Do góry

S.H.A.: Hanka Wójciak i Susanna Jara na „Other Music Festival”

Gdzie?

Aberdeen

Kiedy?

20.04.2018


„Wybuchowe, poruszające i pełne emocji” – mówi o nich Radio Kraków. Do Aberdeen na jedyny polski występ w ramach „Other Music Festival” przyjadą Hanka Wójciak i Susanna Jara pod wspólnym szyldem wielokrotnie nagradzanego zespołu „S.H.A”.

Kiedy: 20 kwietnia (piątek), drzwi 19.30, występ 22.30

Gdzie: The Blue Lamp, 121 Gallowgate, Aberdeen AB25 1BU

Bilety: £11/8.80 conc

O „Other Music Festival”:

To pierwsza edycja festiwalu, którego celem jest prezentowanie niezależnej i oryginalnej muzyki z całego świata. W tym roku „Other Music Festival” koncentruje się na muzykach eksperymentujących z muzyką folkową. Pełen program festiwalu można znaleźć na: www.othermusicpromotions.com.

Festiwal stworzyli muzyk Simon Gall oraz agentka Susan Whyte w 2016 roku w Aberdeen. „Other Music Festival” jest finansowany ze Scottish Traditional Music, Hands Up for Trad oraz radę miasta Aberdeen. Współpracują z nim m.in. Aberdeen Performing Arts, Aberdeen International Youth Festival, Jazz at the Blue Lamp, The Polish Association Aberdeen oraz Aberdeen Multicultural Centre.

O zespole S.H.A.:

S.H.A. to duet tworzony przez piosenkarki i liderki własnych zespołów, Hankę Wójciak i Susannę Jarę. To spotkanie wynikające z poczucia przynależności do wielobarwnego, podzielonego, ale mimo wszystko współdzielonego miejsca, jakim jest ta specyficzna część Europy Środkowo-Wschodniej, z której się wywodzą. Hanka to góralka z Zakopanego, w domu rodzinnym mówi gwarą. Susanna urodziła się w Poczajowie na Ukrainie, biegle włada m.in. językiem ukraińskim i łemkowskim, dlatego S.H.A. to śpiew wielogłosowy w kilku językach i gwarach. S.H.A. prezentują pieśni własne oraz tradycyjne. Artystki dzielą się tym, co kochają, z czym czują głęboką więź. Jednocześnie sięgają do wspólnych galicyjskich korzeni. W ramach projektu gościnnie występują muzycy zaangażowani w nurt szeroko pojętej muzyki etnicznej, m.in. Agata Siemaszko, Miroslav Rajt, Paweł Harańczyk, Szymon Paweł Harańczyk, Szymon Piotrowski.

Komentarze 1

asbo
12 558 1
asbo 12 558 1
#110.04.2018, 19:11

i na to wygwizdowo... no ej :)