Zgadzam sie z przedmowcami. Pracy jest duzo dla nowo przyjezdnych, ale malo ambitnej, jezeli lubisz duzo pracowac to zarobisz "cos", poniewaz stawki w tych sektorach sa raczej niskie wiec trzeba nadrabiac godzinami. Faktycznie sektor olejowy jest prezny, ale jak ktos wspomnial wczesniej trzeba miec kwalifikacje w tym kierunku i bardzo dobry angielski. Miasto Aberdeen rozwija sie w bardzo duzym tempie, ale jest rowniez bardzo drogie w utrzymaniu...powodzenia! No i pogoda....do dupy !!! Jestem tu 8 lat i wciaz nie moge sie przyzwyczaic...
Drogi Marku.Kazdy tu pisze z własnego doswiadczenia.Ja z własnego moge powiedziec,ze Aberdeen to najlepsze do zycia miejsce w Szkocji.Z sentymentem wspominam krótki,aczkolwiek intensywny pobyt tam.Praca sama Cie szuka(bo i dla operatorów cnc,joinerów,barów duzo i hoteli tez.No i Aberdeen sie rozwija nadal.W weekend tez mozna se poszalec.Mieszkania rzeczywiscie drogie,ale cos za cos.
Takze polecam:)
W marcu wybieram sie do Aberdeen, wogóle pierwszy raz do UK z nastawieniem pobytu na stałe. Doradziła mi koleżanka, że w miarę łatwo tutaj bedzie mi się ulokować i znależć pracę. Mam pytanie, dlaczego akurat wybraliście Aberdeen?