Do góry

Lecę do Szkocji !

Temat zamknięty
kaczor8999
9
16.09.2013, 11:39

Witam. Lecę na kilka dni do szkocji w weekend:) Chcę zobaczyć tę, ponoć, piękną krainę.

Nocleg już mam poprzez couchsurfing w Dundee (sam siebie polecam w Wawie). Mam pytanie co do wypożyczenie auta. Polecacie standardowe firmy np.AVIS, HERTZ itd czy jest jakaś nieduża lokalna, tania wypożyczalnia na miejscu?

Druga rzecz-znajdzie ktoś klika godzin w przyszłym tygodniu by pokazać miasto? w zamian stawiam kawę i muffinka ;)

Pozdrawim i do zobaczenia niebawem

Karol

[email protected]

P.s. jeśli ktoś sobie życzy coś z Polski (używki również) to zapraszam do kontaktu. Cęnie przywiozę :)

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#116.09.2013, 11:53

Pokazać Dundee? Przecież toto kamieniem można przerzucić.

kaczor8999
9
#216.09.2013, 11:57

może i tak. Ale jak się jest tam poraz pierwszy dobrze mieć kogoś kto doradzi, zaprowadzi do najlepszej kafejki, pubu czy pokaże gdzie zjeść tradycyjny szkocki obiad.

Niestety, tego w przewodnikch nie ma...

The_Kiel
501
The_Kiel 501
#316.09.2013, 11:57

Własnie to samo chcialem napisac. Moze kolega mysli ze Dundee to drugi Edi :P

Negocjator
8 099 9
Negocjator 8 099 9
#416.09.2013, 11:58

Sprawdz opcje wypozyczenia auta przez linie lotnicza. Czasami maja fajne okazje (80 GBP na 4 dni za PUG 3008)

The_Kiel
501
The_Kiel 501
#516.09.2013, 11:59

Tradycyjny szkocki obiad zjesz w tradycyjnej szkockiej knajpie.

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#616.09.2013, 12:00

"Najlepszy pub" to odczucie bardzo subiektywne.
Tradycyjne szkockie żarcie? Potkniesz się o jakiś "potykacz" na ulicy. :)

Jak zawitasz do Edynburga to bardzo chętnie oprowadzę. Jeżeli nie masz tego w planach, to... po prostu odpuść sobie Szkocję. ;)

kaczor8999
9
#716.09.2013, 12:01

a masło jest maślane (knajpa a kanjpa to różnica)

The kiel przeczytałm dwa Twoje posty...niestety nic nie wniosły do dyskusji ale pomimo to...dziękuję

Dzięki Negocjator, zaraz sprawdzę

The_Kiel
501
The_Kiel 501
#816.09.2013, 12:04

To prawda, nic nie wniosły.:)

kaczor8999
9
#916.09.2013, 12:04

Esha_

EDI jak najbardziej, ale tam już mój couch obiecał, że pokaże miasto:) a Dundee bo stąd chcę jechać na północ (bardziej jako baza wypadowa, że tak powiem).

Dzięki :)

The_Kiel
501
The_Kiel 501
#1016.09.2013, 12:06

No to juz lepiej Aberdeen jesli na polnoc. Miasto granitowe ma swoj niepowtarzalny urok a jest zaledwie 80 ml od dundee

The_Kiel
501
The_Kiel 501
#1116.09.2013, 12:08
kaczor8999
9
#1216.09.2013, 12:13

Niestety w aberdeen nie znalazłem couchu...Stąd dundee...

Plan już opracowany - dundee-jakieś zamki po drodze-aberdeen i nocleg w autku
aberdeen- inverness- skye, nocleg zaklepany w b&b
skye-fort william - dundee nocleg

później edi 2 dni i powrót do stolycy

Esha_
42 985
Esha_ 42 985
#1316.09.2013, 12:31

Plan nie jest zły.

IHJKJ
262 6
IHJKJ 262 6
#1416.09.2013, 12:50

W okolicach Dundee jest miejscowosc Arbroath (co prawda nie wiem ile od Dundee bo to nie moje rejony :P), a w niej ruiny katedry i piekne, czerwone klify. Polecam :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arbroa...

kaczor8999
9
#1516.09.2013, 12:55

rzeczywiście rewelacja, z pwenością odwiedzę :) w sumie po drodze mam. Ogólnie jadąc na północ jest mnóstwo ciekawych miejsc.

Warto odwiedzić st andrews? bo to trochę w drugą strone i z tego co czytałem most może być zamknięty...

Negocjator
8 099 9
Negocjator 8 099 9
#1616.09.2013, 13:13

Zalezy co sie intersuje.
Jesli lubisz technike to moze http://www.thefalkirkwheel.co.uk/

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1716.09.2013, 13:19

Z Dundee to tylko do St. Andrews

Autobus 99 z Bus Station.

bus_37
Dundee
24 200 114
bus_37 Dundee 24 200 114
#1816.09.2013, 13:20

@12

W Edim koniecznie przejazdzka tramwajem.

Profil nieaktywny
jozek.
#1916.09.2013, 13:46

Dollar tez nie jest zły.

empoyer
162
empoyer 162
#2016.09.2013, 21:29

kup frytki z ryba od ciapatego tejkełeju....... to tradycyjny szkocki obiad,
spacerując po dundee uważaj na chodniki czasami mozna w mine wdepnąc

kaczor8999
9
#2117.09.2013, 08:36

"kup frytki z ryba od ciapatego tejkełeju....... to tradycyjny szkocki obiad" jasne. to tak jak powiedzieć turyście w Polsce: idź se kup kebaba u turka.....to tradycyjny polski obiad.

a coś takiego jak: shortbread (maślane pieczywo chrupkie), kidney pie, Stovies oraz haggis?chyba to jest typowe szkockie jedzonko....

ale o minach będę pamiętał, dzięki za radę :)

A co do st Andrews, poczytałem i macie rację warto jechać i to bardzo!!! A co z tym nieszczęsnym mostem w Dundee? często zamykają?

Dzięki wszystkim za wskazówki. Z pewnością z nich skorzystam :)

suzi123
5 295
suzi123 5 295
#2217.09.2013, 11:17

Ja tam Dundee bardzo polecam.Wprawdzie w centrum nuda wiejeale okoliczna przyroda jak najbardziej. Abroath- bajka.
W sumie jakbym miala jechac na wycieczke to bardziej na północ.Kierunek -----> Aberdeen:) pikno

rafal_zz
Dundee
132
#2317.09.2013, 17:36

a tam zamykaja, w huja wala, czasami moze korki sie tworza
jak wynajmniejsz auto, mozesz troche poszalec, bez auta nie warto;p
niby sa autobusy, ale wtedy za duzo nie zwiedzisz;p

Enterprise Rent-A-Car (131 Seagate DD1 2HW), jak siostra wynajmowala od nich auto, to chyba placila 50-60f za 2 dni, nie pamietam dokladnie, wynajmowala od nich kilka razy i byla zadowolona

Profil nieaktywny
ItakFigurowicz
#2417.09.2013, 18:04

NIE przylatujcie!!! Ja pierdziele, mało Was tutaj??? Jak psów...

suzi123
5 295
suzi123 5 295
#2517.09.2013, 18:12

Przylatujta, przylatujta!!!!! Zrobim Drugom Polskę w UK jak siem nie dało Drugiej Japonii w Polsce...

suzi123
5 295
suzi123 5 295
#2617.09.2013, 18:14

A wogole to bierzta i siem rozmnazajta w ta piekna kraina!!:)

empoyer
162
empoyer 162
#2717.09.2013, 19:52

a kebaba tez tu mamy u ciapatego, a haggis to pomielone pluca i serce z dodatkami w kiszce inc dobrego

kaczor8999
9
#2817.09.2013, 20:22

kaszankę lubię to i zmielone płuca i serce dam radę :)

Pulkownik
Aberdeen
7 807 62
Pulkownik Aberdeen 7 807 62
#2917.09.2013, 20:43

jesli chcesz skosztowac typowego szkockiego zarcia, to idz rano do asdy lub teska i zamow sobie full scottish breakfast
bedzie i tanio, i tradycyjnie

kaczor8999
9
#3017.09.2013, 20:49

asda supermarket? dobrze rozumiem?

  • Strona
  • 1
  • z
  • 2

Katalog firm i organizacji Dodaj wpis