Do góry

Uprawnienia Elektryczne pomoc?

Temat zamknięty
Tom
56
Tom 56
16.03.2010, 17:41

Czy moze ktos to zdawał? właśnie mam zamiar robic te uprawnienia a nie mam pojecia jak to wyglada i czy jest tylko po angielsku a pozatym czy sa trudne?

ECS Health & Safety Assessment training course

BS 7671 17th Edition of Electrical Installations training course

Dziekuje za pomoc jct prosze o kontakt gg4625146

Profil nieaktywny
Beton_Gawel
#116.03.2010, 17:44

dziwne zeby w uk byly po polsku.

Tom
56
Tom 56
#216.03.2010, 17:47

no wsumie wiem ale chcialem zapytac a pozatym mnie ciekawi czy są trudne ?

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#316.03.2010, 19:46

Kup sobie (niezależnie od kursu) poradnik pt. 'The Electricians Guide to the 17th Edition of the IEE Wiring Regulations BS7671:2008 and Part P of the Building Regulations' (by John F. Whitfield), a wtedy sam kurs będzie czysta formalnością; dostepny np. w sklepach WHSmith (ew. na zamówienie)

aronn80
154
aronn80 154
#416.03.2010, 20:08

Hej Tom, a gdzie masz te egzaminy? jeśli w SELECT, to mogę powiedzieć, że są łatwe do zdania, a pracujesz już w branży czy dopiero masz zamiar?

luk204
161
luk204 161
#516.03.2010, 21:39

z tego co ja wiem to nie można tak sobie z chodnika pojsc na egzamin i zostać elektrykiem. Wymagane jest 3 letnie doświadczenie i to firma cie wysyła na egzamin. Co do 17 th edycji to sie zgadza że trzeba to umieć, ale sama znajomosść książki nie wystarczy.

luk204
161
luk204 161
#616.03.2010, 21:40

książka też nie należy do najtańszych jak sie nie myle to coś kolo 65 za książke plus chyba 40 za dodatek.

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#716.03.2010, 23:36

Ten poradnik, który podałem w #3 posztuje ok. 15 GBP. Autor jest brytyjskim guru od elektryki i objasnia przepisy '17th edition...' bardzo przystepnym jezykiem; w przeciwieństwie do samych przepisów, które sa napisane jezykiem "prawniczym".

fo_foc
76
fo_foc 76
#816.03.2010, 23:45

Taniej może kupisz tutaj
http://www.amazon.co.uk/gp/offer-li...
Uzywana ma taką samą treść jak nowa (chyba)

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#917.03.2010, 21:46

#8 to nie ten sam poradnik; ten, który podlinkowałeś jest o konserwacji urządzeń i instalacji, a mi chodziło o poradnik elektryka w zakresie przepisów '17th edition...', o ten:

http://www.amazon.co.uk/Electrician...

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#1017.03.2010, 21:49

A tu oferta WHSmith:

http://www.whsmith.co.uk/CatalogAnd...

Mozna tez kupic w sklepie WHS na Union Street (albo tam zamówić)

ryszards007
81
#1117.03.2010, 22:30

Ecs health and safety na necie znajdziesz pytania i odpowiedzi do tego testu ( bardzo proste).
Gorzej z 17 bo masz limit czasowy 2 godziny ale jesli masz dobrze opanowany rozklad czerwonej ksiazeczki to spoko.Jak pojdziesz na kurs to ci wyjasnia detale obslugi ksiazki ,ktora masz na egzaminie.
powodzenia

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#1217.03.2010, 23:16

Tak wlasnie jest.
Kurs tak naprawde przygotowuje cie do tego jak korzystac z "czerwonej" ksiazki (IEE Wiring Regulations 17th Edition) ktora zawiera wszystkie regulacje i przepisy.
Egzamin to test i jest to tzw. "open book test". Mozesz korzystac z niej w trakcie trwania.
16tke robilem jeszce w Londynie pare lat temu i wtedy jeszce forma ksiazki przerazala , tutaj w Szkocji niedawno zrobilem upgrade do 17tki.
Jednodniowy kurs i zaraz po nim egzamin. Robilem go w SELECT'cie. Bardzo dobrze przygotowany kurs.
Jesli masz doswiadczenie w branzy to przetlumacz sobie slownictwo. Na kursie poznasz strukture ksiazki, jak zbudowane sa dzialy i o czym mowia. przygotuj sobie zakladki do ksiazki, zeby nie marnowac czasu na szukanie.
Jest jeszcze "IEE On-site Guide; BS 7671 : 2008 IEE Wiring Regulations 17th Edition" ktora moze byc pomocna przy malych obliczeniach na tescie.
Duzo materialow i przykladowych testow krazy w necie, ewentualnie mozna na e-bay'u.

CAS - INSTALACJE CAR AUDIO
#5 | Wczoraj - 21:39
z tego co ja wiem to nie można tak sobie z chodnika pojsc na egzamin i zostać elektrykiem. Wymagane jest 3 letnie doświadczenie i to firma cie wysyła na egzamin. Co do 17 th edycji to sie zgadza że trzeba to umieć, ale sama znajomosść książki nie wystarczy.

@CAS, mozna tak z chodnika pojsc na egzamin, kwestia czy go zdasz. Nie musi cie wysylac firma mozesz sie sam zapisac, mozesz zrobic kurs albo isc na sam egzamin.
Masz jednak racje ze znajomosc ksiazki to nie wszystko.
Ten kurs nie zrobi z ciebie elektryka tylko nauczy cie jak sie sie poslugiwac ksiazka.
Doswiadczenia nie kupisz :)

Powodzenia @Tom, dasz rade :)

adamusik
626
adamusik 626
#1318.03.2010, 14:54

jaki jest koszt takiego kursu? czy egzaminu?

adamusik
626
adamusik 626
#1519.03.2010, 14:43

dzieki ziom

McNusia12
1 250
McNusia12 1 250
#1619.03.2010, 15:16

siemanko Chiherka (Stirling) - czy mozna taki egzamin zdac tez w Edim ?

McNusia12
1 250
McNusia12 1 250
#1719.03.2010, 15:50

ok Chiherka cofam pytanie - wlasnie zajrzalam dokladnie na ta strone i sie juz dowiedzialam :)

adamusik
626
adamusik 626
#1821.03.2010, 09:28

a czy to juz wszystko, zeby moc wykonywac prace elektryka? ten jeden kurs + egzam wystarczy czy wymagane sa jeszcze jakies inne kursy??

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#1922.03.2010, 18:50

adamusik, ten kurs pozwala wyłącznie na uzyskanie tzw. 'świadectwa kwalifikacyjnego', które potwierdza, że znasz aktualne wymagania i przepisy dotyczące instalacji elektrycznych (w budynkach, bo np. statki mają w tym zakresie odrębne przepisy) i uprawnia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i prac kontolno-pomiarowych (niepotrzebne skreślić); i jest to w zasadzie kurs dla elektryków i innych osób (personelu technicznego), zawodowo zajmujących się tą eksploatacją. Nie sądzisz chyba, że w ciągu 1-3 dni piekarz nauczy się elektryki? :)

In other words: this course is recommended to electrical installation practitioners and others responsible for ensuring that electrical installations are installed and commissioned in accordance with current requirements.

urko
19 410 56
urko 19 410 56
#2022.03.2010, 19:09

... and maintained...

Erion
4
Erion 4
#2123.03.2010, 19:08

Zobacz na www.17edycja.co.uk - moze znajdziesz jakies przydatne info.

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#2223.03.2010, 20:29

Cytat z tej strony:
Pobież oficjalny dokument City & Guilds dotyczący kwalfikacji 17 Edycja Update 2382-20.

Jak mozna takie babole ortograficzne sadzic i potem puszczac w net ?
Przeciez elektryczna brac to nie analfabeci.

Erion
4
Erion 4
#2325.03.2010, 21:15

Chyba poprawili. Czytaja Chihereke ;)

adamusik
626
adamusik 626
#2429.03.2010, 16:20

pytam, poniewaz mam kumpla ktory byl elektrykiem w polsce ok 10 lat ale po przyjezdzie tutaj niestety nie udalo mu sie znalesc w pracy w zawodzie i teraz chcialby wrocic do branzy ale nie ma zadnych uprawnien

ToxicMind
594
ToxicMind 594
#2529.03.2010, 20:46

Kurs na 17-tke moze zrobic kazdy, nawet krawcowa. To samo dotyczy ECS. Pomimo zrobionych kursow i tak nie dostaniesz karty elektryka JIB lub SJIB której wymagajá pracodawcy. Do otrzymania takiej karty wymagane jest potwierdzona praktyka w zawodzie w UK (bylo 2 lata, teraz chyba 3), skierowanie od pracodawcy ( musi to byc zarejestrowana firma elektryczna ) , udokumentowana szkoła z Polski, udokumentowany staz pracy mile widziany.

adamusik
626
adamusik 626
#2613.04.2010, 09:35

ale jesli nie ma praktyki w UK?? jak mozna wrocic do zawodu??

MakasUK
78 455
MakasUK 78 455
#2713.04.2010, 19:33

Zrobic 17tke bo to podstawa i szukac pracy.
Na poczatek jako zwykly monter zeby nabyc stazu.
Jesli znasz swoja profesje to sobie poradzisz.
Szesc lat temu kiedy staralem sie tu o prace, mialem na rozmowie kwalifikacyjnej stos dokumentow potwierdzajacych moje doswiadczenie z Polski (tlumaczone przez przysieglego).
Nikt za bardzo sie nimi nie zaintreresowal.
W trakcie interview zaczelismy jednak rozmawiac na tematy zawodowe i po nie dlugim czasie czulem sie jak ryba w wodzie (pomimo ulomnosci jezykowych) i bylem przekonany, ze dostane ta prace.
Nie mylilem sie.

krystek
592
krystek 592
#2908.12.2013, 23:42

Polecam rowniez szkolenie CompEx na strefy wybuchowe dla elektrykow, polecam asset oil & gas academy, 5dniowy kurs z kilkoma egzaminami, w aberdeen jest najtrudniej go zdac ale ja jestem bardzo zadowolony, kosztuje okolo tysiaka

Tomek
368
Tomek 368
#3018.12.2013, 15:42

krystek, do compex i tak musisz miec brytyjskie uprawnienia np NVQ bo jak nie to dostaniesz certyfikatz suffixem NEC - not electrically competent.

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis