Do góry

W Londynie grupa Bakshish zagra reggae

Legenda polskiego reggae zagra 6 listopada w londyńskim Cargo Club. Bilety w cenie 15 funtów są od dziś w sprzedaży. Patronem koncertu jest Emito.net.

W przyszłym roku zespół będzie świętować swoje 30–lecie nieprzerwanej twórczości artystycznej. Podczas londyńskiego koncertu obok najbardziej znanych utworów zaprezentuje te przedpremierowe z powstającej płyty z okazji jubileuszu.

- Mamy przyjemność zaprosić wszystkich na niepowtarzalny koncert jednego z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae, legendarnego BAKSHISH – mówią organizatorzy. - Jako gość specjalny zagra Gidon Shikler z międzynarodowym składem One Love Orchestra. Wydarzenie to będzie prawdziwym świętem pozytywnej muzyki.

BAKSHISH to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstał w Kluczborku w 1982 roku, wydali tylko trzy albumy, wielokrotnie zmieniał się ich skład, ale ich wkład w tworzenie polskiego reggae jest niepodważalny.

Grupa BAKSHISH

W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym festiwalu już w charakterze gwiazdy. Gorące lato 1984 przyniosło występy na najważniejszych festiwalach tamtych czasów takich jak "Fama" "Reggae Camping" czy "Reggae Nad Wartą". Utwór "Czarna Droga" został umieszczony na legendarnej składance "Fala" wydanej w 1985 roku i dokumentującej wielki boom muzyki alternatywnej.

Aktualnie trwają intensywne prace nad całkiem nowym albumem , który ukaże się z okazji 30-lecia zespoł. Oraz nad reedycją w wersji CD płyt "One Love", "Eye" oraz "B3".

Więcej informacji na:
www.facebook.com/megayoga
www.megayoga.co.uk
www.megayoga.pl

Kiedy?
06.11.2011 godz. 19

Bilety
15 funtów przedsprzedaż / 18 funtów w dniu koncertu
www.ticketweb.co.uk
oraz
bez dodatkowych opłat w punktach sprzedaży:
POLSMAK - 39 BALLS POND RD, N1 4BW
KASA BUSSINESS - office 1D POSK, 238-246 King St, W6 0RF HAMMERSMITH

Gdzie?
Cargo Club
83 Rivington St
Kingsland Viaduct
Shoreditch
London EC2A 3AY

Komentarze