikt
#1 | 09.09.12, 11:05
Podobnie jak znacznioe częściej dochodzi do poronień i trudnosci z zajściem w ciażę.
_____________________
Ale to chodzi o metode mechaniczna (chirurgiczna). Teraz najczesciej stosuje sie metody farmakologiczne, ktore nie powoduja takich skutkow ubocznych.