Do góry

Oil&Gas - praca dla inżyniera

Temat zamknięty
michalb1003
9
07.02.2014, 22:41

Witam serdecznie,

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i przepraszam jeśli założyłem ten temat jeśli takowy już istnieje.

Aktualnie skończyłem studia na AGH, Górnictwo i Geologię na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu. Zastanawiam się co zrobić czy dalej studiować, czy zrobić sobie przerwę i wyjechać właśnie do Aberdeen, aby zacząć pracę w zawodzie.

Tutaj pojawia się właśnie moje pytanie do ludzi, którzy pracują w branży lub mają sprawdzone informacje.

Czy jest problem ze znalezieniem pracy tudzież płatnego stażu w branży Oil&Gas, który pozwoli na utrzymanie (mieszkanie, wyżywienie , itd)? Jak wygląda sytuacja z zatrudnieniem osób po samym inżynierze? Jeśli chodzi o sprecyzowanie, chciałbym pracować w dziedzinach takich jak: ogólnie inżynieria złożowa, intensyfikacja, szczelinowanie lub pokrewne nawiązujące do wiertnictwa.

Czy osoby bez doświadczenia, zaraz po uczelni mają jakiekolwiek szanse na zatrudnienie? Wiadome, że w Polsce w tej branży trzeba mieć solidne plecy:) Jeśli się ich nie ma - pracuje się w małych firmach, głównie w dziedzinie gazownictwa.

Bardzo proszę o jakieś informacje z pierwszej ręki.

Pozdrawiam :)

Profil nieaktywny
Tupecik
#107.02.2014, 23:04

Jako, ze zawsze sie wzruszam, gdy patrze na profile z jednym wpisem postanowilem uratowac ten temat.
Michale, tu sa same obiboki. Pija, cpaja i ruchaja patrzac jednoczesnie na ekran monitora by zauwazyc czy ktos im lajka kliknal. :/
Nie wyobrazam sobie by ktos tu mogl sobie ubrudzic raczki w ropie lub kopac dolki (poza dolkami pod innymi obibokami).
Szukaj pracy w Norwegii! :/

michalb1003
9
#207.02.2014, 23:53

Norwegia swoją drogą, tam musisz mieć doświadczenie. Dlatego warto zacząć, gdzie stosunkowo jest łatwiej.

Profil nieaktywny
Tupecik
#308.02.2014, 00:11

To musisz dalej walczyc sam bo ja jestem obibokiem i nawet bym sobie nie ubrudzil rak zasilkiem dla bezrobotnych.
Proponuje bys codziennie dodawal w tym temacie post o tresci "Gas&Oil". W koncu jakis nagrzany obibok pomysli, ze to chodzi o "dawanie w szyje".

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#408.02.2014, 00:16

michalb- wykreśl ze swojego słownika...stosunkowo łatwiej. TUTAJ jest już tylko...stosunkowo. Dowdupnie wręcz.

michalb1003
9
#508.02.2014, 01:44

chyba tutaj są sami idioci... @up&up

michalb1003
9
#608.02.2014, 01:44

chyba tutaj są sami idioci... @up&up

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#708.02.2014, 01:54

i wyjechać właśnie do Aberdeen, aby zacząć pracę

Jedź pracować do Rosji

Wiem że to śmiesznie zabrzmi ale poważnie mowie.

Mazio
10 209 1
Mazio 10 209 1
#808.02.2014, 02:58

Michał - rzuć okiem na dół tego artykułu: http://www.emito.net/wiadomosci/wie...

Mam na imię Mateusz, pochodzę z Poznania, od sześciu lat mieszkam z żoną i córką w Aberdeen. Na co dzień jestem headhunterem i pracuję dla agencji rekrutującej inżynierów do przemysłu naftowego. Tworzę bloga, bo dla młodego pokolenia autorytetami stali się celebryci, a prawdziwych bohaterów pokrywa kurz zapomnienia. To również próba wywołania pewnej narodowej dumy, która potrafi łączyć Polaków. Zapraszam na blogbiszopa.pl.

Może on Ci pomoże? Tu jest kontakt:
http://blogbiszopa.pl/o-mnie/

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#908.02.2014, 05:16

michal, masz spore szanse zeby zaqistniec w branzy,
potrzeba ci do tego kilku rzeczy:
-troche kasy na poczatek, musisz ty przyjechac i szukac pracy- trudno jest zdobyc prace z polandii, chyba ze masz doswiadczenie i jestes doskonalym fachowcem, ale twoja sytuacja jest troche inna
- znosny angielski- to podstawa, bez jezyka jestes skazany na fiszernie i zmywaki, a i zapomnij czego nauczyles sie wszkole, aberdonska odmiana angielskiego cie przerazi po przyjezdzie :)
- troche szczescia i determinacji

zaloz konto np na:
-www.reed.co.uk
-www.oilcareers.com
-http://www.jobsmyway.co.uk

i probuj szukac pracy jako
graduate, junior project engineer, albo jesli masz pojecie o rysunku technicznym jako draftsperson, draughtsman
jako graduate mozesz spodziewac sie zarobkow w granicach 18000- 25000 /rok (brutto), nie jest to wiele, ale da sie przezyc i na poczatek spokojnie wystarczy zeby sie przyzwoicie urzadzic- zakladam ze jestes mlodym czlowiekiem, a jak sie jest mlodym to do zycia wystarczy bochenek chleba i butelka wina :)
potem, w zaleznosci od tego o chcesz robic, jesli dobrze trafisz, firma wyrobi ci papiery na offshore (platformy), i , jesli to bedziesz lubic, pieniadze przestana byc dla ciebie jakimkolwiek problemem :)
(to jedna ze sciezek, a mozliwych scenariuszy jest wiele)

powodzenia!
:)

michalb1003
9
#1008.02.2014, 09:00

Dzięki w końcu za normalne odpowiedzi,

jeśli chodzi o start to mam plan wyjechać jako wolontariusz - jest znacznie łatwiej. Dodatkowo bezstresowo przyzwyczaję się do "szkockiego" i w między czasie będę poszukiwał pracy. Taki jest początkowy plan.

Profil nieaktywny
Tupecik
#1108.02.2014, 09:04

jestesmy idiotami z malymi fiutami... @up&up

Profil nieaktywny
Tupecik
#1208.02.2014, 09:05

jestesmy idiotami z malymi fiutami... @up&up

michalb1003
9
#1308.02.2014, 09:29

Człowieku, ile ty masz lat...? Zrób swój temat i tam się wypowiadaj. Myślę, że dziecko z podstawówki ma więcej mózgu niż ty.

skin88888
29
#1408.02.2014, 10:07

michalb1003 kontakt na [email protected]
Pozdrwiam!

kaviankalavazza
379
#1508.02.2014, 15:00

michalb1003
Tak niestety jest na tym forum, ze zanim doczekasz sie konkretnych odpowiedzi- co juz Bogu dzieki nastapilo, przejdziesz chrzest emitowy od "coniektorych" Emitowcow...
Nie zastanawiaj sie dluzej, tylko Wal jak w dym pod podane linki, a na pewno uzyskasz pomoc.
Powodzenia i glowa do gory, w Aberdeen wczesniej czy pozniej zaczniesz kariere jako inzynier w swojej specjalnoscii :D

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1608.02.2014, 23:20

michalb, oby Twoja "buta' nie zaowocowała bolesną lekcja dorosłego życia na obczyźnie. Nie jestem Ci wrogiem ale czasy kiedy " waliło sie jak w dym" już daaaawno minęły.
No chyba, że Ci co tak zachęcają do "walenia jak w dym" w razie czego wezmą Cie na utrzymanie.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#1708.02.2014, 23:20

W co OCZYWIŚCIE wątpię.

michalb1003
9
#1809.02.2014, 11:14

potrafię sobie poradzić w życiu, dużo podróżuje autostopem i jestem skazany tylko na siebie, więc taki wyjazd nie robi na mnie większego wrażenia i nie zniechęca mnie do niczego. Nie uda się, trudno, ale przynajmniej wzbogacę język. Trzeba wszędzie szukać plusów.

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#1909.02.2014, 11:20

dasz rade, jesli bedziesz mial odrobine determinacji :)

kazdy na poczatku przechodzi taki moment, ze musi podjac decyzje- czy zostaje, czy wraca
moj qmpel nazywa to: (cyt:) 'kazdy musi przesc dekompresje'

ja mialem taki moment okolo miesiaca po przyjezdzie :)
chodzi o to, ze nie kazdy nadaje sie na emigranta, i nie chodzi tu tylko o pieniadze

ten kraj to inna planeta, biegunowo odlegla od polandii pod kazdym wzgledem
i jesli stwierdzisz ze to jednak nie to, nie ma w tym nic zlego
swiat jest wielki, pelno w nim miejsc do zycia :)
np na takim madagaskarze jest bardzo cieplo caly czas :)

michalb1003
9
#2009.02.2014, 11:22

znam doskonale UK, w sumie byłem 12 razy, w tym przepracowałem 4 okresy po 2 miesiące wakacyjne, więc wiem jak to wygląda :)

Profil nieaktywny
Tupecik
#2109.02.2014, 11:26

Jak to mowia Pulkowniku: "Wszedzie pieknie, gdzie mozna alkohol kupic cala dobe". Na wyspach nie mozna i dlatego mi sie nie podobalo :/

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#2209.02.2014, 14:37

jesli byles w uk 12 razy, w ogole nie rozumiem po co zadajesz takie pytania...

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#2309.02.2014, 14:43

w ogole nie rozumiem po co zadajesz takie pytania...

oni wszyscy tacy samodzielni
wszystko wiedzą doskonale
nic nie chcą od nikogo
bo całe życie sami dawali rade
ale napisz prosze /by KazimierzW

Profil nieaktywny
Tupecik
#2409.02.2014, 14:51

Chodzie lepiej poklikac Nie lubie dziejowi...

Profil nieaktywny
Trollglodyta
#2509.02.2014, 15:00

Ide spać Hedon:(
kiedyś czeba:)

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#2609.02.2014, 15:10

#23
#24

fajnie :)
co pijecie?

Profil nieaktywny
Tupecik
#2709.02.2014, 15:26

My juz swoje wypili. Teraz czekamy, az ktos postawi. Edmunt to z rozpaczy spac poszedl.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2809.02.2014, 15:41

U Edmunda zimno. - 23stC. W pierzynę się zakutał.

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2909.02.2014, 15:41

tylko mu czoło widać.

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#3009.02.2014, 16:06

o mein gott!!

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis