Do góry

tax return

Temat zamknięty
Monika
195
Monika 195
12.06.2006, 18:20

no wlasnie czy ma ktos pojecie jak odzyskac tax z 2005? Z tego co sie orientuje to wypelnia sie pare druczkow, przesyla p45 i p60 ale co dalej ile sie czeka i jaka kwota jest wolna od podatku. jezeli ja przekrocze czy dostane jakis zwrot? thx

Karol
1 098
Karol 1 098
#117.06.2006, 11:44

ja wiem ja wiem.musisz zadzwonic do takiego milego pana z inland revenue i on ci uroczo poradzi ,tylko ze mozesz nie wiedziec o co chodzi gdyz sepleni i odklada sluchawke .ale na pewno musisz wypel;nic drug P55 i wyslac list do nich.List np o tresci ze pozdrawiasz z wakacji i mozesz zalaczyc pocztowke tez.

Ania
190
Ania 190
#218.06.2006, 15:56

MOnika, jezeli odwiedzasz od czasu do czasu Edinburgh to ja moge to zrobic za Ciebie. Zwroty sa przewaznie dosc wysokie w szczegolnosci gdy nie przepracowalo sie pelnego roku. Ja dostalam ponad 600£ w zeszlym roku.Jest sie o co bic!

Monika
195
Monika 195
#319.06.2006, 16:54

Ola77 dookumenty ja juz wyslalam i czekam i czekam ale nie wiem czy mis ei jakis zwrot nalezy jak pracowalam od czerwca 2005 i mialam gdzies z £5000 dochodu czy mi cos zwroca. Zielona jestem z tymi brytyjskimi podatkami ;((

Profil nieaktywny
paweluczek
#420.06.2006, 06:24

kwota wolna od podatku to niecale 5000 wiec powinnas dostac prawie caly podatek ktory zaplacilas,pozdrawiam

A
78
A 78
#520.06.2006, 10:25

A skad ten druk 55 wziac,z jobcentre?

blossom1
299
blossom1 299
#620.06.2006, 12:03

http://www.taxback.co.uk/taxcalc.shtml na tej stronc mozesz wyliczyc ile Ci sie nalezy zwrotu, ale jak juz napisał paweluczek dostaniesz nimal wszystko.
monika, a mozesz mi podpowiedzieć jak sie do tego zabrać, jaki druk wypełnić, skąd go wziąść i co dalej, bo my wlansie wiemy, ze nam sie nalezy, ale nie bardzo wiemy jak to złoyć w IR.  
Pozdrawiam

Ania
190
Ania 190
#720.06.2006, 13:23

z inland revenue

Profil nieaktywny
paweluczek
#820.06.2006, 16:43

Boczna od Union Street,tzw Golden Square(obok Music Hall),przez niego przechodzisz caly czas prosto,mala uliczka,po lewej pub,na krzyzowce w lewo widzisz wielki szary budynek,to tam Inland Revenue

A
78
A 78
#922.06.2006, 11:15

Pawelczuk,Tobie nalezy sie zloty medal za cenne rady na tym forum,takze,za to ,ze nalezy isc do inf. po przylocie z Wizzarem w Glasgow.Wyprobowalam,sprawdzone,trafione.Prawde mowiac,i tak z tym tlumem trudno byloby tam nie trafic po ten darmowy bilet do kazdego miasta w Szkocji.

ewa7777
21
ewa7777 21
#1019.01.2014, 20:30

Nie Trzeba wypelniac zadnego druku. Nalezy wyslac krotki list w ktorym napisac ze uwaza sie ze podatek jest nadlacony i zalaczyc P45 lub P60. Kwota wolna od podatku to :
2013/14 - £9440
2012/13 - £8105
2011/12 - £7475
2010/11 - £6475
2009/10 - £6475
O zwrot podatku UK możesz starać się do 5 lat wstecz, nawet wtedy gdy już opuściłeś Wielką Brytanię.

astroman
8 078
astroman 8 078
#1119.01.2014, 20:35

Temat sprzed 8 lat, otrzymujesz tytuł Grave Digger Tygodnia.

ewa7777
21
ewa7777 21
#1219.01.2014, 20:40

Temat Tax return nigdy sie nie przedawnia i prosze mi wierzyc sa tacy ktorzy nadal szukaja odpowiedzi na takie pytania jak wyzej.

  • Strona
  • 1

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis