W okolicach Dundee jest miejscowosc Arbroath (co prawda nie wiem ile od Dundee bo to nie moje rejony :P), a w niej ruiny katedry i piekne, czerwone klify. Polecam :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Arbroa...
Zalezy co sie intersuje.
Jesli lubisz technike to moze http://www.thefalkirkwheel.co.uk/
"kup frytki z ryba od ciapatego tejkełeju....... to tradycyjny szkocki obiad" jasne. to tak jak powiedzieć turyście w Polsce: idź se kup kebaba u turka.....to tradycyjny polski obiad.
a coś takiego jak: shortbread (maślane pieczywo chrupkie), kidney pie, Stovies oraz haggis?chyba to jest typowe szkockie jedzonko....
ale o minach będę pamiętał, dzięki za radę :)
A co do st Andrews, poczytałem i macie rację warto jechać i to bardzo!!! A co z tym nieszczęsnym mostem w Dundee? często zamykają?
Dzięki wszystkim za wskazówki. Z pewnością z nich skorzystam :)
a tam zamykaja, w huja wala, czasami moze korki sie tworza
jak wynajmniejsz auto, mozesz troche poszalec, bez auta nie warto;p
niby sa autobusy, ale wtedy za duzo nie zwiedzisz;p
Enterprise Rent-A-Car (131 Seagate DD1 2HW), jak siostra wynajmowala od nich auto, to chyba placila 50-60f za 2 dni, nie pamietam dokladnie, wynajmowala od nich kilka razy i byla zadowolona
Witam. Lecę na kilka dni do szkocji w weekend:) Chcę zobaczyć tę, ponoć, piękną krainę.
Nocleg już mam poprzez couchsurfing w Dundee (sam siebie polecam w Wawie). Mam pytanie co do wypożyczenie auta. Polecacie standardowe firmy np.AVIS, HERTZ itd czy jest jakaś nieduża lokalna, tania wypożyczalnia na miejscu?
Druga rzecz-znajdzie ktoś klika godzin w przyszłym tygodniu by pokazać miasto? w zamian stawiam kawę i muffinka ;)
Pozdrawim i do zobaczenia niebawem
Karol
[email protected]
P.s. jeśli ktoś sobie życzy coś z Polski (używki również) to zapraszam do kontaktu. Cęnie przywiozę :)