Do góry

Program Zdrowy Start (Healthy Start)

W ramach programu Healthy Start (Zdrowy Start) możesz być uprawniona do otrzymywania darmowego mleka, owoców, warzyw oraz witamin dla siebie jeśli jesteś w ciąży bądź dla swojego dziecka.

 • Kogo obejmuje program?
 • Co przysługuje uczestnikom programu?
 • Gdzie wymieniać bony na towary?
 • Jak się ubiegać o bony Healthy Start?
 • Kogo obejmuje program?

  Do programu Healthy Start mogą przystąpić kobiety w ciąży oraz matki dzieci w wieku do lat 4, które jednocześnie spełniają jedno z poniższych kryteriów:

  Do programu mogą przystąpić także kobiety w ciąży, które nie ukończyły 18 roku życia.

  Co przysługuje uczestnikom programu?

  W ramach programu Healthy Start rodzice otrzymają bony – każdy o wartości 3,10 funta – które można wydać na zakup mleka, świeżych owoców i warzyw oraz odżywek dla dzieci.

  Kobietom w ciąży oraz dzieciom między 1 a 4 rokiem życia przysługuje 1 bon tygodniowo. Na dzieci poniżej 1 roku życia przyznaje się 2 bony tygodniowo.

  Bony można również wymienić na suplementy witamin. W celu uzyskania informacji na temat placówek oferujących bezpłatne suplementy witamin należy się zwrócić do swojego lekarza lub położnej.

  Gdzie wymieniać bony na towary?

  Bony można wymienić w każdym sklepie biorącym udział w programie (szukaj naklejek Healthy Start na witrynach sklepowych lub zapytaj obsługę sklepu). Możesz także odszukać sklepy partnerskie za pomocą wyszukiwarki na stronie programu.

  Jak się ubiegać o bony Healthy Start?

  Aby stać się uczestnikiem programu i otrzymywać bony, musisz wypełnić aplikację i uzyskać na niej podpis swojej położnej, pielęgniarki środowiskowej (Health Visitor), lekarza bądź pielęgniarki.
  Formularz można pobrać ze strony www.healthystart.nhs.uk/en....

  Możesz go też wypełnić i wysłać online za pomocą strony www.healthystart.nhs.uk/en.... Formularz otrzymasz także na prośbę telefoniczną pod numerem 0845 607 68 23.